Kurs programowania na Windows Phone od Educativo + Konkurs!

|

windows phone educativoMiesiąc temu dostaliśmy propozycję przetestowania kursu on-line programowania aplikacji na Windows Phone. Jako, że od dłuższego czasu zbierałem się do tego to bez wahania przyjąłem propozycję. Na wstępie muszę dodać, że wcześniej nie zajmowałem się programowaniem na poważnie – mój zakres wiedzy nie wychodził poza to, co się nauczyłem w Liceum Ogólnokształcącym z rozszerzoną informatyką (podstawy Turbo Pascala, C i C++). Także chęci miałem ogromne, ale umiejętności żadne.

Dystrybutorem e-learningu jest Educativo.pl. W zasobach tej strony znajdziemy kursy dotyczące nie tylko systemu Windows Phone, ale również i Androida, i iOS, i Linuxa, i Windowsa Server 2008 R2. Nie zabrakło także lekcji dotyczących zarabiania na swoich grach i programach.

Łukasz Taborowski educativo

My jednak skupimy się na mobilnym systemie Microsoftu, który w Polsce zbliża się do wyniku 30% posiadania rynku. Mamy do wyboru dwa kursy: podstawowy i zaawansowany. Ten pierwszy składa się z 22 lekcji, które w sumie dają ponad 15 godzin ciągłej nauki. Czego na nim możecie się dowiedzieć?

Z kolei drugi kurs to ta sama liczba lekcji, ale w tym wypadku mamy ponad 18 godzin programowania. Po prostym podliczeniu łącznie mamy 34 godziny (z kawałkiem) czystego kodowania. Zadanie przekazania nam tych wszystkich informacji zostało powierzone programistom z firmy Kodd, Panom: Mieszkowi Lassocie (certyfikowany trener Nokii) oraz Łukaszowi Taborowskiemu (certyfikowany specjalista technologii Microsoftu). Biedacy wyraźnie musieli męczyć się z nieswoimi klawiaturami, ale wyszło im to świetnie.  Mam nadzieję, że Panowie nie obrażą się  za wykorzystanie zdjęć z Facebooka :)

mieszko educativo łukasz educativo

Tych dwóch Panów będzie nas prowadzić przez tajniki programowania gier i programów na Windows Phone w obydwu kursach. Od razu muszę napisać, że potwierdzili oni, że nudne szkolenie można przedstawić w sposób bardziej energiczny, a momentami wręcz śmieszny – na przykład słowa Pana Mieszka: „…w sumie ja też nie wiem o czym mówię” na temat szczegółów obsługiwanych przez system plików muzycznych.

łukasz mieszko educativo

Jak już wspominałem na początku, nie trzeba mieć nie wiadomo jak wielkich umiejętności pisania linijek kodu, aby zabrać się za robienie aplikacji na system z mobilnymi kafelkami. Na początku Pan Mieszko wprowadza nas do kodu C#. Co ciekawe – jeżeli czegoś nie zrozumiemy to nie musimy się od razu załamywać i powtarzać lekcji. Wszystkie rzeczy są tak często wykorzystywane podczas pisania właściwych programów, że w końcu nam się utrwalają najważniejsze fakty. Nie inaczej sprawa ma się z Silverlightem, którym zajął się mój imiennik. I tak z każdą kolejną lekcją programiści zmieniając się zmuszają nas – w pozytywnym tego słowa znaczeniu – do nauki programowania aplikacji na Windows Phone. Najbardziej jednak spodobało mi się to, że nie wycięto pomyłek, które na bieżąco pokazują nam możliwe błędy, głupoty Windows Phone i inne. Z czasem aż się uśmiechałem, gdy od razu rzucał mi się w oczy błąd, który dopiero później wychodził na wierzch :).

educativo test

Po każdej lekcji dostajemy krótki test wyboru do rozwiązania. Mimo, że często zdarzało się, iż wszystkie poprawne odpowiedzi z rzędu były „A” to jeszcze bardziej utrwalaliśmy sobie nabyte umiejętności.

