Instagram na Windows Phone już gotowy, ale…

|

instagram

Facebook osiągnął ogromną popularność. Jednak jeszcze mu mało. Toteż postanowił podebrać nieco użytkowników Twittera i zyskać nowych kupując Instagram. Jeżeli ktoś jeszcze nie zna tego portalu to spieszę z wytłumaczeniem – wstawiamy zdjęcia, szybkie hashtagi i dzielimy się ze znajomymi.

Niestety, ale od dawien dawna użytkownicy proszą i błagają albo najzwyklej w świecie żądają klienta Instagrama na Windows Phone. Jego nie ma oficjalnie i nikt nic nie wie czy się w ogóle pojawi. Oczywiście posiadamy nieautoryzowane odpowiedniki, których trochę jest, ale sam Instagram coraz częściej utrudnia działanie takich alternatyw blokując dostęp do swojej bazy danych.

Jednak… zobaczcie to:

tom warren instagram

W wolnym tłumaczeniu: „Oczywiście Instagram jest gotowy. Twórcą aplikacji jest Microsoft. To skomplikowane”. Jak mamy to rozumieć? Najprościej: oficjalny klient Instagrama na Windows Phone istnieje, ale nie możemy go znaleźć w markecie z niewyjaśnionych przyczyn. Po której stronie leży wina? Wydaje mi się, że Microsoft w tym wypadku jest niewinny, gdyż natłok próśb i żądań wspomnianych wcześniej jest ogromny, a ta aplikacja z pewnością zanotowała by plus na koncie Windows Phone. Także wina musi leżeć po drugiej stronie, a więc zarządu Instagrama. Co tutaj może być nie tak? Na to pytanie odpowiedzi znaleźć nie mogę. Może Wy macie pomysły? Czyżby Facebook i spółka niechętnie przychylali się do mobilnej platformy korporacji z Redmond?

źródło: My Nokia Blog


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • http://technologiczny.com/ Rafał Gdak

  „Facebook osiągnął ogromną popularność. Jednak jeszcze mu mało. Toteż postanowił podebrać nieco użytkowników Twittera i zyskać nowych tworząc Instagram. ”

  Instagram powstał w 2010 r. Facebook kupił go w kwietniu 2012 r. Nie stworzył go. W momencie akwizycji Instagram był już popularny.

  • Łukasz Pająk

   90% użytkowników żyje w przeświadczeniu, że to jedno i to samo.

   • http://technologiczny.com/ Rafał Gdak

    Co nie usprawiedliwia błędu merytorycznego. Mnie uczono (fakt było to dawno), że jeżeli ktoś mi błąd wykaże należy się do niego przyznać i tekst poprawić. Tak też robię, bo nie jestem nieomylny. Polska jest częścią Rosji. Miliony Amerykanów nie może się mylić. Taki jest poziom logiki Twojej odpowiedzi.

    • Łukasz Pająk

     Ależ jak najbardziej się zgadzam – błąd od razu został poprawiony :)

    • DZ3LO

     Miliony Amerykanów nie MOGĄ się mylić *

 • Godlike

  Niestety, ale od dawien dawna użytkownicy proszą i błagają albo najzwyklej w świecie żądają klienta Instagrama na Windows Phone. Jego nie ma oficjalnie i nikt nic nie wie czy się w ogóle pojawi.

  No i bardzo dobrze, czemu zmieniać ten wspaniały stan nieodmóżdżenia użytkowników WP7/8?
  Osoby korzystający z Gimbagramu mają po 14/15 lat i dostały telefon od rodziców albo są starsze ale wciąż na poziomu rozwoju gimbuska. Nie widzę potrzeby aby Instagram był na ten system.

  • maarek

   zgadzam się z tobą w 100% i cały ten social bullshit też mnie mało obchodzi…

  • Hash

   Jakiś problem? „Gimbargram” czyli dla mnie instagram, jest po to żebym mógł dzielić się fotkami z ludźmi choćby z mojego GIMNAZJUM. Jeśli Cie to nie obchodzi to nie musisz używać.

   • Godlike

    To kup sobie telefon z androidem i rozmóżdżaj się grupowo. I to nie mnie ma to obchodzić tylko raczej Ciebie bo Instagramu nie ma i nie będzie.

    • Łukasz Pająk

     Nie przesadzaj… Instagram też jest do fajnych celów wykorzystywanych. Mimo, że nie trawię zbytnio tego, ale wiem, że można zrobić ciekawy profil.

     • Godlike

      Ciekawy typu moja kupa w sepii i czarno biała?

