Premiera Nokii Lumia 1520 już 26. września

|

lumia 1520

Znamy coraz dokładniej nadchodzący model Nokii, który ma być przełomowym dla świata Windows Phone. Jest to oczywiście Lumia 1520, która wkroczy na rynek phabletów, czyli urządzeń przejściowych między smartfonami, a tabletami.

Bandit lub Beastie (nazwa kodowa dla AT&T) ma zostać zaprezentowana jeszcze w tym miesiącu. Niestety, ale sama marka nie zapowiedziała oficjalnie na dzień dzisiejszy żadnej konferencji. Na szczęście nasz niezawodny “donosiciel” Evan Blass poinformował społeczeństwo o konkretnej dacie, w której Nokia Lumia 1520 ujrzy światło dzienne. Tym dniem jest 26. września, czyli wcześniej przewidywana premiera kolejnej odsłony eventu, który w zeszłym roku brzmiał: “Nokia World”. Tym samym poznaliśmy termin prezentacji najnowszej wersji systemu z mobilnymi “Okienkami” – Windows Phone GDR3.

 

Z dotychczasowo zebranych informacji jesteśmy pewni niewielu rzeczy dotyczących pierwszego phabletu z Windows Phone. Wśród nich jest rozmiar wyświetlacza oscylujący w granicach 6-cali. Także rozdzielczość jest wiadoma, a wręcz oczywista i wynosi 1080p. Wiemy również czego zabraknie, a co mogłoby się pojawić – jest to bezprzewodowe ładowanie (poniższe zdjęcie Beastie). Aparat w tym modelu będzie korzystał z technologii PureView, ale niestety nie znamy dokładnych danych dotyczących samej matrycy.

lumia 1520 beastie bandit

Z domniemanych informacji znajdzie się również wzmianka o podzespołach z bardzo potężnym układem Qualcomma, czyli Snapdragonem 800. Podsumowując, otrzymujemy urządzenie wydajnościowo zbliżone, a pod paroma względami lepsze od konkurencji z Androidem na pokładzie. Kluczowa ponownie może okazać się cena, która na start zapewne będzie wynosić powyżej 3 tys. zł. Czekamy na odpowiedź HTC i prezentację modelu Harmony.


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.