Windows Phone GDR3 (Bittersweet shimmer) na filmikach

|

bittersweetPatrząc po niektórych komentarzach pod naszymi newsami widzimy, że nie wszyscy jeszcze mogą korzystać z zalet aktualizacji Windows Phone GDR2. Tym samym nadchodząca kolejna wersja oprogramowania pewnie wielu z Was irytuje. Niemniej jednak sprawdźmy jak działa Windows Phone GDR3.

Podobnie jak to było z aktualizacją Lumia Amber i GDR2, tak i teraz Nokia postanowiła wydać swoją wersję GDR3 pod nazwą Lumia Bittersweet shimmer. Nie powinno więc nas dziwić to, że oba filmiki prezentują najnowszą edycję Windows Phone właśnie na modelach Nokii. Oto i one:

Wrażliwym na dźwięk i specyficzną muzykę polecam ściszyć troszkę dźwięk przy odtwarzaniu tego filmu:

Moje wnioski wyciągnięte po obejrzeniu tych filmów skupiają się na jednym szczególe – krzyżyku do wyłączania procesów w multitaskingu, który jest mało przyjazny dla oka. Niemniej jednak Windows Phone GDR3 zdecydowanie oceniam na plus, gdyż rozwój jest widoczny. Niestety, pełnię możliwości nowa wersja mobilnego systemu Microsoftu pokaże dopiero na nowych urządzeniach z wyświetlaczami FullHD i czterordzeniowymi procesorami. Póki co znamy tylko dwa pewne phablety produkcji fińskiej (Nokia Lumia 1520/Bandit) i tajwańskiej (HTC Harmony). Wiemy też, że będziemy mogli oglądać co miesiąc nowe Lumie z nowym systemem. Obecne modele mają dostać aktualizację dopiero pewien czas po prezentacji nowych słuchawek.

Jednak fragmentacja wprowadzona przez GDR2 niekorzystnie uderzyła w posiadaczy Lumii 520, czyli modelu przynoszącego największe zyski. Czy Windows Phone GDR3 również w niektórych funkcjach opuści low-endy?

źródło: wpcentral, wmpoweruser


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Bartosz

  Kiedy można się spodziewać aktualizacji ?

  • fefefe

   koniec roku

 • fefefe

  Za późno, za wolno, za mało……

  • Łukasz Pająk

   Mam nadzieję, że Blue to odmieni, bo na razie w 100% się z Tobą zgadzam. Mimo, że napisałem, iż rozwój jest widoczny to to nadal malutka aktualizacja zrobiona pod phablety.

 • Kamil

  Około grudnia tego roku.

 • https://twitter.com/MatthewDuchovny Mateusz

  Jeżeli Blue oleje całkowicie starsze modele jak 820, 920 czy np. 720 albo da im same ochłapy to już wiem, że mój następny telefon to będzie iPhone.
  Mam nadzieję, że MS nie zawiedzie i dadzą starszym urządzeniom aktualizację w jak najmniejszym stopniu okrojoną.

  • Dominik

   Aktualizacja na pewno będzie (co innego jak wyjdzie WP 9, wtedy nie wiadomo czy udostępnią aktualizację na starsze telefony), a okrojona będzie zapewne na tyle ile będzie to wymagane. Tzn. wiadomo, że jak będzie jakaś funkcja korzystająca z czegoś czego nie ma w telefonie, to tego nie wykorzystasz. Jeszcze Nokia ani Microsoft nie stoją na takim poziomie, aby telefon, podobnie jak system operacyjny, potrafił się rozwijać