Windows Phone cały czas pnie się w górę

|

windows phone 8Wiemy doskonale, że mobilny system Microsoftu powoli wspina się na szczyt w rywalizacji z dwoma głównymi rywalami, czyli iOS i Androidem. Mimo, że na dzień dzisiejszy wspomniana konkurencja jest zdecydowanie z przodu to dane statystyczne pochodzące od Kantaru pokazują jak bardzo zmienił się rynek w stosunku do maja zeszłego roku.

Statystyki, które publikujemy na łamach naszego portalu głównie pochodzą od AdDuplex i dotyczą w większości samego świata Windows Phone. Teraz skupmy się na wszystkich systemach operacyjnych z podziałem na poszczególne rynki.

kantar statystyki udział

Do porównania mamy wiele krajów. Niestety wśród nich nie znajdziemy Polski, a szkoda…. Zdecydowanie na przykładzie naszego kraju moglibyśmy zobaczyć znaczny przyrost zainteresowania mobilnymi “Okienkami”, a także małą ilość słuchawek z iOS.

Wróćmy jednak do powyższej tabeli.  Na niektórych rynkach, np.: Niemcy, to Android wiedzie prym wyraźnie deklasując konkurencję z posiadaniem ponad 3/4 udziałów, nie mówiąc o Hiszpani… Mamy też taki Meksyk gdzie jeszcze Blackberry i Symbian mają stosunkowo duże znaczenie z wynikiem ponad 10% każdy. Jednak w tym przypadku warto zwrócić uwagę na rok 2012 i wtedy sytuacja się odwraca – wspomniane dwa “podumierające” systemy odchodzą w cień. Pozostałą analizę pozostawiam Wam, a teraz przejdziemy do samego systemu Windows Phone:

statystyki państwa udział

Jak możecie zauważyć, w większości przypadków Windows Phone pnie się w górę. Najlepszy wzrost odnotowała Francja (o 5,4 punktów procentowych). Wydaje mi się, że gdyby w tym zestawieniu postawić Polskę to “Trójkolorowi” zostaliby zdeklasowani :). Są też jednak dwa państwa, w których mobilne “Okienka” nie cieszą się dużą popularnością i tracą udziały w rynku. Mowa oczywiście o Niemczech i Australii.

Procentowo ostatecznie to jednak Włosi polubili kafelki gdzie 9,7% smartphone’ów posiada mobilny system Microsoftu. Niektórzy mogą jednak pamiętać, że w Polsce wynik ten wynosi ponad 20%.

Mimo wszystko uważam, że na tyle lat działania Windows Phone ogólnoświatowy wynik jest zdecydowanie za mały i Microsoft powinien wykonać kolejne kroki wspomagające sprzedaż słuchawek z ich systemem operacyjnym. Na koniec zapamiętajmy – rok temu nie było jeszcze Windows Phone 8.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.