Programiści skupiają się głównie na systemie Windows Phone w wersji 7.5, gdyż jak dobrze wiemy obecnie znany nam system Windows Phone 8 wspiera kompatybilność wsteczną. Niemniej jednak w kursie dla zaawansowanych nie zabrakło uzupełnienia i wyjaśnienia zmian wprowadzonych w najpopularniejszej edycji mobilnych „Okienek”.

Wszystko brzmi pięknie, więc dla równowagi powinienem coś zarzucić, prawda? Tak szczerze mówiąc to nie mam za bardzo do czego się przyczepić, ale jak muszę to proszę bardzo, znajdą się dwie rzeczy:

 • używanie potocznego i poprawnego „se” przez naszych nauczycieli;
 • momentami (głównie z początku, miesiąc temu) utrudniający naukę odtwarzacz filmów na stronie.

To by było na tyle jeżeli mam pokazać negatywne strony. Jednak w żadnym stopniu nie przysłaniają one wielkich zalet całego kursu. Mówi się, że system Windows Phone jest bardzo prosty dla programistów. Niemniej jednak, po spędzeniu 33-godzin na stronie Educativo.pl, muszę stwierdzić, że nie sądziłem, iż będzie to aż tak łatwe. Najfajniejsze było to, że to ja decydowałem kiedy chce się uczyć i nie byłem od nikogo uzależniony w czasie trwających cały czas wakacji, podczas których nareszcie się czegoś pożytecznego nauczyłem.

Na koniec pozostało mi rozpisać kosztorys nauki programowania na Windows Phone:

Pierwsze pytanie – czy się opłaca? Oczywiście, że tak. Jakość umiejętności, które otrzymałem w stosunku do powyższych cen jest niewspółmierna – na korzyść wychodzą poznane przeze mnie informacje. Już kurs podstawowy pozwala nam na bezproblemowe tworzenie aplikacji w Visualu, a po przyswojeniu wiadomości z kursu zaawansowanego możemy śmiało zarabiać na swoich grach i programach.

Jeżeli nie jesteście przekonani, co do wyboru Educativo to przy każdym kursie znajdziecie pokazową lekcję. Dalej macie obiekcje? W takim razie przygotowaliśmy konkurs dla osób, które chcą nauczyć się programowania aplikacji na Windows Phone. Szczegóły już wkrótce!

Życzymy owocnej nauki!

Konkurs!

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszym konkursie organizowanym wspólnie z Educativo. Nagrodami są trzy kursy programowania Windows Phone (poziom wybrany przez laureatów).

Konkurs startuje już dziś i potrwa do końca września. Aby wziąć w nim udział wystarczy napisać w komentarzu pod wpisem dlaczego akurat Ty powinieneś wygrać jeden z trzech kursów programowania na Windows Phone. Nagrodzone zostaną osoby, które udzielą najciekawszych, według nas, odpowiedzi. Pamiętajcie, aby zamieszczając komentarz posługiwać się aktualnym adresem e-mail. Powodzenia! ;-)


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Cinkof

  Bo pierwszy zamieściłem komentarz .

  • Alek

   Ja zamieściłem pierwszy kolego :p

   • saq

    Ale on jako pierwszy napisał, że jest pierwszy!

    • Rysiek Krajza

     …wszyscy się mylicie, bo ja kilka dni temu myślałem o jakimś konkursie… i oto jest !… wiec płonne wasze nadzieje na pierwszeństwo !!! :P

 • Alek

  Witam! ;)
  chciałbym mieć możliwość wzięcia udziału w kursie, ponieważ zastanawiam się nad nim od miesiąca, ale związku z tym, że jestem w klasie maturalnej, mam sporo nauki i dlatego po prostu nie mam mnóstwo czasu, ale jakbym wygrał to bym w końcu znalazł czas i mógłbym się dokształcić w kierunku który mnie interesuję. Przy okazji chciałbym móc zarobić na ciekawej grze lub aplikacji na nową Lumie 1520 (Bandit)! :D
  Pozdrawiam serdecznie organizatorów kursu, redaktorów i użytkowników forum ;)

 • Kamil

  Mam kilka fajnych pomysłów na ciekawe gry i aplikacje na naszego ukochanego Windows Phone. Niestety nie umiem za bardzo programować, a dzięki wam raczej na pewno się nauczę i stworze coś fajnego :-)

 • Fobs

  „w Polsce zbliża się do wyniku 30% posiadania rynku.” Skąd macie takie informacje? To pobożne życzenia czy faktycznie jest grubo ponad 20% (i ile dokładnie). Cieszy, ale chętnie poznam (pewnie nie tylko ja) źródło tych danych.

