Ile najlepszych aplikacji z iOS mamy w Windows Phone Store?

|

windows phoneNie pokazuj telefonów z systemem Windows Phone, gdyż tam nie ma żadnych aplikacji – znany argument przy wybieraniu telefonów? Jeżeli tak to czas to raz na zawsze skończyć. Jak najłatwiej to zrobić? Porównajmy Windows Phone Store do sklepów z innych platform. Takie sprawozdanie zostało wykonane przez Infragistics korzystając z danych z dnia 8 sierpnia bieżącego roku.

Zacznijmy od przedstawienia zawodników. Oczywiście jest tytułowy iOS, ale dodatkowo mamy drugą najpopularniejszą platformę, czyli Android oraz oczywiście Windows Phone. Na deser został także zestawiony sam Windows z Windows Store. Teraz liczby:

  • AppStore: 900 000+ aplikacji;
  • Play Store: 1 000 000+ aplikacji;
  • Windows Phone Store: 160 000 aplikacji;
  • Windows Store: 100 000 aplikacji.

160 000 tysięcy to mało? Nie wydaje mi się, to mało przy liczbach konkurencyjnych platform aczkolwiek wszyscy doskonale wiemy, że znaczna część z tych wielu “0” to nędzne aplikacje, które do niczego się nie nadają. Właściwie podsumowali to autorzy zestawienia: “Nie ważna jest ilość aplikacji, ważne jest posiadanie “właściwych” programów.

Jak najlepiej przekonać się ile tych najważniejszych aplikacji otrzymujemy razem z Windows Phone? Weźmy listę 100 najpopularniejszych ściąganych programów z platformy o najdłuższym stażu i przyrównajmy do konkurencyjnych marketplace. Tą platformą jest oczywiście iOS z App Store. Oto lista:

windows phone store appstore play store lista top100 aplikacji

Również wykonany został obrazujący powyższą tabelę diagram:

diagram windows phone store play store app store top100 aplikacji

Lista aplikacji może wydawać się dla niektórych dziwna, gdyż mała ilość z tych programów ma u nas jakiekolwiek znaczenie. Mimo wszystko należy to potraktować jako kolejne dane statystyczne. Czy 64% to dużo? Oceńcie sami. Według mnie jakby wykonać takie porównanie na podstawie polskich zapotrzebowań to wynik okazałby się wyższy.

Swoją drogą jakiej aplikacji z konkurencyjnych platform Wam brakuje? Instagram zostawmy z boku :).


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.