Co dostaniemy razem z Windows Phone GDR3?

|

windows phone 8Wczoraj informowałem Was o rozpoczęciu testów najnowszej aktualizacji Windows Phone GDR3, która dotyczy tylko i wyłącznie Windows Phone 8. Do wczoraj także mieliśmy jedynie dwa pewniaki odnośnie tego, co wprowadzi nowa wersja systemu. Dzisiaj się to zmieniło.

Bez zbędnego rozpisywania się, przejdźmy do rzeczy. Użytkownicy z Windows Phone 8 w wersji GDR3 dostaną:

  • blokadę “orientacji” (zapewne wyłączenie akcelerometru w konkretnym położeniu);
  • Driver Mode – włącza się automatycznie przy połączeniu z Bluetooth (z czym? Tego nie wiemy), może odrzucać połączenia i wiadomości automatycznie odsyłając ustawioną wcześniej odpowiedź;
  • w rzędzie zmieszczą się 3 kafelki średniej wielkości;
  • oczywiście wyświetlacze FullHD i nowe SoC.

Na 80% pewni możemy być, że dostaniemy możliwość zamykania aplikacji z poziomu menedżera zadań (multitasking). Z kolei 60% szans jest na wprowadzenie tzw. cichego trybu NFC.

1080p windows phone gdr3

Zmiany zapowiadają się ciekawie, ale z pewnością to nie wszystko. Do powyżej podanych informacji dodaje swoje Tom Warren, którego tweet wczoraj poinformował świat o testach Windows Phone GDR3. Tom dodaje, że może pojawić się funkcja, która synchronizuje wiadomości z desktopowym Windowsem i w sieci Web. Dodatkowo mogą zmienić się ikonki informujące o statusie łączności. Może w końcu ikonka WiFi będzie informować o sile zasięgu?

Na koniec pozostaje nam poinformować Was, że – tak jak się spodziewałem wcześniej – Windows Pohne GDR3 pierw trafi na urządzenia, których jeszcze nie znamy, a na te obecne zawita pod koniec roku. To może oznaczać, że premiera Windows Phone Blue przesunie się.

Czyjaś prośba się spełniła czytając powyższe nowości?

źródło: The Verge via wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.