  • gregor

   Na spidersweb pisali o tym nie dawno ze jest to juz ponad 25 %

   • saq

    serio? Czytam spider’a i raczej nie przeoczyłbym takiej informacji.. próbuje też wyszukać i nic..

    • gregor

     Ta informacja jest ukryta w jakims artykule Dawida kosińskiego zaraz ją znajdę.

  • Łukasz Pająk

   Kilka miesięcy temu, jak dopiero Lumia 520 pojawiała się na rynku, Windows Phone miał około 21% udziału w rynku. Teraz z pewnością jest dużo więcej.

 • Shafter

  Chciałbym móc mieć możliwość nauki programowanie pod Windows Phone, ponieważ już od dawna chciałem się za to wziąć, a ciężko było znaleźć odpowiedni kurs. Na studiach niestety też nauczyli mnie tylko podstaw C#, nie zagłębiając się w coś bardziej zaawansowanego. Poza tym mam parę pomysłów na aplikacje, jednak brak mi umiejętności, aby wcielić w życie te pomysły.

 • Soft

  Cóż, studiuję informatykę i nie wiem czy w ogóle będę miał jakikolwiek przedmiot na którym ktoś „poprowadziłby” mnie w nauce programowania na smartfony. Kurs bardzo by się przydał bo mam ogólne pojęcie o programowaniu w C++,Java. Poza tym miałem L710, teraz 820, jako fan okienek widzę jakich aplikacji brakuje, choćby naukowych które przydają się na studiach i nie mam wiedzy by takie stworzyć
  Pozdro

 • Biedny.Student

  Jako, że jestem biednym studentem nie stać mnie na zakup tego kursu ;< Za 79 zł można mieć jedzenie na 3 tyg! Gdy dostałbym darmowy kurs mógłbym zarobić parę groszy na przeżycie kolejnego tygodnia :)

  Nakarm biednego studenta! :D

  • Mariusch

   Chętnie dałbym ci lajka, gdyż chcę spierać innych. Jednak mam pytanie do ciebie.
   A skąd będziesz miał 140zł na licencję programisty by móc te aplikacje publikować? Niestety ale konkurs nie oferuje rocznej licencji programisty dla zwycięzcy.

   • Biedny.Student

    Konto kosztuje 19$, a więc około 60zł, a w ogóle studenci mają darmowe konto deweloperskie poprzez platformę dreamspark.

    • Mariusch

     Tak z tym masz rację. Studenci mają darmową dzięki DreamSpark jednak pytanie z jakiego DreamSparka korzysta uczelnia.
     Moja np. korzysta z jakiegoś badziewnego, który nie umożliwia generowania kodów aktywacyjnych i z DreamSparkem ma tylko wspólny serwer plików i nic więcej.

     Dzięki, że zwróciłeś uwagę co do kosztów. Nie wiedziałem, że konto programisty dla WP8 jest tańsze od kontra programisty dla Win8.

     • Sergiusz

      Bez podpięcia DS do uczelni też można mieć licencję developera.

     • Guest

      Żeby mieć konto na DS musisz mieć kod aktywacyjny (choć niedawno zakładałem konto to teraz nie pamiętam jak to dokładnie było), a kod zdobyć można na różny sposób ale nigdy o tak sobie bo założę sobie konto.

     • Rafał

      Aby dostać kod aktywacyjny można przyjść z ważną legitką na spotkanie jednej z grup .NET. Ja oczywiście polecam tą najlepszą ;) z Politechniki Warszawskiej. Co semestr prowadzimy darmowe warsztaty z C#, WP7, W8 i z innych technologii według potrzeby ;) Można zlikować aby być na bieżąco: https://www.facebook.com/grupadotnet

     • Mariusch

      Oczywiście ale wtedy się płaci za konto developera. A jeśli masz DS to wtedy generujesz kod aktywacyjny i masz to konto za free.

