Top Aplikacje zmienia się w App Social

|

App Social

Top Aplikacje to aplikacja, która do niedawna pozwalała na przeglądanie zasobów Sklepu Windows Phone w alternatywny sposób, m.in. podział na kolekcje tematyczne, sortowanie nowości wg liczby ocen. Jedni z tego korzystali, inni mniej, jeszcze inni od razu ją usuwali (była preinstalowana na telefonach Nokia Lumia). Nokia widocznie nie była zadowolona z tej aplikacji i pozwoliła jej ewoluować w… App Social.

App Social jak sama nazwa wskazuje, opiera się w głównej mierze na społeczności (ang. social). Użytkownicy (każdy z nas), oraz marki (np. NokiaPL) mogą tworzyć listy polecanych przez siebie aplikacji. Każde dodanie danej aplikacji do listy jest liczone co sprawia, że dana aplikacja awansuje w rankingach co w efekcie ułatwi użytkownikom znalezienie popularnych i ciekawych aplikacji, których wcześniej nie znali. Oto opis ze Sklepu Windows Phone:

App Social BETA to fascynujący sposób, by odkryć świetne aplikacje na telefon Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8. Przeglądaj szeroką gamę kolekcji, twórz listy aplikacji, udostępniaj swoje kolekcje i zajmuj najwyższe miejsca na tablicy zwycięzców!

Najbardziej polecane:

  • Możesz przeglądać mnóstwo różnych list aplikacji dzięki firmie Nokia i użytkownikom App Social BETA na całym świecie
  • Podczas przeglądania możesz podziękować użytkownikom za świetne listy aplikacji
  • Zaloguj się, aby tworzyć i udostępniać listy aplikacji znajomym i całemu światu. Twoje listy otrzymają podziękowania i będą obserwowane
  • Wyszukuj znajomych i znane osoby. Możesz je obserwować i mieć dostęp do ich list aplikacji

W aplikacji logujemy się za pomocą Konta Nokia i wybieramy nazwę użytkownika. Wcześniej (w aplikacji App Highlights Social) rejestracja polegała na podaniu dowolnego adresu e-mail, ale Nokia widocznie chce żebyśmy korzystali z Konta Nokia. Szkoda, ponieważ zarezerwowałem sobie fajne nazwy użytkowników (Artur, WindowsPhonePL), z których teraz nie mogę korzystać.

W każdym razie zachęcam do śledzenia siebie (Artur4Life), z czasem znajdziecie u mnie na pewno pokaźną kolekcje ciekawych aplikacji :-)

Kod QR Windows Phone Store


Źródło obrazka: nokiawindowsphone.pl


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.