Microsoft planuje przejąć 15% światowego rynku smartfonów w 2018 roku

|

microsoft-boston-store-logo

Dzisiejszy dzień może okazać się kluczowym dla świata Windows Phone, a wszystko za sprawą przejęcia Nokii przez Microsoft. W jaki sposób może cała ta akcja przełożyć się na wyniki sprzedaży? Opcje są dwie: będzie bardzo dobrze albo coraz gorzej. Obecny stan z pewnością okaże się ciężko utrzymać.

Od razu spieszę z wytłumaczeniem czemu ciężko będzie zachować obecny rozwój. Przede wszystkim konkurencyjne marki korzystające z Windows Phone mogą jeszcze bardziej zwątpić w zysk przy korzystaniu z mobilnych kafelków. Microsoft jednak zapewnia, że nie powstanie monopol (mimo, że już jest), więc musi coś konkretnego zaproponować. To może polepszyć wyniki sprzedaży razem w połączeniu z jeszcze lepszą współpracą wewnątrz korporacji z Redmond, w której znajdą się również pracownicy Nokii. Jak jednak widzimy – dotychczasowe relacje na linii Microsoft – Nokia nie zachęcały Samsunga, HTC i innych do współpracy.

Przejdźmy jednak do tytułowego tematu i nadziei Microsoftu na przejęcie 15% światowego rynku w 2018 roku. Oznacza to tylko i wyłącznie tyle, że za 5 lat na świecie znajdzie się około 1,7 miliarda słuchawek z mobilnymi kafelkami. W praktyce, od dnia dzisiejszego, rok w rok z półek sklepowych musi znikać około 250 milionów urządzeń z Windows Phone. Przy obecnej sprzedaży jest to mało możliwe aczkolwiek mobilny system Microsoftu dopiero się rozwija i przez 5 lat może się wiele zmienić. Widząc statystyki sprzedaży, w których zdecydowanie wygrywa Lumia 520, na pierwszy ogień pójdą tanie low-endy, których zadaniem będzie podbicie światowego rynku.

Pytanie do Was – która opcja z pierwszego akapitu do Was bardziej przemawia i dlaczego? Więcej informacji na temat nowej strategii po zakupie Nokii przez Microsoft znajdziecie tutaj: Klik!

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Gagman

  15% będą mieli w dwa lata

 • luq

  jak zrobia wielozadaniowosc oraz zacheca deweloperow do zrobienia nowych apek, a te nie beda platne podczas gdy inni maja je za darmo- moze byc sukces, no i cyferki musza byc, nowe procesory, full hd itd, ludzie tego chca ;d

 • fefefe

  Bez nazwy Nokia sa bez szans. To już chyba koniec WP.

 • abeso

  Haha, 15% w 2018? Śmiechu warte, Android w 5 lat zdobył pozycję lidera, a Microsoft chce zaledwie 15%? Widać, że pomysły na rozwój WP powoli się kończą.

  • Damian Suwała

   Albo po prostu są realistami

   • abeso

    Skoro sami nie wierzą w swój system, to ja nie mam pytań.

    • Damian Suwała

     Myślisz że wiara im w czymś pomoże? To nie jest zabawa w jezuska i matkę dziewicę. Mają mózgi i potrafią ich używać, bo jak widać Microsoft nadal jest Microsoftem. Ma wpadki jak każdy, ale jak poprowadzić biznes wiedzą doskonale.

     To na prawdę nie jest kwestia wiary, a realnego spojrzenia na to co się dzieje

  • Mati

   IOS ma obecnie 17% rynku… Gdyby WP zrównał się z produktami Apple to niewątpliwie byłby to ogromny sukces.

 • roman

  nokia amber dostępne dlaa lumii 920 orange

  • Artur Kwiatkowski

   Z wpisem nie ma ta wiadomość nic wspólnego. Na przyszłość jeśli chcesz nas poinformować o czymś polecamy w pierwszej kolejności kontakt poprzez formularz „Zgłoś newsa” (kafelek pod „Szybkie akcje” na głównej > http://windows-phone.pl/zglos-newsa/ ) lub przez FB.

 • mama

  Orange L920 pobiera właśnie aktualizację

 • Al Dobry

  low-endy mają pokryć rynek… jeśli będą dalej je pomijać w aktualizacjach czyt. nie dostaną wszystkich opcji, udogodnień itp. to jak przyciągną użytkowników?

 • Jacek

  W sumie 7 lat temu jak Samsung powiedział ze chce być liderem w rynku telefonów to pomyślałem ze nie da rady. W 5 lat Microsoft może mieć te 15-20%.

 • Jagna

  Przy takim podejściu do userów że rok po puszczeniu systemu beta go olewają, no to powodzenia…. Pochłonęli nokię, która jak weszła by buda lumia + android to coś by z tego było, a tak, ładny telefon, ale w ogóle nie funkcjonalny… Paranoja.

 • Piotrek

  Ale ludzie biadolą, jak MS wchodził na rynek konsol to się z nich śmiali, ze kto kupi konsole z logiem MS, teraz walczą jak równy z równym z Sony i Nintendo (chociaż to ostatnie to ma swój świat).

  MS to nie jakaś mała firma z wielkimi ambicjami, to kolos, który może wiele. Na pewno mają plan, bez tego by się w telefony nie pchali. Teraz mając kontrolę także nad hardwarem, mogą zwiększyć np. integrację WP z matką Xbox, która i tak już w przypadku Xbox One ma być spora. To na pewno zwiększy sprzedaż, nie mówiąc już o tym, że w USA skoczy od samego znaczka MS.

 • nao

  Jak nie zawalą wsparcia dla niezależnych developerów i rozwoju platformy (to już trochę kuleje) to mogą dać rade … z androidem to raczej już wielkich szans w tej chwili nie mają a zaraz mogą mieć poważnego konkurenta Tizen OS :) .. cóż czas pokaże :)