 • michal

  Bo nic nie potrafię. Dziękuję

 • Michał

  Witam,
  Byłby bardzo uradowany jeżeli zostałbym wybrany do tej magicznej trójki, którą obdarzą Państwo, kursem „okienek”.
  Jestem aktualnie na początku drogi zwanej „Programista Windows Phone”, a mianowicie zacząłem uczyć się eko-środowiska , jak również języka C# i platformy Visual Studio z dodatkiem SDK Windows Phone.
  Kurs który został zaprezentowny bardzo by mi pomógł w tej trudnej sztuce jaką jest zdobycie wiedzy i umiejętności, co w przyszłości pozwoliłoby mi na zatrudnienie się jako stażysta, a później jako programista w jednej z Polskich firm zajmujących się pisanie gier i aplikacja na platformę WP.
  Będę bardzo wdzięczny za wyświadczenie mi takiej przysługi, a wtedy pozyskać moją lojalną przyjaźńna długi lata ;)

 • hitokuineko

  Bo jestem najstarszy i mam ładny rysunek przy nicku;)

 • Marcin

  Dlaczego? Bo, jak mawiał klasyk, ‚śpieszmy się pisać aplikacje [na WP, przyp. ja], tak wolno nadchodzą’.

  Mogę je pisać, dajcie mi tylko wiedzę.

 • GustawZ3ciejCzęściDziadów

  Miewam dużo wolnego czasu, więc chętnie bym się nauczył czegoś, co mogę wpisać do swojego CV. Jako że jestem studentem, to przyda mi się nabycie nowej umiejętności jaką jest programowanie na choć jednym systemie mobilnym. Cóź, może udałoby mi się napisać ciekawą aplikacje, która by zgromadziła wielu ludzi, co byłoby niezłym osiągnięciem na tle mojego (jak narazie) krótkiego CV. Choć swojej kariery nie wiąże z aplikacjami mobilnymi, to w wolnym czasię, jako hobbym myśle że coś bym pisał. Jeślibym napisał apkę, to udostępniłbym ją za darmo, bo brakuje ich na markecie (oczywiscie z reklamami, jestem biednym studentem :P )
  Jak narazie nie moge sobie pozwolić na zakup odpowiednich materiałow z przyczyn finansowych, więc jeślibym wygrał konkurs, byłoby naprawdę nieźle.

  A tu macie kotka :>

 • Freq

  Hmmm…
  Dlaczego Ja…dlaczego by nie,
  Czy ja kurs dostane,
  a kto to to wie (lecz zapewne nie).
  Przydał by mi się ten kurs całkiem nowy,
  gdyż chciałbym W WS powiększać zasoby.
  To dzięki kursowi swą wiedzę rozwinę
  i może wytworzę nową wypocinę.
  Nie powiem żem biedny i nie żem bogaty
  bo tylko Lumijkę słabiutką mam w paczce ot Taty.
  Kursiki są spore na moje wypłaty,
  bo kaska wystarcza na życie,opłaty.
  Lecz tu nie pora na moje żale
  bo ćwiczę w Vissual programming wytrwale.

  Pozdro.

  • Rysiek Krajza

   ..a ja żeby być lepszym popełnię jakiegoś plagiata,
   a Tobie niech lepsza Nokijke następnym razem,
   przyśle kochany tata ! :P

 • Arkhan

  Hm.. dobry pomysł, zrobiłbym sobie wtedy grę o jakiej marzę :D

 • Meri

  A nie powinno być „kompatybilność” wsteczną? :)

 • giluu

  Dlaczego? Kurs programowania Windows Phone na pewno pomoże mi w karierze, gdyż wiążę ją z usługami mobilnymi i internetem. Liznąłem już co nieco C# i chcę nowych wyzwań. Chcę rozwinąć swoje umiejętności w tym kierunku a środowisko oferowane przez Microsoft odpowiada mi bardziej niż Android i iOS (ale to już raczej kwestia gustu).

