Możliwości Nokii Lumia 1020 przedstawione na filmie

|

oko eos lumia 1020Doskonale zdajemy sobie sprawę, że świat rozwija się coraz szybciej. Idealnym przykładem jest to, co za chwilę zobaczycie. Lata pracy inżynierów Nokii i korporacji ZEISS w jednym urządzeniu. Jest nim oczywiście Nokia Lumia 1020, która na nowo pokazuje co to znaczy mieć aparat w telefonie, a przy tym nie nosić cegłówki w kieszeni.

Już sam model Nokii, niejaki poprzednik omawianej Lumii, 808 PureView pokazał doskonałą technologię. Jednak słuchawka z Windows Phone dodaje do tego ogromne możliwości oprogramowania stworzonego przez Finów (przy niewątpliwej współpracy z Microsoftem). Za chwilę przedstawię Wam film, na którym zobaczycie najciekawsze funkcje Nokii Lumia 1020 podzielone na kilka punktów:

 • Zoom jakiego wcześniej nie widzieliście;
 • Szybkość migawki;
 • Mocna ksenonowa lampa;
 • Nokia Pro Camera i samouczek.

Także zapraszam do podziwiania możliwości tego smartfona z PureView:

Szczerze mówiąc to ten telefon zrobił na mnie ogromne wrażenie i nie mogę się doczekać, aż będę go miał na dłużej niż chwilę. Podziwiam zarówno samą technologię, ale i bardzo rozwiniętą aplikację, która jest banalna w obsłudze, a dodatkowo udostępniono samouczek pokazujący jak robicie ciekawe zdjęcia. Wszystko to zamknięte w obudowie zwykłego smartfona, a w razie potrzeby możemy wykorzystać Camera Grip. Uważam to za znacznie lepsze rozwiązanie niż to, które spotykamy w przypadku Samsunga Galaxy S4 Zoom, z którym mieliśmy okazje zestawić najlepszy obecnie produkowany model Nokii. Jedyne czego brakuje Lumii 1020 to optyczny zoom, ale to z kolei wymusiłoby zmianę całego designu (chyba, że spojrzymy na Samsunga G810).

A jak Wasze wrażenia?


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • kiniutek

  Jeszcze tylko pliki .mkv, .srt funkcjonalny czytnik e booków i alternatywny audio player.
  -wtedy kupię z uśmiechem na ustach, bo Lumie są śliczne i szkoda że się tak marnują przez tak trywialne sprawy…

  • pf1gura

   Za niedługo na Windows RT/8 oraz Windows Phone 8 będzie dostępny odtwarzacz VLC, który będzie to wszystko obsługiwał :)

  • pf1gura

   Poza tym świetnym czytnikiem ebooków, z którego korzystam jest Legimi, sklep + czytnik w jednym, dodatkowo odtwarzaczy muzycznych też jest już kilka, gorsze i lepsze, ale wybór jest

   • kiniutek

    OK…. A powiedz mi, jak działa ten czytnik i jakie formaty są obsługiwane.
    Czy widzi książki wrzucone na SD?
    Z tego co się orientuję, na WP8 nie ma prawdziwego „kombajnu” ze wsparciem kilku najpopularniejszych formatów, tj. rtf epub i mobi

    • pf1gura

     Czytnik wspiera na 100% epub, bo sam korzystam, co do pozostałych to nie jestem pewien, wiem, że sklep Legimi rozprowadza książki w formacie mobi więc możliwe, że czytnik też to obsługuje.

     Ebooki możesz importować ze SkyDrive, z karty SD z tego co się orientuję to nie (w telefonie nie mam slotu na kartę więc nie mam jak sprawdzić. Jeżeli chcesz więcej informacji to wieczorem będę miał Lumie 520 to będę mógł przetestować co tylko chcesz).

     Dodatkowo za 10zł miesięcznie dostajesz możliwość czytania wszystkich ebooków w cenie właśnie tej subskrypcji (tydzień za darmo), aplikacja jest też na iOS i Androida więc jest możliwość synchronizacji między tymi urządzeniami. Opis aplikacji masz tutaj:
     http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/legimi-ebooki-bez-limit%c3%b3w/dc59e6b2-684e-421f-9613-b5875a1a086d
     Jak masz jakieś pytania pisz na maila a z chęcią odpiszę:
     przemyslaw.figura@live.com

 • ala

  wiem ze jak już cena zrobi się normalna to będzie mój ten aparacik :)

 • gregor

  Optyczny zoom to mona sobie dokupić tak jak do lumi 920 :))) no wpcentral jest sporo testów takich akcesoriów

 • ataman

  wow