Lumia 1520 – przepotężna bateria, cienka obudowa, ale to wszystko swoje waży

|


nokia lumia 1520 phablet
Do Sieci trafiły kolejne pobieżne informacje na temat nadchodzącego phabletu Nokii, Lumia 1520. Podczas, gdy wiemy kiedy spodziewana jest premiera tego urządzenia, rozpoczął się wyścig z czasem – czy kolejny model fińskiej marki zostanie odkryty w całości przed oficjalną prezentacją.

Tym razem możemy zapisać jak pojemna jest bateria w phablet’cie Nokii. Wartość ta wynosi 3400mAh, co jest rekordowym wynikiem spośród konkurencji. Jednak to nie oznacza, że Lumia 1520 będzie najdłużej wytrzymywała na jednym pełnym ładowaniu, gdyż – jak wiemy – Windows Phone średnio radzi sobie z zarządzaniem energią. Miejmy nadzieję, że aktualizacja GDR3 to zmieni.

Użytkownicy Bandita zwracają jeszcze uwagę na dwa aspekty. Pierwszym jest to, co zauważyliśmy na pierwszych zdjęciach, czyli grubość urządzenia, która jest zaskakująco mała. Jednak to nie oznacza, że phablet Nokii jest lekki – wręcz przeciwnie, podobno swoje waży.

Biorąc pod uwagę aspekty pojemnej baterii i cienkiej obudowy, nie należy się dłużej zastanawiać czy Lumia 1520 posiada wbudowany moduł umożliwiający bezprzewodowe ładowanie. Dalej w sferze plotek pozostała najważniejsza część specyfikacji urządzenia, czyli zastosowanie układu Qualcomma – Snapdragon 800 oraz modułu aparatu z PureView o 20MPx matrycy.

Do 26. września zostało jeszcze trochę czasu, ale również mamy mało pewników, co do danych technicznych Nokii Lumia 1520 – jak pisałem na początku, wyścig się rozpoczął.

źródło: wpcentral.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • gregor

  Świetnie radzi to sobie symbian z zarządzaniem baterią

 • fdf

  co z tą niespodzianką od nokii? coś zapowiadali na dzisiaj

  • Łukasz Pająk

   Marne aplikacje i nic więcej

 • wozo

  witam serdecznia:)
  mam kilka pytan:
  a) czy lumia 920 bedzie miała 3 kafelki po aktuaizacji gdr?
  b) dlaczego zadna lumia nie ma portu HDMI? np nokia e7 ma…
  c) co trzeba zrobić aby lumią 920 płacić jako kartą? (orange)
  dziekuje bardzo.

  • gregor

   Ostatnia Nokia z hdmi to Nokia 808 pure view z symbianem Bell fp2, trzeba mieć tv z dlan i ściągnąć aplikacje od noki i to jest taka atrapa zastępują a hdmi.
   Adc musisz mieć amber od Orange i specjalna kartę sim wydana w salonie orenge by płacić telefonem

  • prapak

   Masz przecież portfel, tam wbijasz swoje nr kart debetowych, kredytowych, bonów, kuponów etc. i przykładasz smartphone do terminala NFC. Więcej tutaj: http://www.windowsphone.com/pl-pl/how-to/wp8/basics/wallet-faq

   • prapak

    mój drogi logika, na mniejszych ekranach się nie zmieści, pomyśl, myślenie nie boli.

    • Tomasz Pawełka

     To może niech już użytkownicy sami decydują czy będzie dla nich czytelne czy nie…ale samą możliwość trzeciej kolumny powinien mieć każdy z aktualizacją GDR3

 • Paweł Nyczaj

  Współczesne smartfony (zwłaszcza z LTE i dużym ekranem) powinny mieć baterię właśnie o takiej pojemności. Mniejsza bateria (np. tragicznie mała jest w generalnie niezłej Lumii 620) zmusza do noszenia powerbanku, który przecież waży tyle, co spory smartfon i ma podobne wymiary, jeśli wziąć pod uwagę powerbanki o sensownej pojemności (minimum ok 2000 mAh).

 • Hiwatari

  Odejście Nokii z rynku smartphon’ów w wielkim stylu

 • andrzyj

  a dczy ktoś wie kiedy bd następna i czy „w ogóle” ma być następna aktualizacja dla win 7.8?