 • Taki tam ja a co?D

  Hmm? Czemu własnie ja?:) bo Uwielbiam grać, korzystać z aplikacji i mam mnóstwo pomysłów na aplikacje , które były by przydatne większości użytkownikom windows phone, nie wspominając o grach ;)

  • Mariusch

   Muszę niestety cię zasmucić
   Napisanie prostej gierki to wiele linijek kodu, a dla Gracza jakim jesteś sam wstęp byłby dobijający i byś od razu zrezygnował.

   Programista to zawód, a nie zabawa. Trzeba ciężko pracować umysłowo, a o bugach w kodzie i ich poprawianiu nie wspomnę…

   • Andrew

    Dokładnie. W 5 minut nie da nauczyć się programować, zwłaszcza z kursów. Trzeba samemu godzinami tworzyć mniejsze lub większe projekty żeby to opanować w jakimś małym stopniu.

    • Mariusch

     Powiem Ci szczerze, że małe projekty nic nie wnoszą.
     Np. na studiach masz dużo małych projektów, które pisze się w pare godzin.
     Aktualnie pisząc aplikację poświęcam na nią około 10 dni. 5 dni pisania kodu, 1 dzień tworzenia interfaców dla poszczególnych stanów wizualnych(inaczej mówiąc okienek czyli pełny ekran, 3/4 ekranu, 1/4 ekranu i widok pionowy) i najczęściej 4 dni na poprawę błędów bo samo stworzenie aplikacji to nic. Najgorsze to wykrycie i naprawienie błędu. Bo kit, że aplikacja działa i dodaje dwie liczby podane przez użytkownika ale użytkownik pomyśli sobie „a co by było gdybym podał literę” i wtedy program się sypie.

     Jakby co to te 10 dni to są aplikacje średniego poziomu.
     Tworzyłem już jedną przez kilka miesięcy ale nie opublikowałem jej. Dopracuję pare rzeczy i wtedy pomyślę nad tym.

     • Mariusch

      Swoją drogą zastanawiam się czy przerobić moje aplikacje na WP8. I tutaj pytanie do moderatorów i administratorów strony. Czy byliby chętni pomóc mi w sprawdzeniu zainteresowania na rynku. Ale znów problem byłby taki, że mało kto ma Win8/RT, a tylko pod niego są moje aplikacje.

 • natalleos

  bo mam parcie żeby pisać i uczyć się programowania na WP jak nie wygram to i tak będę robił wszystko aby się nauczyć

 • Kosiek

  Krótkie pytanie: czy ten kurs tłumaczy początkującemu programiście język C#? Jeżeli nie, to chyba ten poradnik o kant dupy potłuc…

  • Łukasz Pająk

   Pierwsze kilka lekcji wyjaśnia podstawy C# niezbędne do programowania aplikacji na WP.

 • Kamil Skorupski

  bo chciałbym zmienić pracę :P

 • Paweł Nyczaj

  Nigdy nie miałem doświadczeń w programowaniu, choć podobnie jak autor wpisu próbowałem uczyć się programowania w podstawówce (Turbo Pascal) i na studiach (Borland C++) i niestety owe próby przyniosły mierne skutki. Na szczęście teraz odchodzi się od wklepywania kodu (wydaje mi się, że będzie on pełnił jedynie rolę pomocniczą), bo są narzędzia WYSIWYG nowej generacji. Będąc użytkownikiem Lumii 620 chciałby poznać Windows Phone od strony tworzenia aplikacji, czyli niemal od środka. Koszt kursu nie jest wygórowany, jednak gdyby udało mi się wygrać kurs potraktowałbym to jako możliwość przetestowania kursów firmy Educativo. Jeśli nauczę się programowania nie wykluczam zakupu kursu dla zaawansowanych.

  • Olo

   z takim podejściem, że wklepywanie kodu pełni rolę pomocniczą (rotfl) to ty się nigdy nie nauczysz programowania. oddanie tego kursu tobie to byłoby zwykłe marnotrawstwo.

