Sześć nowych urządzeń od Nokii już na konferencji Innovation Reinvented

|

nokia innovation reinvented 4

Niecały miesiąc nas dzieli od kolejnego wielkiego wydarzenia w świecie Windows Phone, czyli konferencji Nokii Innovation Reinvented, która odbędzie się 22. października w Abu Zabi. Tego dnia Finowie mają wprowadzić mobilne "Okienka" na odmienne półki ze smartfonami. Wszystko dotychczas sprowadzało się do prezentacji Lumii 1520, czyli pierwszego phabletu z systemem Windows Phone 8 w edycji GDR3. Okazuje się jednak, że tego dnia poznamy znacznie więcej urządzeń.

nokia innovation reinvented 32

Nawiązując do źródeł The Verge, Finowie najprawdopodobniej przedstawią sześć nowych modeli spod swojej marki, a w tym dwie nowe Lumie oraz akcesoria, wśród których pojawić się ma "coś specjalnego". Jedną Lumię już znamy - jest to wspomniany phablet. Drugim modelem z tej rodziny najprawdopodobniej będzie tablet z Windows RT "Sirius", który ma pojawić się oficjalnie jako Lumia 2520. W kwestii akcesoriów na pewno jedno już znamy. Jest to Nokia Treasure Tag, ale z pewnością nie będzie to specjalne akcesorium. Finowie zapowiadali, że planują wydać wiele dodatków do smartfonów, które będą wykorzystywać moduł Bluetooth 4.0LE, który charakteryzuje się niskim zużyciem energii. Dodatkowo Nokia pragnęła połączyć możliwości zaktualizowanego modułu łączności z usługami HERE. W tej kwestii mogą pojawić się atrakcyjne akcesoria do biegania lub innych sportów, które będą korzystały z nawigacji i monitorowały nasz organizm.

nokia innovation reinvented 52

Podsumowując - jesteśmy niemalże pewni, że 22. października ujrzymy dwie Lumie: phablet 1520 i tablet 2520 oraz akcesorium Treasure Tag. Według Was, co Nokia może jeszcze wymyślić, co by wpasowało się w tematykę konferencji Innovation Reinvented?

źródło: The Verge, Twitter


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Czeladnik

  Fajnie by było jakby wprowadzili coś mniejszego z Full HD (ewentualnie WXGA, ale obsługujące dodatkowe 2 kolumny kafelek), nowszym Snapdragonem i ekranem ok. 4,7″ i 2GB ramu.
  Czyli taki typowy high end :P
  Dobrze by było, jeśli by nie przesadzili z aparatem, bo (imho) to tylko niepotrzebnie podnosi ceny telefonów, a taki w Lumii 925 już bardzo fajny jest, a gdyby miał ksenonowy flesz to już w ogóle by zamiatał :D
  też coś ze średniej półki mogli by dać – taka Lumia 720 czy 820 odświeżona

  • Łukasz Pająk

   Według plotek następca Lumii 820 ma być właśnie odświeżona Lumia 920 i możliwe, że spełni Twoje oczekiwania.

   • Czeladnik

    o, to jak znalazł :)

  • Norbe

   Po co ci full hd na 4.7 calach a nawet na 7 ?? Przez lupę patrzysz na telefon? To jest właśnie zaletą dotychczasowych lumii że nie mają nie wiadomo po co rozdzielczości tak wysokich, chyba tylko żeby zżerać baterię.

   Jak wytrzymujesz patrząc na monitor 22cale full hd? Wg takich właśnie marketingowych głupot tam powinien być ekran 8K

 • bjork-boy

  heh w ” Abu Zabi”.
  A tak serio to dziwne, że nie ma do tej pory żadnych przecieków co do pozostałych niewiadomych z konferencji.
  Czyżby Nokia zawsze kontrolowała wszystkie wcześniejsze przecieki? ;>…

  • Łukasz Pająk

   Też o tym pomyślałem.

 • Ilona

  Taa, jeszcze przedstawią WP 9 i powiedzą, że wszyscy z GDDR100 mogą iść do sklepu i kupić nowe aparaty, bo te poprzednie „niestety” nie będą wspierane. ;)

  • Łukasz Pająk

   Bujna wyobraźnia :)

   • Norbe

    Nie wiem czy bujna, teraz może tak, ale za rok kto wie czy rzeczywiście do 8.1 będzie update. MS powiedział że wspiera 8 przez 18 miesięcy ale nic nie mówił o updatach. A do 9 to na bank możemy zapomnieć tak jak 6->7 i 7->8.

    • Łukasz Pająk

     6 na 7 to akurat wiadome było. O 7 na 8 nikt nigdy nie powiedział, że będzie taka aktualizacja. Teraz będą dostępne potężne układy, więc istnieje większa możliwość na aktualizację.

     • pata

      A jakaś szansa że L920 dostanie aktualkę ? Bo tak się zastanawiam czy jest sens jeszcze inwestować w ten telefon.

     • Łukasz Pająk

      L920 dostanie 8.1. Obstawiam, że później będzie 8.5 i dopiero 9, więc jeszcze przynajmniej rok będzie wspierany ten telefon.

 • Alek

  ja z chęcią bym zobaczył smartwatch’a do WP8 z jakimś ekranikiem dotykowym i jakimś aparatem z 5 MP.

  • Łukasz Pająk

   Wątpię, aby Microsoft zdecydował się na smartwatche patrząc na niewielkie zainteresowanie tego typu urządzeniami.