Statystyki AdDuplex – sierpień 2013

|

adduplex-logoKolejny raz przyjdzie nam się zmierzyć ze statystykami AdDuplex, które coraz dokładniej przedstawiają nam świat Windows Phone na wykresach i diagramach. Nieco ponad miesiąc musieliście czekać na ten artykuł, więc szybko przechodzimy do rzeczy.

Na początek: dane pochodzą z 1 009. aplikacji z Windows Phone Store, a przedstawione informacje zostały zamknięte 14. sierpnia.

Zaczynamy. Światowy podział smartfonów z Windows Phone.

statystyuki adduplex 1

Lumia 520 nie zostawia złudzeń, że to tanie modele napędzają rynek i przynoszą największe zyski. Ten model Nokii niedługo może osiągnąć 1/4 rynku. Inną istotną zmianą w stosunku do poprzedniego miesiąca jest zamiana miejsc – Lumia 710 została zepchnięta przez Lumię 620 (wcześniej mieliśmy remis).

Zostawmy jednak w tyle umierający już system Windows Phone 7 i skupmy się na Windows Phone 8 oraz poszczególnych modelach:

statystyuki adduplex 2

No cóż. Jeszcze bardziej widać sukces Lumii 520.

Teraz porównajmy wyniki sprzedaży w podobnych okresach dwóch nowych słuchawek Nokii: Lumia 928 i Lumia 1020. Oba przez miesiąc dostępne były tylko w USA i tylko u jednego operatora. Zobaczcie jak kształtowała się sprzedaż na przełomie trzech tygodni.

statystyuki adduplex 3

Lumia 1020 ze względu na znacznie lepszą promocję sprzedaje się w większej ilości sztuk.

Podzielmy korporacje produkujące słuchawki z Windows Phone 8.

statystyuki adduplex 4

Bez zaskoczeń – Nokia stale zjada kolejne procenty rynku i w stosunku do zeszłego miesiąca notuje wzrost o 1,5 punktu procentowego. Warto jednak odnotować znaczny spadek HTC i wzrost pozostałych dwóch producentów o 0,1 punktu procentowego. Tajwańczycy z poważnymi problemami finansowymi i od razu odbija się to na statystykach.

Windows Phone 7 vs 8.

statystyuki adduplex 5

Również nic nie dziwi. Modele ze starszą wersją systemu są wypierane przez nowsze. Teraz będzie tylko rosła przewaga Windows Phone 8.

Jednak podzielmy jeszcze wersję samego systemu Windows Phone 8. Jak edycja GDR2 wygląda na tle starszych wersji?

statystyuki adduplex 6

Jedynie 3% urządzeń działało już pod kontrolą Windows Phone GDR2. W przyszłym miesiącu przeczuwam znaczący wzrost tego wskaźnika.

AdDuplex postanowiło jeszcze jeden nowy wykres przedstawić. Tym razem dzielimy słuchawki z Windows Phone 8 na te wyposażone w 512MB i 1GB pamięci RAM.

statystyuki adduplex 7

Oczywiście Lumia 520 stanowi znaczną część urządzeń z Windows Phone 8, więc i 512MB pamięci RAM wygrywa. Mimo wszystko i tak jest sporo urządzeń z 1GB pamięci RAM toteż deweloperzy jeszcze nie spieszą się z wydawaniem aplikacji na modele z mniejszą ilością tej pamięci.

Zobaczmy jakie słuchawki w poszczególnych krajach są lubiane:

Stany Zjednoczone:

statystyuki adduplex 8

Francja:

statystyuki adduplex 9

Hiszpania:

statystyuki adduplex 10

Szwecja:

statystyuki adduplex 11

Litwa, Łotwa i Estonia:

statystyuki adduplex 12

Indie:

statystyuki adduplex 13

Tajlandia:

statystyuki adduplex 14

Argentyna:

statystyuki adduplex 15

Niestety zabrakło Polski. Być może niedługo zostanie dodana. Na sam koniec nowe modele, które nie są jeszcze znane oficjalnie:

  • Nokia RM-955 – znany z zeszłego miesiąca, ale jednak pojawia się coraz częściej. Najprawdopodobniej jedna z wersji Lumii 1020, najprawdopodobniej z Chin.
  • Nokia RM-937 – autorzy podejrzewają, że to może być phablet, ale osobiście uważam, że Nokia nie zastosowałaby wyświetlacza 720p w tego typu urządzeniu znając możliwości Windows Phone GDR3.
  • Nokia RM-927 – to samo co wyżej, ale tylko dla Verizona.
  • Nokia RM-940 – AT&T i 720p.
  • Samsung SGH-I187 – nowość od Samsunga, o której już pisaliśmy.

Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.