 • Mariusch

  W przeciwieństwie do innych osób zamieszczających komentarz jestem średnio-zaawansowanym programistą. Aktualnie kończę praktyki w Microsoft, których celem było nabycie znajomości Windows 8 oraz wypuszczenie 3 aplikacji do sklepu.

  Poznałem wiele czynników związanych z tworzeniem jak i publikowaniem aplikacji i mogę śmiało powiedzieć, że „zarobienie grosza” pisane jest przez użytkowników nie wiedzących jakie są zasady sprzedawania gier/aplikacji, myślących, iż podczas certyfikacji aplikacji wystarczy zaznaczyć jakąś sumę zamiast „bezpłatna”. Niestety trzeba wtedy pamiętać o zgłoszeniu wszystkiego do urzędów w wybranych przez nas podczas certyfikacji rynkach dystrybucji. Dlatego też najlepszym możliwym sposobem jest tworzenie aplikacji darmowych i obserwowanie jak rynek je przyjmie i dopiero następnie wykorzystanie sposobów płatności jakie oferuje nam MS.

  Jako, iż doświadczenie z Windows 8 posiadam i to nie małe to programowanie aplikacji pod Windows Phone 8 nie powinno sprawić mi problem. Chciałbym jednak poznać budowę aplikacji WP7.5 i z pewnością wykorzystałbym tą wiedzę by stworzyć aplikacje, które są potrzebne i nie myślałbym tylko o zarobku, gdyż sam lubię mieć coś za darmo:)
  Wiadomo chętnie bym też współpracował w pewien sposób z tą stroną, gdyż chyba najlepiej wiecie czego brakuje w WP:)

  • Mariusch

   Chciałbym jeszcze wspomnieć, iż sam kurs nic nie daje. Jeśli chcemy opublikować aplikację to potrzebujemy mieć jeszcze konto na appdev.microsoft.com/StorePortals

   Cena rocznej licencji programisty to wydatek rzędy 140zł. Aktualnie posiadam licencję na 2 lata i chciałbym wykorzystać to w jak największym stopniu.

   Dlatego wydaje mi się, że miło byłoby gdybyście dorzucili roczny pakiet programisty dla zwycięzcy konkursu, gdyż jeśli nie stać go na sam kurs to z pewnością licencji też nie kupi i cała nauka pójdzie na marne.(no chyba, że jest studentem i jego uczelnia wspiera projekt dreamspark to wtedy można wygenerować sobie odpowiedni klucz do sklepu)

 • Pax

  A po co płacić 80zł za kurs, gdy w sieci jest mnóstwo materiałów na temat programowania WP? I są świetne kursy, które za darmo udostępnia Microsoft i Bob Tabor – jest kurs C#, WP7, WP8 + kilka innych ciekawych rzeczy.

 • gregor

  Zamierzam prześcignąć gościa który na BB wydał coś około 50 tys aplikacji. Dziękuję :P
  PS. Konto deweloperskie już mam.

 • BBartek

  Z chęcią wziąłbym udział w kursie programowania. Na samo programowanie nie patrzę jako kolejne doświadczenie, które mogę wpisać w CV, tylko jako możliwość stworzenia czegoś, co przyda się innym, ułatwi wiele codziennych czynności. Sam korzystam bardzo dużo z telefonu i gdybym miał tylko taką wiedzę, na pewno stworzyłbym nie jedną aplikację, którą być może w przyszłości opiszecie na windows-phone.pl i docenicie jej wygląd i funkcjonalność :-)

 • Patryk

  Ja jestem w tej samej sytuacji co Autor wpisu. Miałem do czynienia amatorsko z programowaniem. Szukałem dobrego wideo kursu programowania na Windows Phone 8 bo uważam, że ten system w końcu się wybije poza próg kilku procent udziału rynkowego. Na serio chcę się za to zabrać za programowanie na platformę Windows Phone. Nie powiem, że mnie nie stać na kurs bo odłożyłbym ale musiałbym zrezygnować z czegoś innego, a jako student wydatków mam sporo. Żeby nie było że chcę tylko brać, to mogę w ramach wdzięczności zaproponować, relacje z pierwszych wrażeń z obcowania z kursem.

