Zadbaj o aktualność aplikacji systemowych w telefonach Nokia Lumia

|

nokia

Nie tylko aktualizacje systemu zwiększają funkcjonalność naszych smartfonów z systemem Windows Phone. Każdy producent sprzętu, oprócz domyślnie preinstalowanych aplikacji (które możemy usunąć), ma możliwość zaimplementowania w swoich telefonach autorskich rozwiązań, które najczęściej znajdują się na samym dole listy ustawień. I tak jak np. HTC w ustawieniach dodał m.in. Beats Audio, funkcję „grzeczny dzwonek”, tak Nokia ma takich rozwiązań rozszerzających funkcjonalność systemu o wiele więcej.

Za przykład weźmy ostatnie nowości, czyli filtr połączeń+SMS, funkcję „Obróć, aby wyciszyć” oraz Ekran Glance i profil kolorów Lumia. Aby te funkcje się pojawiły musimy zadbać kolejno o aktualność dodatków info+dodatki, audio i wyświetl+dotknij. Niestety aplikacji tych nie znajdziemy korzystając z wyszukiwarki w Sklepie Windows Phone (celowo są ukryte) i właśnie dlatego przygotowałem dla Was ten zbiór linków do wszystkich dodatków dla smartfonów Nokia Lumia. Na pewno przyda się on przykładowo po przywróceniu ustawień fabrycznych – nie będziecie musieli czekać, aż system sam wykryje aktualizacje (może to trwać do kilku dni) tylko sami zaktualizujecie te funkcje.

audio

Ta aplikacja ustawień dźwięku daje pełną kontrolę nad odtwarzanym dźwiękiem. Korzystaj z niej do zarządzania korektorem telefonu Nokia Lumia i funkcją Dolby Headphone. Aplikacja oferuje domyślne ustawienia korektora, które zaspokoją nawet najbardziej wymagających fanów muzyki. Ustawienia można również zmieniać ręcznie.
Należy pamiętać, że te ustawienia dźwięku dotyczą jedynie słuchawek przewodowych.

Kod QR Windows Phone Store

sieć+

Pobierz tę aplikację, aby uzyskać dodatkowe ustawienia. Pozwolą one w pełni wykorzystać możliwości sieci komórkowej i telefonu.

Kod QR Windows Phone Store

punkt dostępu

Jeśli korzystasz z więcej niż jednej karty SIM lub karta SIM ma wiele punktów dostępu, ustawienia programu Access Point firmy Nokia są właśnie dla ciebie. Pozwalają one na łatwe zarządzanie ustawieniami różnych operatorów związanymi z Internetem, wiadomościami MMS i funkcjami udostępniania przez Internet. Aby zastosować te ustawienia, wystarczy, że pobierzesz tę aplikację i uruchomisz ją.

Punkt dostępu w telefonie z blokadą SIM nie zadziała, jeśli telefon został przypisany do konkretnego operatora.

Kod QR Windows Phone Store

akcesoria

Ustawienia Akcesoriów Nokia pozwala maksymalnie wykorzystać możliwości wymienionych poniżej akcesoriów Nokia. Możesz monitorować czas pracy baterii i zarządzać nią, sterować wszystkimi ustawieniami akcesoriów i nadawać im nazwy. Jeżeli masz jakieś pytania, Nokia Care jest dostępna w Internecie. Masz też opcję zresetowania dowolnych akcesoriów firmy Nokia do oryginalnych ustawień fabrycznych.

Po pobraniu znajdziesz Akcesoria Nokia w „Ustawieniach”.

Kod QR Windows Phone Store

prześlij opinię do Nokii

Podziel się swoją opinią. Niezależnie od tego, czy go kochasz, czy nienawidzisz, chcemy, byś podzielił się z nami opinią o swoim telefonie Nokia. Pobierz tę aplikację, aby przesyłać nam opinie, pomysły i ocenić swój telefon.

Kod QR Windows Phone Store

wyświetl+dotknij

Wzbogać swoje wrażenia z korzystania z telefonu Nokia Windows Phone za pomocą tej przydatnej aplikacji. Zainstaluj aktualizację, aby mieć dostęp do najnowszych funkcji i ulepszeń.

Kod QR Windows Phone Store

info+dodatki

info+dodatki to prosty sposób, by mieć zawsze najnowsze funkcje, aktualne aplikacje i ustawienia. Najnowsza wersja tego przydatnego programu zawiera poprawki, dzięki którym korzystanie z telefonu Nokia Lumia będzie jeszcze przyjemniejsze.

Kod QR Windows Phone Store

Filtr połączeń+SMS

Opracowane przez Nokię ustawienie, które jest nowością w systemie Windows Phone, umożliwia blokowanie niechcianych połączeń i wiadomości SMS. Jest ono dostępne wyłącznie w telefonach Nokia Lumia. Można je znaleźć w ustawieniach telefonu, integruje się bezproblemowo z historią połączeń i wiadomości. Jest proste w konfiguracji i użytku.

W najnowszej wersji można:

Blokować połączenia i wiadomości przychodzące w oparciu o własną listę numerów zablokowanych
Dodawać numery zablokowane z Historii połączeń i wiadomości
Wyświetlać liczbę zablokowanych połączeń i wiadomości na kafelku Live Tile

Kod QR Windows Phone Store

kontrola pamięci

Ta przydatna aplikacja prezentuje zawartość pamięci urządzenia, co pozwala sprawdzić wolne i zajęte miejsce. Można też usunąć pliki tymczasowe.

