Oppo pracuje nad słuchawką z Windows Phone

|

oppo windows phoneNa początek trochę statystyk, które każdy zna. Obecnie mamy czterech producentów korzystających z mobilnego systemu Microsoftu jakim jest Windows Phone w wersji 8. Są to oczywiście: Nokia, HTC, Samsung i Huawei. Dużo się mówi o tym, że Asus i Acer mają powrócić w przyszłym roku ze swoimi urządzeniami kontrolowanymi przez mobilne „Okienka”. Także i LG pracuje nad swoim modelem, ale ta marka jest jak kobieta – często zmienia zdanie (bez obrazy dla Pań :)). Monopol Nokii jest bardzo zauważalny. Czy ktoś jest w stanie temu zagrozić?

Pamiętacie jeden drobny news z zeszłego roku, w którym informowałem Was o kolejnym producencie zainteresowanym Windows Phone? Mowa o chińskim Oppo, nieznanej u nas korporacji produkującej wyjątkowe telefony komórkowe. Oparte na Androidzie modele Find 3 i Find 5 (w drodze Find 7) mimo niewielkiej popularności są bardzo wydajne, a przy tym zachwycając swoim designem. Find 5 dodatkowo bardzo przypodobał się deweloperom, którzy na potęgę zamawiają właśnie ten model Oppo uważając go za lepszego od najnowszego Nexusa 4. W zeszłym roku pisałem, że ta marka ma zawitać do świata Windows Phone jako wyjątkowe pod względem wyglądu. Zresztą – specyfikacja jest ustalona, więc pod tym względem zbytnio konkurować Oppo nie ma szans.

Powyższe zdjęcie wydaje się potwierdzać powyższą tezę – smartfon jest naprawdę ładny, żeby nie rzec, ze pięknym. Jest już ona do kupienia, ale w wersji z Androidem. Powyższa fotografie to Oppo Find 5 przerobiony na wersję z Windows Phone. Najprawdopodobniej to nie jest przeróbka graficzna, a prawdziwy model poddawany testom w oddziałach Oppo. Kiedy ujrzymy powyższą słuchawkę? Zapewne w tym roku, ale po premierze Windows Phone GDR3 jak pojawi się oficjalnie możliwość stosowania wyświetlaczy FullHD. Na dzień dzisiejszy marka skupia całą swą uwagę na wdrożeniu nowego modelu opartego na Androidzie – Find 7. Również bardzo interesująca słuchawka, wystarczy zwrócić uwagę na domniemaną pojemność baterii – 4000mAh.

Nie mogę się doczekać oficjalnej prezentacji urządzenia z Windows Phone :). Jedno jest pewne – tania nie będzie. Oppo Find 5, na którego bazie widzimy powyższy model z Windows Phone kosztuje ok. 2000zł, a wiadomo, że modele z mobilnymi „Okienkami” tańsze z pewnością nie są (głównie chodzi o wydatki na system dla Microsoftu). A jeszcze jest jedna rzecz niepewna. Nie wiemy, czy Oppo wejdzie ze swoimi słuchawkami na nowej platformie na rynek europejski. Oficjalnej dystrybucji w Polsce nie ma, więc na pojawieniu się w naszym kraju bym się nie spodziewał.

źródło: phonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • gizmo1

  Te screeny ewidentnie wyglądaja na fejki

  • Łukasz Pająk

   Również momentami odnoszę takie wrażenie. Dlatego też czekam na oficjalną premierę. Tak, wiem. Poczekam jeszcze trochę.

 • Pablito

  Pewnie że to fake z tymi screenami ;)
  Angry Birds Roost jest ekskluzywną aplikacją Nokii.

  • Łukasz Pająk

   To model testowy, nie przeznaczony do sprzedaży. Wszystko może pojawić się na ekranie głównym.