 • Piotr Wróblewski

  Jestem programistą .NET z 2 letnim doświadczeniem zawodowym a ostatnio początkującym
  przedsiębiorcą pragnącym porzucić pracę na etacie by móc poświęcić się
  realizacji własnych pomysłów :). Reprezentuję innowacyjny projekt edukacyjny
  NatuLearn wykorzystujący naturalny interfejs użytkownika oparty głównie na
  kontrolerze Kinect. Celem projektu jest wykreowanie nowoczesnych metod
  nauczania zgodnie z mottem „przez zabawę do nauki…”. Jako że ostatnio również interesuję
  się projektowaniem aplikacji na urządzenia mobilne, dostęp do kursu umożliwi mi
  uzupełnienie niezbędnej wiedzy i wykorzystanie jej do przeniesienia rozwiązań
  projektu NatuLearn na urządzenia mobilne.

 • Marta

  Nie jest łatwo zostać programistką, gdy każdy mówi, że kobiety się do tego nie nadają.
  Bardzo bym chciała wygrać ten kurs, ponieważ chciałabym coś w życiu osiągnąć i udowodnić, że wyżej wymienione przekonanie jest błędne. Jestem zafascynowana tworzeniem aplikacji mobilnych i z tym wiążę swoją przyszłą karierę.

 • Dawid

  Jestem studentem IV roku na kierunku Elektronika i Telekomunikacja a od 3 lat również zajmuję się programowaniem. Język który znam najlepiej to C/C++ ale posiadam również certyfikat Microsoftu z C# uzyskany na uczelni. Dotąd niestety nie miałem styczności z pisaniem aplikacji na urządzenia mobilne ale myślę, że kurs pomógłby mi bardzo szybko się wdrożyć i uzyskać wiedzę, którą w późniejszym czasie mógłbym sam rozwijać.

 • Adi Ochmann

  Tak samo jak Mariusz, z chęcią chciałbym moje aplikacje napisane na Win 8/RT przenieść na platformę WP. Tym samym chciałbym poznać dogłębnie strukturę pisania aplikacji/gier w WP oraz technologię XNA. Również chciałbym poszerzyć moje umiejętności programowania, gdyż nie jestem początkującym programistą. Za pośrednictwem tego serwisu (współpracy) stworzyłbym prostego czytnika do sprawdzania newsów i dodawania komentarzy z poziomu smartphona dzięki dedykowanej aplikacji (gdyż dużo jest użytkowników, którzy systematycznie i z wielkim zainteresowanie śledzą nowinki Windows Phone i technologii Microsoftu) oraz wspólną reklamę dla moich przyszłych i już istniejących aplikacji.

 • joanna

  Bo jestem kobietą ;) I inaczej strzelę focha ;)

 • Pauliś

  Coraz więcej słyszy się o parytetach i innych takich, że dziewczyny do budowlanki a młode matki na politechniki. A ja po prostu chciałabym nauczyć się programowania. Żebym mogla napisać aplikacje dla swojego chłopaka, która będzie mu przypominać kiedy nastawić pranie. Żebym mogła obmyślać nowe linijki kodu w trakcie tłuczenia kotletów. Chciałabym móc rozmawiać z koleżankami nie o nowej kolekcji butów od Prady, tylko o sumach i zmiennych. Bo przecież to kobiety mają umysł ścisły i stworzony do wyższych celów, niż ten puch marny – mężczyźni.

  Nie ma przecież nic bardziej seksownego od programującej kobiety! To przecież umiejętności programowania Pamela Anderson zawdzięczała kiedyś swoje uwielbienie przez miliony mężczyzn na całym świecie. To dlatego Piotr Curie pozostawał w cieniu swojej żony Marii Curie Skłodowskiej, bo nie wiedział co to obiekt. Nawet Mikołaj Kopernik, która jak wiadomo z filmów była kobietą, znał się na programowaniu.

  Dlatego – windows-phone.pl – pozwól mi zostań kolejnym Kopernikiem!

 • Leszekcce

  Bo chciał bym przenieść swoja aplikacje z Androida na WP – https://play.google.com/store/apps/details?id=appinventor.ai_leszekcce.Spalacz&hl=pl