Czy Microsoft właśnie zapowiedział zegarek typu SmartWatch?

|

microsoft smartwatchZacznijmy się przyzwyczajać do terminu Microsoft Lumia i Nokię zostawmy dla featurephonów typu Asha. Skupmy się jednak teraz na czymś, co być może niedługo będziemy mogli zobaczyć. Znamy wiele zastosowań dla mobilnych systemów operacyjnych – jednym z ostatnio popularnych jest zegarek, czyli SmartWatch.

Microsoft umieszczając powyższą grafikę na profilu Twitterowym rozpoczął niejakie gdybanie na temat powstania nowoczesnego zegarka z mobilnymi kafelkami. Jak to się stało? Zauważcie, że wszystkie powyższe szkice są już nam znane – wszelki akcesoria Nokii, głównie do Lumii 1020, ale także znalazło się tam miejsce na tajemniczą bransoletkę, która przypomina zegarek. Wydaje się to mieć sens w czasie, gdy Android zaczyna pojawiać się coraz częściej na tego typu urządzeniach określanych jako SmartWatch (produkty Sony, Samsunga). Być może Microsoft zamierza wskrzesić prototyp Nokii ukryty pod nazwą Morph, który pojawił się w sieci wiele lat temu.

Niemniej jednak kafelki mogłyby się sprawdzić właśnie przy rekonstrukcji zegarka. Z pewnością połączenie go z nowo zakupioną marką Lumia znalazłoby swoich zwolenników. Komunikacja ze smartfonem poprzez energooszczędny moduł Bluetooth 4.0LE byłaby podstawową cechą zachęcającą do zakupu SmartWatch’ów. W pewien sposób wydłużyłoby to życie telefonów na jednym ładowaniu ogniwa zasilającego.

Świat mimo wszystko różnie reaguje na taką ingerencję mobilnych systemów operacyjnych i uważa, że proste urządzenie do odmierzania czasu powinno zostać tym czym jest. Czy jednak możliwość sprawdzania wiadomości na pasku umieszczonym za dłonią nie jest wielkim udogodnieniem dla człowieka?

źródło: pocketnow.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • gregor

  „Nokię zostawmy dla featurephonów typu Asha” przecież prawo do marki asha też wykupili ostatnio nawet wydali offica na te telefony.

  • Grzegorz Stępień

   „dlatego”, „Nokii”.

  • Artur Kwiatkowski

   Zacytuję siebie:
   „Microsoft na mocy umowy licencyjnej przez okres 10 lat będzie mógł korzystać z marki „Nokia” podczas produkcji ficzerfonów.”.

   W szczegóły umowy nie wnikałem, jednak z tego co pamiętam Nokia może wrócić do produkcji telefonów dopiero w 2015 roku.

   • Hiwatari

    Ale tego nie zrobi ponieważ sprzedali dział mobilny. Nie mają już tych ludzi którzy pracowali nad telefonami.
    Jedyna nadzieja w Jolla Mobile – zwolnionych ludziach którzy pracowali w Nokii nad systemem MeeGo. Dostali od Nokii dofinansowanie które muszą w coś zainwestować, bo później te pieniądze będą musieli oddać.

    • wajdzik

     Po pierwsze to nie sprzedali działu telekomunikacji, więc fony dalej mogą robić (te proste).
     Po drugie ograniczenie do 2015 jest z tego co pamiętam tylko na smarty, ewentualnie też na fony typu Asha