Kod QR Windows Phone Store

konto nokia

Konto Nokia zapewnia pełny dostęp do usług Nokia i pomaga zarządzać kontem użytkownika, jego danymi oraz sposobem komunikacji z serwisem Nokia. Należy pamiętać o aktualizowaniu tej aplikacji, aby zawsze korzystać z najnowszej wersji.

Kod QR Windows Phone Store

Alternatywa dla leniwych

Wiemy jednak, że skanowanie tylu kodów QR może być uciążliwe, więc dla leniwych polecamy aplikację SysApp Pusher, która oprócz aplikacji od Nokii wspiera także aplikacje HTC i Samsunga.

Kod QR Windows Phone Store

Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • Binshero

  http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/lumia-pusher/492cccf5-6352-4c77-8e5f-fd267bcddafb?appid=492cccf5-6352-4c77-8e5f-fd267bcddafb

  Aplikacja ta zawiera wszystko co od Nokii dodane, a nawet więcej ;)
  Jej nazwa to Lumia Pusher.

  • Bounce

   To samo miałem wkleić czytając pierwsze zdania artykułu. :)

  • Artur Kwiatkowski

   Pisaliśmy kiedyś o tej aplikacji, ale „Aplikacja nie jest już publikowana”, dlatego też pokusiłem się, żeby zebrać te appki w jednym miejscu.

   • Bounce

    Na pewno wielu osobom to pomoże, szczególnie teraz po Amber.

   • fafasfasf

    test powiadomien

 • g10bn

  Czy aplikacje systemowe zawsze trzeba pobierać ręcznie?

  • Artur Kwiatkowski

   W drugim akapicie jest napisane „nie będziecie musieli czekać, aż system sam wykryje aktualizacje (może to trwać do kilku dni) tylko sami zaktualizujecie te funkcje”. Zakładam jednak, że nie doczytałeś do tego momentu i stąd pytanie.

  • Bounce

   Prosto tłumacząc:

   Te aplikacje są jak wszystkie aplikacje.
   :D

   • g1b0n

    Ale czy nie ma jakiej opcji w sklepie jak „pobrane” czy aplikjacji która by do tego służyła, żeby zebrać je w 1 miejscu i żęby nie trzeba było kazdej osobno szukać w sklepie?

 • Guest

  polecam App Oem Update autorstwa marass82!!! wszystko w jednym miejscu i nie tylko dla Lumii.

 • BoGusz Z. Jędras

  Polecam aplikacje App Oem Update autorstwa marass82 z windowsmanii. można aktualizować klikając w aplikacje. coś jak Lumia Pusher (już niestety nie publikowana) ale dla wszystkich telefonów z WP. aplikacja jak najbardziej darmowa :)

 • hitokuineko

  A ja polecam to:
  http://www.windowsphone.com/s?appid=19d44d9e-f18e-4df1-9bce-36335242ed2e
  działa na wszystkie telefony nokia, htc i samsung…
  jak naciśnięcie na sprawdzenie wersji potem wyświetla co jest do aktualizacji

 • Tomasz Porucznik

  Polecam SysApp Pusher najlepsza alternatywa dla Lumia Pusher

  • Artur Kwiatkowski

   Dzięki! Sprawdziłem, działa. Uwzględniłem we wpisie :)

   • Tomasz Porucznik

    spoko na razie to najlepsza apka tego typu posiada wszystkie aplikacje i ma częste aktualizacje oraz ma funkcje szybkiego sprawdzania czy nie ma aktualizacji dla którejś z naszych aplikacji opcja „check version” a potem zakładka updates jedynie brakuje Huawei ale może pojawi się w przyszłości ;)

  • chomik78

   Pojawiła się nowsza wersja z możliwością filtrowania w opcji „check version” Nokia, Samsung, HTC.

 • as

  u mnie po wejściu do sklepu w „aktualizacje” są te wszystkie kontrola pamieci, prześlij opinie do nokia, akcesoria, kontrola pamieci itd do aktualizacji u was tego nie ma?

  • Artur Kwiatkowski

   Doczytaj, z tekstu można wywnioskować odpowiedź.

 • joseph

  Zanim napiszesz jakiś artykuł autorze artykułu skup sie trochę i pisz dokładnie na jaki system bo ogólnikowo to już nas wykiwał Macrosoft. Na jaką Nokie Lumię a nie ogólnikowo bo szkoda czasu na czytanie tych uaktualnień i Twojej ciężkiej pracy w tworzeniu tego artykułu.

 • ps

  Dziwne, na mojej lumii 820 gdy wchodze na ” Filtr połączeń+SMS” pisze ze te aplikacja jest nie obslugiwana przez moj fon. Tozabawne bo mam ten program poprzez zaktualizowanie kiedus „info+dodatki”

  • wajdzik

   Musisz mieć AMBER, ja przed aktualizacją do Amber kilka tych aplikacji zainstalowałem i też żadna nie działała.

 • jaroo
 • Szymon Budnik

  ja mam problem z aktualizacja info+dodatki. wszystko inne się zaktualizowało tylko nie to… nokia lumia 920, sieć play

 • Paweł

  Dlaczego nie wyszukuje/pobiera tych aktualizacji telefon automatycznie? Tylko trzeba szukać po internecie czy coś nowego jest?

  • Artur Kwiatkowski

   Wyszukuje. Tylko z lekkim poślizgiem…