Reklama na wesoło: Nokia drwi z Samsunga

|

nokia_logoReklama ma ogromny wpływ na sprzedaż produktu toteż korporacje dwoją się i troją, aby wymyślić skuteczny sposób na zwabienie klientów. Możemy spotkać się z przeróżnymi formami promocji – od najprostszych w prasie poprzez bardziej zaawansowane w telewizji na najprzeróżniejsze w Internecie. Finowie mają jednak inny, ciekawszy sposób.

Kilka razy mogliście przeczytać u nas na temat sporów reklamowych Apple kontra Samsung gdzie Nokia jest widzem wyróżniającym się ponad skłócone firmy. Tym razem Finowie postanowili pójść o krok dalej i zadrwili z bilbordu Koreańczyków stawiając obok mobilną reklamę. Jak to wygląda? Zobaczcie sami:

samsung nokia reklama

Napis na bilbordzie głosi: „Samsung Galaxy S4 Zoom, jedyny smartfon z 10x zbliżeniem optycznym”. Na co Nokia na swojej reklamie dodaje: „Jednak tego nie zauważyli, że nadchodzi. Nokia Lumia 1020: wyjątkowe zbliżenie bez wyjątkowych wymiarów”. Tak prezentuje się luźne tłumaczenie powyższych tekstów. W domyśle oczywiście mamy zwróconą uwagę na dodatkową masę, wymiary i ogólnie budowę modelu S4 Zoom.

Czy taka polityka reklamowa ma sens? Patrząc na niedawno zaprezentowane wyniki popularności systemów wydaje się, że tak. W niektórych państwach (niestety raport nie dotyczy Polski) słupki dotyczące Windows Phone szybują w górę. Największa w tym zasługa Nokii, co nie powinno nikogo dziwić. Zaskakuje jednak fakt małego zainteresowania tematem reklamy przez Microsoft, któremu najbardziej powinno zależeć na promocji swojego mobilnego systemu.

To już kolejny sposób Nokii na popularyzacje swojej nowej drogi po sporym potknięciu i upadku, którym było niewykorzystanie potencjału systemu Symbian. Co kolejnego Nokia wymyśli?

źródło: Phone Arena


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Tirinti

  A tym czasem Nokia wciąż nie rozumie, że dziesiątki megapixeli nic nie dadzą bez dobrej optyki. S4 Zoom przynajmniej choć trochę jest aparatem. Tyle, że w obu przypadkach lepiej kupić jakiś niezły kompakt do robienia zdjęć i Samsunga Ativ S jako smartphona.
  No cóż Nokia potrzebuje nowego prezesa, który będzie wiedział czym jest smartphon. A Elop niech poszuka pracy w Nikonie lub Canonie. Mam tylko nadzieję, że nie sprawdzi się czarny scenariusz i nie zostanie następcą Balmera, bo wówczas nowe wersje Windows będą się różniły coraz nowszymi wersjami Painta.

  • thoorin

   Co masz na myśli mówiąc dobra optyka? Czy zdajesz sobie sprawę jak bardzo zaawansowany jest aparat Nokii i jak dobre robi zdjęcia w stosunku do rozmiarów? Mi się bardzo podoba kierunek w którym idzie Nokia i idea posiadania cały czas przy sobie niezłego aparatu jest moim zdaniem bardzo sensowna. Smartfon z takim aparatem dla nieco mniej wymagającego użytkownika jest w stanie całkowicie zastąpić aparat kompaktowy. Sam używam od dłuższego czasu Lumii 920 i od tamtej pory w zasadzie nie korzystam z kompakta, chociaż mam dość zaawansowany model.

 • http://www.spieprzajgoogle.com Tomek

  „Wciąż nie wiedzieli, że nadchodzi”

  to fatalne tłumaczenie z translatora zastąpiłbym bardziej naturalnym „Jednak, tego nie zauważył”.

 • Jolka

  Nokię kupił MS…. Więc reklama pewnie za chwilę się zmieni.

 • Nokia Cooo

  Wy tu pierdu pierdu o głupotach a news o tym ze Microsoft Kupuje Nokie brak :) super!