Pakiet aplikacji Bing dla WP8: News, Sports, Finance, Weather

|

bing

Microsoft właśnie udostępnił dla swojego mobilnego systemu Windows Phone 8 pakiet aplikacji informacyjnych Bing znanych z systemu Windows 8/RT. Wśród zaprezentowanych aplikacji znalazły się Bing News (Wiadomości), która pozwoli być na bieżąco z wiadomościami dotyczącymi ważnych dla nas wiadomości ze świata, Bing Sports (Sport) dająca nam dostęp do najświeższych wiadomości sportowych takich jak wyniki na żywo, harmonogramy i statystyki, Bing Finance (Finanse) z którą będziemy na bieżąco z szybko zmieniającą się sytuacją rynkową oraz Bing Weather (Pogoda) czyli pogodynka.

Bing News

Atrakcyjna, wypełniona zdjęciami aplikacja Wiadomości Bing pozwoli Ci być na bieżąco z wiadomościami dotyczącymi ważnych dla Ciebie kwestii. Ta zaprojektowana dla systemu Windows Phone aplikacja pozwala w prosty sposób wybrać ulubione źródła informacji. Możesz szybko przeglądać nagłówki, przechodzić do szczegółowych omówień ulubionych tematów oraz wyszukiwać najważniejsze wydarzenia dnia w zaufanych, wybranych przez Ciebie źródłach informacji z całego świata.

Kod QR Windows Phone Store

Bing Sports

Aplikacja Sport Bing pozwoli Ci w prosty sposób pozostać na bieżąco z wszystkimi dyscyplinami i drużynami, które lubisz. Dzięki tej zaprojektowanej dla systemu Windows Phone aplikacji masz bezpośredni dostęp do ulubionych drużyn. Możesz przeglądać zawartość aplikacji w celu uzyskania omówienia najświeższych wiadomości, wyników, harmonogramów, pozycji, statystyk i nie tylko we wszystkich najważniejszych dyscyplinach sportowych, a także spersonalizować wyświetlane informacje pod kątem śledzenia lig i drużyn, którymi najbardziej się interesujesz.

Kod QR Windows Phone Store

Bing Finance

Aplikacja Finanse Bing pomoże Ci pozostać na bieżąco z szybko zmieniającą się sytuacją rynkową oraz podjąć przemyślane decyzje finansowe. Dzięki tej zaprojektowanej dla systemu Windows Phone aplikacji masz bezpośredni dostęp do swojego portfela. Możesz przeglądać kolorowe wykresy prezentujące w czytelny sposób codzienne wydarzenia, a także spersonalizować listę obserwowanych pozycji w celu śledzenia portfela.

Kod QR Windows Phone Store

Bing Weather

Aplikacja Pogoda Bing pomoże Ci przygotować się na najbliższe warunki pogodowe dzięki godzinowym, dziennym i 10-dniowym prognozom. Ta zaprojektowana dla systemu Windows Phone aplikacja oferuje atrakcyjne zdjęcia i mapy pogodowe, a jej ustawienia można łatwo dostosować pod kątem śledzenia warunków w wybranych przez Ciebie miejscach. Możesz uzyskać informacje o prognozie na kafelku Live Tile, sprawdzić mapy radarowe oraz przejrzeć historyczne informacje o pogodzie, aby zawsze mieć świadomość tego, jakie warunki napotkasz po drodze. Uwaga: niektóre funkcje mogą nie być dostępne na wszystkich rynkach.

Kod QR Windows Phone Store

 

Niestety, aplikacje póki co nie są dostępne do pobrania, widnieje obok nich informacja „Aplikacja nie jest już publikowana”. Taka sytuacja wynika z ich „świeżości”. W ciągu kilku godzin wszyscy powinni mieć możliwość pobrania i przetestowania aplikacji :-)

Aktualizacja: Dostajemy informacje, że od kilku godzin bezproblemowo można pobrać każdą z aplikacji, więc… bierzcie póki ciepłe :)