     • Łukasz Pająk

      Jeżeli to dla Ciebie jest ciekawe to i pewnie to tam znajdziesz…

     • Godlike

      Innych fotek nie widziałem na Instagramie

     • Ania

      skoro nie widziałeś innych fotek to świadczy tylko o tym jak małe pojęcie masz na instagramie, swoją drogą kupa musi Cię bardzo interesować.

      Jeśli uważasz, że jest to tylko dla ‚gimbusów’ jesteś na bardzo niskim poziomie.

      Polecam zajrzeć np tu: http://instagram.com/muradosmann czy przypomina to kupę? Rozumowanie na poziomie, którego nie da się opisać słowami

     • Godlike

      Ale nie unoś się bo ja nikogo inteligentnego nie miałem na celu obrazić. Jeśli nie widzisz powiązania pomiędzy 99,9% fotkami z instagramu a moimi słowami to pozdrawiam

     • Ania

      ale jednak zrównałeś wszystkich z jak to się teraz mówi: gimbami. wszystko jest dla ludzi a Ty piszesz: „Osoby korzystający z Gimbagramu mają po 14/15 lat” . Z pewnością jest i taka grupa, zarówno na Instagramie, Facebooku, Twitterze itd itp.

     • Ania

      ja jestem starsza i nie wydaje mi się, że jestem na poziomie gimbuska bo szkołe skończyłam już jakiś czas temu ale skoro definiuje to chęć posiadania Instagramu to spoko :D

     • Ania

      99,9% fotek które ty przeglądasz chciałeś chyba napisać. ja takich nie widziałam, dziwne

     • gregor

      Ania szkoda twojego czasu na rozmowy z takimi ekspertami… ja osobiście nie jestem fanem instagrama ale rozumiem, e ktoś może to uwielbiać

    • Hash

     Mam Itsdagram. Dzięki. Instagram ma gówno do rozmóżdżania się. TV ma się do tego bardziej.

  • http://polskilive.pl/ Zbigniew Borowski

   Kolego, to mocne oszczerstwo, co właśnie napisałeś. Zalecam, abyś poszedł się jebać zamiast obrażania ludzi, których nie znasz.

   • DanielBulinski

    Pisząc w tak nie kulturalny sposób obrażasz człowieka, którego nie znasz. Pewnie uważasz się za fajnego, ale jesteś hipokrytą.

    Co więcej, czy redakcja śpi, że toleruje takie komentarze? Przecież to może czytać ktoś z gimnazjum.

    • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

     Obawiam się, że mimo wszystko Zbyszek ma rację. Proponuję najpierw przejrzeć listę TOP300 najbardziej popularnych użytkowników instagramu W PL, zamiast rzucać przykrymi stwierdzeniami, o tym kto jest grupą docelową instagramu. I wiesz, jest drobna różnica między obrażaniem ludzi których się nie zna, a odpowiadaniem w podobny sposób ludziom, którzy obrazili nas.

     • DanielBulinski

      Mi niczego nie proponuj, używałem Insta zanim pojawił się na Androidzie. Niestety wśród kilku perełek pływa naprawdę masę fekaliów jak to tutaj ktoś napisał i tej racji nie da się odrzucić.

      Jeśli czujesz się obrażony tym, że jakiś internetowy anonim napisał, że skoro używasz Insta musisz mieć 14/15 i chodzić do gimnazjum, to jest z Tobą źle. Nie odbieraj tego jako złośliwości, po prostu nie więżę że ktoś może się tym bulwersować i nie wieże żeby kogokolwiek naprawdę to dotknęło. Nie ma za to różnicy w obrażaniu ludzi, czy odpowiadaniu na takie zaczepki, to sugeruje poziom który się reprezentuje – a mam wrażenie, że u obu osób jest podobny. Poza tym karmienie trolla nie jest zbyt mądre.

      Ja za to piętnuje komentarz Zbigniewa Borowskiego. Przecież ten portal czytają dzieci. Trzeba odzywać się takim tonem i czy w ogóle potrzeba?

     • http://polskilive.pl/ Zbigniew Borowski

      Mam taki kaprys, więc mogę.

     • DanielBulinski

      Masz rację w Internecie możesz wszystko. Mimo wszystko pozdrawiam serdecznie!

 • http://www.sebastiansikora.pl/ Sebastian Sikora

  Ani fanem, ani użytkownikiem Instragram nie jestem, ale z punktu widzenia ekosystemu posiadanie klienta tego serwisu jest jak najbardziej pożądane. Również każdy użytkownik nawet tak niefajnie nazwany przez kogoś poniżej „gimbus”, to o jeden użytkownik przyciągający developerów więcej.

