Premiera Nokii Lumia 1520 już 26. września

|

lumia 1520

Znamy coraz dokładniej nadchodzący model Nokii, który ma być przełomowym dla świata Windows Phone. Jest to oczywiście Lumia 1520, która wkroczy na rynek phabletów, czyli urządzeń przejściowych między smartfonami, a tabletami.

Bandit lub Beastie (nazwa kodowa dla AT&T) ma zostać zaprezentowana jeszcze w tym miesiącu. Niestety, ale sama marka nie zapowiedziała oficjalnie na dzień dzisiejszy żadnej konferencji. Na szczęście nasz niezawodny „donosiciel” Evan Blass poinformował społeczeństwo o konkretnej dacie, w której Nokia Lumia 1520 ujrzy światło dzienne. Tym dniem jest 26. września, czyli wcześniej przewidywana premiera kolejnej odsłony eventu, który w zeszłym roku brzmiał: „Nokia World”. Tym samym poznaliśmy termin prezentacji najnowszej wersji systemu z mobilnymi „Okienkami” – Windows Phone GDR3.

 

Z dotychczasowo zebranych informacji jesteśmy pewni niewielu rzeczy dotyczących pierwszego phabletu z Windows Phone. Wśród nich jest rozmiar wyświetlacza oscylujący w granicach 6-cali. Także rozdzielczość jest wiadoma, a wręcz oczywista i wynosi 1080p. Wiemy również czego zabraknie, a co mogłoby się pojawić – jest to bezprzewodowe ładowanie (poniższe zdjęcie Beastie). Aparat w tym modelu będzie korzystał z technologii PureView, ale niestety nie znamy dokładnych danych dotyczących samej matrycy.

lumia 1520 beastie bandit

Z domniemanych informacji znajdzie się również wzmianka o podzespołach z bardzo potężnym układem Qualcomma, czyli Snapdragonem 800. Podsumowując, otrzymujemy urządzenie wydajnościowo zbliżone, a pod paroma względami lepsze od konkurencji z Androidem na pokładzie. Kluczowa ponownie może okazać się cena, która na start zapewne będzie wynosić powyżej 3 tys. zł. Czekamy na odpowiedź HTC i prezentację modelu Harmony.


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • krzysiwonka

  super….

 • Vader84

  trochę te ceny zaczynają być przerażające, za N95 8GB pamiętam zapłaciłem 1999 zł co było kosmiczną ceną wtedy, za Lumie 2699 zł i twierdziłem że to jest chore ale teraz widzę że pułap 3000 zł zaczyna być normą. Wczoraj kupiłem Maca Mini i uświadomiłem sobie że cena była dokładnie ta sama jak za Lumie gdzie wydajnościowa i użytkowa dzieli je przepaść. 6 calowe phablety w cenach praktycznie najdroższych ipadów z obługą gsm czyli czymś technicznie tym samym i z większym wyświetlaczem i tą samą lub większą ilością pamięci to już jest przesada delikatna. Za rok mamy się spodziewać telefonów w cenach zbliżonych do Macbooków? Tak przykładami Appla sypie nie z racji fanatyzmu tylko tego, że niby za najlepiej wykonane te urządzenia uchodzą i najdroższe.

  • Kmicic

   To się nazywa różnicowanie cenowe, kto jest na tyle niecierpliwy i zamożny – kupi telefon tuż po premierze, bardziej wrażliwi na cenę poczekają kilka miesięcy nokia w ten sposób wyciska z każdej grupy konsumentów ile się da, zwłaszcza, że już nie ma przepaści między rocznym a najnowszym modelem. lumia 920 kosztuje już połowe tego co na początku, ativ S jeszcze mniej. Nie popieram takich praktyk zwłaszcza jeśli dopiero walczy się o rynek, cena powinna być zachętą do kupna lumii a nie przeciwnie, jednak zyski w krótkim terminie są tu sprzeczne ze zdobywaniem rynku i nokia niestety wybiera te pierwsze

 • NewPolishScientist

  Design bardzo podobny do 925 więc podejrzewam że będzie lekki i ładnie spasowany

 • http://www.blogsweb.pl/ MaTi

  cena smartphonów rośnie, już dawno przekroczyła granice rozsądku. Ponad 3k zł to jest ładny laptop/ultrabook. a co w nim drogiego, procek, grafa, ram, dysk, matryca, wifi, os. a co takiego drogiego jest w Apple iPhone 5S że tyle kosztuje, czy w Sony Xperia Z Ultra, jak i w tej Lumi 1520? Nexus 4 jak miał swoją premierę nie był może najmocniejszym telefonem ani średnim, to dalej była wysoka półka pod względem hardware, a cena? 349$ a nie jak w przypadku tych Hi-Endów 600-700 i więcej $$$.

 • jh82pl

  A Lumia 1020, 729€ pojebauo !

 • k.g.

  ;) czekam na prezentacje