Benji Bananas za darmo dla smartfonów Nokia Lumia

|

benji bananas
Benji Bananas to zabawna platformówka od studia Fingersoft. Jej główną bohaterką jest wesoła małpka, która zbierając banany przemierza kolejne obszary dżungli. Gra właśnie trafiła do Sklepu Windows Phone i jest dostępna za darmo na wyłączność dla smartfonów Nokia Lumia.

Rozgrywka w grze odbywa się w całości w powietrzu, ponieważ Benji Bananas, aby dosięgnąć owoców, buja się na lianach gęsto rozmieszczonych w tropikalnym lesie i w żadnym wypadku nie może spaść na ziemię.

Na kolejnych planszach nie brakuje rozmaitych niebezpieczeństw, które utrudniają zadanie – ryzyko twardego lądowania zwiększają różnego rodzaju pułapki i przeszkody, jak chociażby kłujące rośliny. Same liany również mogą okazać się groźne – w niektórych etapach płoną lub są zastąpione przez węże. Na szczęście znaczną pomocą okazują się wszelkie znajdźki i bonusy, takie jak przyśpieszenie, plecak odrzutowy czy trampolina, od której Benji może się odbić, ratując się przed bolesnym w skutkach upadkiem. Z czasem dostajemy do dyspozycji nawet możliwość przyzwania orła, który bezpiecznie podrzuci bohatera kawałek dalej.

Benji Bananas cechuje się starannie dopracowaną fizyką huśtania się na lianach oraz ładną oprawą graficzną. Ręcznie rysowana grafika jest barwna i pełna detali, a wrażenie robi też zróżnicowanie środowisk, które przemierzymy (w tym ruiny świątyni, dżungle czy wodospad).

Produkcja świetnie nadaje się dla najmłodszych miłośników platformowe – w ogóle nie zawiera przemocy, a sterowanie i zasady rozgrywki są banalnie proste do opanowania. Ponadto budząca sympatię małpka w mgnieniu oka skradnie serce każdego dziecka.

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • morata08xs

  Tylko dla WP8, warto dodać tą informację do tekstu.

  • Bounce

   Prawie wszystko idzie tylko na WP8, więc nie wiem czy warto to dodawać.

   • Ilona

    Warto, bo wciąż większość ma 7.8…. Irytujące to jest, że tylko 7.8, wchodzę w link i d…zonk. :D

  • 666 666

   Tylko nokia … irytujące, a system niby jeden i ten sam

  • Guest

   Czas by ludzie zmienili fony na te z WP8. Nie są już takie drogie jak kiedyś (lumia 520 – 590zł, HTC 8S – 670zł).
   Nie wiem dlaczego dalej wszyscy siedzą na starym WP7.8 i narzekają, że „ten system jest beznadziejny bo nic na niego nie ma już”. W takim razie po co czekają na cud? A jeśli smartfon niedawno był kupiony… no to już ich wina jest bo mogli kupić z WP8, a nie starym WP7.5.

   • kokos

    Mimo to dla niektórych wydanie 600zł ot tak to duża kwota.

   • Adrian Śnieć

    ale była wyprz w playu i podpisalem umowe na 2 lata i dlatego ze nie stac mie na lepszy telefon a pozatym lumia 800 jest lepsza od 520

    • vdl

     pod jakim wzgledem lepsza? Aparatu? Bo wiecej nie widze

 • damian

  juz kiedy bylo o tym i napisaliscie ze bedziecie pisac wersje wp a teraz co patrze to nic nie ma