Premiera Nokii Lumia 1020 w poszczególnych państwach

|

Lumia 1020Do premiery Lumii 1020, zwanej do niedawna Eos, zostało już niewiele czasu, bo tydzień i jeden dzień. Wtedy też w Nowym Yorku odbędzie się premiera długo-oczekiwanego modelu Nokii, który łączyłby cechy aparatu modelu 808 PureView i platformy Windows Phone. Jednak… co nam po tej premierze? Dzisiaj już wiemy praktycznie wszystko na temat modelu Lumia 1020 – począwszy od specyfikacji, kończąc na designie. Do pełni szczęścia brakuje nam możliwości przetestowania tej słuchawki, co Wam już teraz obiecujemy, że będzie miało miejsce :). Jednak kiedy to nastąpi?

Już dzisiaj wiadomo w jakim terminie można spodziewać się na półkach sklepowych Nokii Lumia 1020 w poszczególnych państwach. Niestety, nie jest określony termin wypuszczenia urządzenia na nasz polski rynek. Także w Stanach Zjednoczonych już po premierze 11 lipca mieszkańcy będą mogli szykować walutę na nową topową Lumię pod warunkiem, że skorzystają z oferty AT&T, gdyż mamy do czynienia z Eosem na wyłączność dla tego operatora (stąd nazwa kodowa Elvis dla USA). Kolejnym krajem, który może szykować gotówkę na konkretny termin jest Wielka Brytania. Planowany start sprzedaży został określony na za miesiąc po premierze, a więc sierpień. Wydaje się to prawdopodobny termin, gdyż wtedy też wiele osób robi zakupy elektroniczne na wrzesień i – jak to się przyjęło – ceny tego typu urządzeń rosną w siłę.

Jednak co z Polską? Czy doczekamy się na Nokię Lumia 1020 w tym roku? Z pewnością. Czy dostaniemy ją razem z Wielką Brytanią? Spekulowałbym z większym naciskiem na to, że Polacy będą musieli nieco dłużej poczekać.

źródło: cnet.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Adam

  Przecież ta Nokia to Lumia 909, a nie 1020… News sam w sobie też pisany na siłę, bo nic nie wiecie, a spekulujecie i dorabiacie sobie ideologie co i kiedy może się wydarzyć, a i tak wydarzy się na odwrót ;)

  • Kamil

   To może ty ujawnisz źródła swoich informacji?

  • Łukasz Pająk

   Zanim wyszła informacja o Lumii 909 ten news już był. Poza tym nigdy nie jest wiadomo w jakim czasie pojawią się słuchawki po premierze w sprzedaży i w jakich państwach – tutaj wiadomo, że to będzie okres miesiąca i pojawi się w UK i USA na wstępie. Również dowiedziałeś się, ze w USA będzie na wyłączność dla operatora AT&T.

  • NewPolishScientist

   Nazwa jest zbędna . Mnie interesuje zastosowana bateria, procesor , jakość wykonania i przede wszystkim aparat

 • jh82pl

  wie ktoś czy będę użyte w niej gorilla glass 3 czy 2 ?