Samsung Ativ S w Polsce „już” we wrześniu

|

ativ sNokia, Nokia, Nokia. Tak zaczynają się odpowiedzi na pytania „jaki smartfon z Windows Phone mam wybrać?”. Oczywiście dalej padają konkretne modele, ale to nie zmienia faktu, że Finowie najzwyklej w świecie nie mają konkurencji. Szczególnie w Polsce gdzie rywale teoretycznie nie istnieją w ogóle (HTC 8S to wyjątek od reguły :) ). To się jednak zmieni.

Premiera Windows Phone 8 – wszyscy oczekują Nokia World, które wprowadzi na świat pierwsze modele z tym systemem. Jednak ku zaskoczeniu gawiedzi to Samsung wcześniej prezentuje swój model o nazwie Ativ S. Było to lekkie zaskoczenie, ale mocno pozytywne. Mogłoby się wydawać, że Samsung naprawdę chce powalczyć z Nokią o prym w tym segmencie… Teraz wróćmy do dnia dzisiejszego i mamy to, co przedstawiłem w pierwszym akapicie. Co prawda na rynku jest jeszcze Huawei, ale niestety ta marka nie wyrobiła sobie jeszcze wystarczającej renomy.

Także tym razem wróćmy do samego Samsunga. Światowa premiera Ativa S miała miejsce dokładnie 29 sierpnia w Berlinie. Dziś mamy 7 sierpnia, więc niemalże rok później, a Polska jak nie była tak jej nie ma na liście rynków, na którym dostaniemy model koreańskiego producenta z Windows Phone. To się jednak zmieni. Na Twitterze została przeprowadzona akcja Samsunga z ich rzecznikiem prasowym i do głosu doszły nowe informacje, bardzo interesujące:

ativ s twitter polska

W skrócie: Samsung Ativ S zawita oficjalnie na polskim rynku „już” we wrześniu (minie trochę czasu od prezentacji do pojawienia się na półkach sklepowych), dokładnie to dwudziestego dnia dziewiątego miesiąca bieżącego roku. Późno… Troszeczkę… No cóż, na osłodę warto dodać, że to nie będzie znany nam Ativ S, a zapewne jego minimalnie zmieniona wersja tak jak ma to miejsce z Ativem S Neo – minimalnie odświeżona słuchawka dostępna na wyłączność dla amerykańskiej sieci Sprint. Czy my również będziemy mogli nacieszyć się jedynie nowym wyglądem czy też dostaniemy coś zupełnie nowego, coś na miarę Ativa S2 (albo chociaż Ativa S+)? Realistycznie rzecz biorąc będzie to ta pierwsza opcja aczkolwiek warto zwrócić uwagę, że mamy do czynienia z terminem kiedy to jesteśmy na miesiąc przed konferencją Nokii i nową generacją urządzeń z Windows Phone 8 (GDR3). Jednak to jest marzenie ściętej głowy :).

Czekacie na „naszego” Ativa S czy może wstrzymacie się do nowych premier Finów? Jakieś pomysły na polską edycję tego smartfona? Dodanie brakującego radia FM po aktualizacji Windows Phone GDR2 na przykład?

źródło: twitter.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Paweł Gajkowski

  ” na tydzień przed konferencją Nokii i ” – a nie powinno być na miesiąc przed?

  • Łukasz Pająk

   20 września premiera Samsunga, a konferencja ma miejsce 26-27 września. Wszystko jest w porządku.

   • Raximus

    Ja tam widzę 20 lipca ;)

    • ffeeff

     Pogodzę was moi mili.
     20.08 to 20 SIERPNIA.
     Konferencja Nokii jest we wrześniu.

    • Łukasz Pająk

     Hehe i wszystko wiadome.

 • dffd

  wreszcie ;/

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Obawiam się że będzie znów badziewie budżetowe z WP8 oferowane w cenie tych z Android jak znamy zapędy cenowe Samsung i to że przez 10 m-cy od premiery WP8 AtivS nie było tego modelu w Polsce to dadzą jakiś wykastrowany Neo AtivS

  Poczekamy i zobaczymy co będzie w Polsce ale jak neo to porażka

 • Sens

  „Także tym razem wróćmy” powinno być „Tak, że” bo jakby zamienić „Także” na „Również” to zdanie jest kompletnie bez sensu.