Zanurz się w świat fotografii

|

fotografia nokia stronaNokia na poważnie potraktowała połączenie fotografii i telefonów komórkowych. To ich konik i tym aspektem wyróżniają się spośród konkurencji, która zdecydowanie za bardzo skupiła się na papierowych wartościach nieprzekładających się na prawdziwe korzystanie. Samsung to zauważył i powoli zaczyna stawać w szranki z Finami. Jednak niedługo to nowa Lumia 909/1020 (co chwilę ta domniemana nazwa się zmienia) ma podnieść poprzeczkę w dziedzinie fotografii w smartphone’ach. Pamiętajmy tylko, że nie sam sprzęt jest ważny – liczą się też umiejętności.

Przez ostatnie lata możemy obserwować ogromne poruszenie wśród młodych ludzi w dziedzinie fotografii. Jednak potrzeba mieć jakąś wiedzę na – wydawać by się mogło prosty – temat robienia zdjęć. Sam doświadczyłem tego jak ciężko jest zrobić naprawdę ładną i porządną fotografię – szczególnie telefonem komórkowym. W tym też celu Nokia wychodzi na przeciw i stworzyła nową stronę internetową poświęconą fotografii i smartphone’om. Znajdziecie ją pod tym linkiem: Klik!

Dzięki inicjatywie Nokii możecie poznać wiele ciekawych sztuczek stosowanych przy robieniu zdjęć i niekoniecznie mam na myśli przeróżne programy graficzne. Dodatkowo dowiecie się jak się bawić przy robieniu zdjęć. To tylko przykłady pierwsze z brzegu, ale pokazujące jak wiele kryje się pod zwykłym “wykonywaniem fotografii”.

Oczywiście strona jest kierowana głównie do posiadaczy smartphone’ów z serii Lumia, gdyż wiele artykułów zawiera informacje na temat aplikacji, które (teoretycznie) nie zostaną uruchomione na innych urządzeniach. Mimo wszystko i inni śmiało mogą zajrzeć na powyższą stronę.

źródło: nokia.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.