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • soft

  Na l820 niedostępne :(

  • Mateusz Waszczuk

   „Niestety, aplikacje póki co nie są dostępne do pobrania, widnieje obok nich informacja „Aplikacja nie jest już publikowana”. Taka sytuacja wynika z ich „świeżości”. W ciągu kilku godzin wszyscy powinni mieć możliwość pobrania i przetestowania aplikacji :-)”

   • Artur Kwiatkowski

    Cieszę się, że choć jedna osoba dotarła do tego fragmentu wpisu :)

 • Michal

  Ech widać że Microsoft zapomniał już o WP 7.8 , a szkoda trzymałem Lumie 800 z nadzieją że nowy FB i inne aplikacje z WP 8 będą na starsze telefony , ale cóż czas aby Lumia trafiła na Tablica.pl i kupić Samsunga

  • Tomek

   Nie tylko o was widzę ze dla Polski wogóle bie będą dostepne

  • Michal Kubiak

   Powód jest bardzo prozaiczny. API. Łatwo przeportować aplikację z windows 8 na windows phone 8 , a na windows phone 7 wymaga to już dużo więcej zachodu o ile wiem. Mimo , że windwows phone 7 i windows phone 8 wyglądają tak samo to są bardzo różne pod maską i aplikacje pisze się zupełnie inaczej praktycznie.

   • Ewelina

    ok, ale o ile wiem wsparcie dla WP 7.x jeszcze się nie zakończyło a mimo to odkąd pojawiła się ósemka ilość aplikacji, które pojawiają się na starszy system jest po prostu śmieszna, Chcę zmienić telefon, ale boję się kupić nawet coś z wp8 bo wyjdzie coś nowszego i znów o mnie zapomną, tylko dlatego niestety wybiorę androida lub ios a szkoda, bo wp bardzo przypadł mi do gustu.

    • Michal Kubiak

     Rozumiem cię , bo jestem w podobnej sytuacji , o ile wiem wsparcie będzie do windows phone 9 na pewno.

     • CODER_BEST

      Tak też się mówiło o WP7 no a potem wyszło tak, że dostaliśmy jakieś WP7.8 :/

     • http://fb.com/arkadiusz.litwin Arkadiusz Litwin

      Właśnie „się mówiło”, to były tylko plotki i domysły. Ani Microsoft, ani Nokia nigdy nie „obiecywali”, że będzie aktualizacja do WP 8.

     • Artur Kwiatkowski

      Jądro w dziewiątce będzie to samo, więc nie powinno by (teoretycznie) większych problemów z aktualizacją z ósemki do dziewiątki. Jednak nie liczyłbym na to, że obecna generacja smartfonów dostanie taką aktualizację. Lumia 920 debiutowała jesienią 2012, na pewno dostanie dużą aktualizację WIndows Phone Blue (WP8.1) przewidzianą na początek 2014 co już daje półtora roku wsparcia, a o tym mogą pomarzyć jedynie topowe słuchawki z androidem (i to nie wszystkie). Po niej będzie pewnie jeszcze WP8.5, a do dziewiątki daleko.

     • Kmicic

      Jednak wsparcie w WP nie usuwa nawet najpoważniejszych błędów. Z androidem bym nie przesadzał, taki galaxy S advance ma już 1,5 roku wsparcia nie mówiąc o SGS2 – ponad 2 lata! Z WP 8.1 nie wiązałbym aż tak dużych nadziei poczekajmy aż wycieknie lista „nowości”. Poza tym nikt nie powiedział że jądro w WP9 będzie to samo, to są takie same domysły jak aktualizacja z WP7 do WP8

     • Artur Kwiatkowski

      Microsoft zapowiadał, że kładzie nacisk na aktualizację Windows Phone Blue (8.1) i to tam pojawi się najwięcej nowości.

 • Bounce

  W wstępie ciachnąłeś BB-Code przy „Bing Finance (Finanse)”.

 • Marek

  niedostępne na lumii 920 w Polsce?!

 • Artur Kwiatkowski

  Aplikacje już bez problemu można pobierać :-)

 • horn

  bing news niedostępna, bing weather jak ta lala :)

  • Artur Kwiatkowski

   U mnie wszystkie dostępne, wszystkie „mówią” z ekranu w naszym rodzimym języku, nawet źródła informacji polskie są. Wsio jak na Windows 8/RT.