Spotify na Windows Phone 8 wychodzi z bety

|

spotify

W lutym bieżącego roku serwis muzyczny Spotify w końcu dotarł do naszego kraju, a wraz z nim zadebiutowała aplikacja Spotify Beta na Windows Phone 8, której moją recenzję znajdziecie tutaj. Od publikacji bety aplikacja nie była aktualizowana… do dnia dzisiejszego. O dzisiejszej aktualizacji poinformował nie kto inny, tylko sam Joe Belfiore (szef działu zajmującego się Windows Phone w Microsoftcie). Co się zmieniło?

spotify

Aplikacja przede wszystkim wyszła z bety, ale jest to niemal niezauważalne, ponieważ już wcześniej oferowała większość funkcji i stabilność działania. Wraz z wyjściem z bety dokonano lekkiego odświeżenia interfejsu, który teraz jest jeszcze bardziej minimalistyczny. Dla nas najmilszą zmianą jest to, że aplikacja doczekała się polskiej wersji językowej. W nowej wersji zadziałała także funkcja scrubbingu, czyli publikowania na bieżąco tego co odtwarzamy m.in. na portalu facebook (“Artur słuchał utworu We Own It (Fast & Furious) artysty 2 Chainz w aplikacji Spotify.”). Inne zmiany to poprawki w szybkości działania i stabilności aplikacji, oraz przeróżne usprawnienia, m.in. dodano suwak umożliwiający przewijanie utworów i poprawki w odtwarzaniu muzyki bez połączenia z Internetem (offline). Zabrakło niestety funkcji radia oraz opcji zmiany motywu aplikacji na ciemny. Miejmy nadzieje, że zostaną one dodane w kolejnych aktualizacjach. Aplikacje przetestowałem na Lumii 820 (1 GB RAM) i Lumii 720 (512 MB RAM) – na obydwu telefonach działa szybko i stabilnie.

spotify-scr

Cały czas zachęcam do korzystania z serwisu. Naprawdę warto wykupić konto premium, które kosztuje jedyne 19,99 zł i daje dostęp do ogromnej ilości muzyki. Jeśli jeszcze nie próbowałeś usługi Premium, możesz ją wypróbować na urządzeniu przenośnym przez 48 godzin całkiem za darmo. Jeśli 48 godzin to za mało, można wydłużyć okres próbny o 30 dni, wykonując instrukcje zawarte w wiadomości e-mail, którą otrzymasz po zalogowaniu.

Kod QR Windows Phone Store

 

źródło: Twitter


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.