 • http://polskilive.pl/ Zbigniew Borowski

  Kolego Łukaszu, to są globalne umowy, o których możesz nie mieć pojęcia. Cierpliwość może nas uratować, ewentualnie nagły skos sprzedaży telefonów z WP8.

  • Łukasz Pająk

   Nie wątpię ;)

 • HiPER

  Fajne aplikacje powstają tylko na Androida i iOS, trzeba było brać telefon z rozwojowym systemem, a nie upośledzać się Windows Phone.

  • Łukasz Pająk

   Akurat ilość aplikacji na Androida i iOS to zasługa głównie dłuższego stażu.

  • papa

   Pzeciez andek to 20 aplikacji i 1000 ich mniej lub bardziej udanych kopii

 • Jacek Jakubski

  Pewnie i tak, jak się już pojawi, to będzie dostępny tylko na WP 8… everywhere Windows Phone 8… I fucking it…

  • Łukasz Pająk

   Dziwi Cię to?

   • Jacek Jakubski

    tak i to bardzo… moja matka miała iPhone’a 3gs, a teraz ma iPhone 5 i aplikacje, które były na app store, w starszej wersji, nie tylko systemy, ale także i urządzenia były także na najnowszej (IOS 7) i na odwrót oczywiście. Dlaczego, więc nie może tak być w „Gigancie z Redmont”?

    • Łukasz Pająk

     Strasznie niezrozumiale napisałeś. Kompatybilność wsteczna nie została wprowadzona, aby zmusić do przesiadki. Swoją drogą nie wszystkie apki z nowych wersji iOS działaja na starszych edycjach.

     • Jacek Jakubski

      Lecz najbardziej znane appki, takie jak, np. instagram, twitter, pou, facebook, pin, itp. są na wszystkich wersjach iOS, a na WP są tylko te, które są bezużyteczne, jak „odstraszanie komarów”… dlaczego w telefonowych oknach nie może być wszystko razem, jak to nazwałeś kompatybilne… dlaczego nie możemy zachować jedności, a jeżeli jest to bariera nie do przeskoczenia, to zróbmy aktualizację do WP 7.9… Może w tedy wszystkie najlepsze aplikacje, a zarazem najnowsze i najbardziej popularne będą dostępne dla użytkowników, zaróno HTC, Samsung, Nokii… Być może „Gigant z Redmond” zyskałby większą popularność.

  • Adam Narożnik

   nowa wersja facebooka od microsoftu do dzisiaj się nie pojawiła na wp7.8, większość nowych aplikacji też nie ma swojej wersji, zdziwię się jak instagram się pojawi

   • Jacek Jakubski

    Tak, oczywiście byłoby to dość duże zdziwienie… Uważam jednak, iż jeżeli microsoft oddałby do użytku większość popularnych appek, to ich system, zarówno 7, 7.8, 8 zyskałby większość przeciwników kafelek… Teraz zaczynam żałować, że kupiłem Nokie „budżetową”, czyli beznadziejną 610-tkę, ale teraz wiem, że nie należy „dziadować” na telefon, czyli moją następną słuchawką będzie urządzenie z iOS’em.

    • fefefe

     Ładnie. Czego spodziewałeś się po tel za 300zł?.;)
     Teraz kupisz tel za 3000 i wiadomo, że będzie lepiej.

     Podobny syndrom zauważyłem i użytkowników maków.
     Wcześniej używali acera za 1000zł i po kupieniu macbooka za 6000 piszą o złym windowsie. Zapewniam, że windows na maszynie za 6000 też będzie dobrze chodził.

     • Jacek Jakubski

      Po pierwsze za 600zł, po drugie, sądziłem, że jeżeli jest system WP, to microsoft będzie dbał o swoich użytkowników, po trzecie chciałem zaoszczędzić właśnie na iPhone’a.

    • Adam Narożnik

     dlatego dołożyłem dwie stówy do 710 z powodu 512 MB RAM, a i tak mnie Microsoft wyślizgał nie dając aktualizacji do WP 8 :D Mimo wszystko jak w tej cenie wtedy z nowych słuchawek mogłem mieć nie wiem Galaxy Ace to jednak nawet ten wp 7.8 nie jest tragedią. A i baza aplikacji (tych użytecznych) odkąd mam telefon stale rośnie (chociaż tempo ich przyrostu mogłoby być większe).

   • Adam Narożnik

    Właśnie kilka dni temu się pojawiła appka Facebook Beta na WP 7.8 i własnie ją testuję, jest bardzo fajna. Jeszcze tylko ponoć mają ją zoptymalizować do sprzętów z 256 MB RAM żeby Jacek Jakubski mógł spróbować nowego facebooka na Lumii 610.

    W działaniu i wyglądzie podobna do appki FB na Androida.