Phablet Nokii – po to jest Windows Phone GDR3

|

Nokia PhabletTwitter to potężne narzędzie generujące sporo bardzo ciekawych informacji. Przekonywaliśmy się o tym nie raz, nie dwa, a naprawdę multum razy. Pod tym względem jest to najlepszy portal społecznościowy, któremu Facebook i inne mogą pozazdrościć. Skoro tak bardzo wychwalam Twittera to musi oznaczać, że kolejna ciekawa informacja została przedstawiona za pomocą „tweeta”.

Tak też jest. Nasz „dobry znajomy” Tom Warren, dzięki któremu wiemy o rozpoczętych testach Windows Phone GDR3 oraz poznaliśmy niektóre smaczki na temat zawartości tej aktualizacji, upewnił nas w czymś, czego domyślamy się od dłuższego czasu. Oto ten tweet:

 twitter phablet nokia windows phone gdr3

Szybko tłumacząc: „Więc Nokia definitywnie pracuje nad „phabletem”. Nie znam dokładnie szczegółów, ale Windows Phone GDR3 został specjalnie zaprojektowany pod ten cel”. O phablecie Nokii słyszymy od dłuższego czasu. Teraz Microsoft po uzgodnieniu warunków z Finami postanowił umożliwić wypuszczenie tego urządzenia tak, aby nie było ono okaleczone w stosunku do już znanej konkurencji, a więc posiadało wyświetlacz o rozdzielczości FullHD i lepsze podzespoły pozwalające prezentować obraz z taką ilością pikseli.

Kiedy pierwszy raz pojawiła się iskierka nadziei na temat phabletu od Nokii? Jeszcze przed premierą Lumii 1020, którą wtedy znaliśmy jedynie jako Eos i wtedy pojawił się wyciek zdjęć prezentujących teoretycznie jej obudowę.

phablet nokia

Jak się okazało, rozmiary tego „pudełka” są zbyt duże na Lumię 1020. Stosunkowo niedawno również wyciekły do sieci zdjęcia przedniego panelu (widocznego powyżej) jednego z niezaprezentowanych jeszcze urządzeń Nokii. Po połączeniu tych dwóch faktów otrzymujemy takie oto „cudo” (render):

phablet nokia render

Render pochodzi jeszcze sprzed wzmianek o zmianach wprowadzanych razem z Windows Phone GDR3, a już na nim widać „trzy średnie kafelki w jednym wierszu”.

Czyżbyśmy właśnie mieli tego typu urządzenie zobaczyć na konferencji Nokii pod koniec września? Mam nadzieję, że tak – oprócz następcy Lumii 820, na którego również niecierpliwie czekam.

źródło: My Nokia Blog


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • mati7

  Czemu tak czekasz na następcę 820-tki Łukaszu?

  • Łukasz Pająk

   Bo wiem, że to ma być tania wersja 920′tki z lepszymi podzespołami. Nie będzie tak „lansiarska” jak topowe modele, a „zwykłym” telefonem.

 • Kacper Raczek

  bo 820 jest bardzo dobra więc nowa będzie jeszcze lepsza :D

 • mati7

  No skoro tak ma być…

  • Łukasz Pająk

   Oczywiście, że będzie wspierana.

 • Adam Narożnik

  Jaram się, mam nadzieję, że to będzie godna odpowiedź na serię Galaxy Note

 • Denqu

  Lumia 820 jest fajna ale ma kilka niedoróbek jak naprzykład – słaba bateria i brak Gorilla Glas II, ale mam nadzieję że następca 820-tki będzie miał taką specyfikację:
  - 2 rdzeniowy procesor 1,7 GHz
  - 1 GB RAM
  - 16 GB pamięci wbudowanej + karty microSD do 64 GB
  - Szkło GG III na ekranie ale raczej będzie II
  - Tylni aparat 8,7 MPx z nagrywaniem w 1080p
  - Przedni aparat 2,1 MPx z nagrywaniem w 1080p
  Następca 820-tki na pewno będzie miał nazwę Nokia Lumia 825
  Pod koniec wakacji chciałem sobie kupić HTC 8X ale wolę zaczekać na Lumię 825, ale jak będzie słabsza od 8X-a to go wybiorę

  • Denqu

   A no i jeszcze Bateria 2500 mAh, no i to była by lumia idealna :) oczywiście jeśli będzie kosztować do 1700 to będzie hit ;)

  • Łukasz Pająk

   Nie będzie to Lumia 825 raczej. Poza tym wiemy, że nastepca L820 to będzie taka tania L920 – wyszukaj odpowiedniego newsa.