Nowa wersja aplikacji Mój Orange na Windows Phone

|

orange

Mój Orange to pierwsza i zarazem jedyna aplikacja do zarządzania kontem abonenckim u naszego operatora komórkowego dostępna w Sklepie Windows Phone. Jej pierwsza wersja, o której pisałem tutaj, oferowała jedynie podstawowe funkcje, takie jak sprawdzenie stanu konta i pakietów, informacje o posiadanym planie taryfowym i obowiązującym w nim cenniku, a użytkownicy abonamentowi mogli przejrzeć swoje ostatnie faktury i historię wpłat. W Sklepie pojawiła się właśnie zaktualizowana wersja aplikacji, która właściwie została napisana od nowa.

Jakie nowości?

 • Całkowicie nowa szata graficzna aplikacji
 • Możliwość włączania i wyłączania usług
 • Doładowanie numerów na kartę i mix (z kont abonamentowych) 
 • Pomoc Wirtualnego Doradcy (sprawdź na zakładce „Obsługa”)
 • Podgląd wykonanych połączeń (billing) i ich kosztu, które są powiązane z książką telefoniczną
 • Możliwość skopiowania numeru rachunku bankowego i numeru faktury
 • Dwie wersje kolorystyczne, zależne od ustawionego systemowo motywu (ciemny/jasny)
 • Poprawa wydajności i optymalizacja działania

Sam korzystam z oferty na kartę, przetestowałem wszystkie dostępne dla mnie funkcje i działają bez zarzutu. Jednak chciałbym się „przyczepić” do nowej szaty graficznej. Przypomnę, że poprzednią jej wersję chwaliłem za czytelność. W nowej wersji jest po prostu gorzej. Dodano dwie wersje kolorystyczne, ustawiane automatycznie w zależności od koloru tła systemu (ciemne/jasne) i brakuje możliwości ich ręcznego przełączenia. Na jasnym tle aplikacja wygląda lepiej, ale mało kto korzysta w Windows Phone z jasnego tła. Czytelność aplikacji w stosunku do poprzedniej wersji poleciała na łeb na szyję m.in. przez małe czcionki. Mam nadzieje, że autorzy popracują nad tym w kolejnej wersji aplikacji.

A jakie są Wasze opinie o nowej wersji aplikacji Mój Orange? A może korzystacie z usług innego operatora i czekacie na tego typu aplikacje?

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • CODER_BEST

  Może i ma większą funkcjonalność ale szata graficzna?? Przecież jej tutaj w ogóle nie ma napisy na czarnym tle. Więc się też nie dziwę

  Poprawa wydajności i optymalizacja działania

  Skoro wywalono całą grafikę. Mam mieszane uczucia co do tej aplikacji niby funkcje są ale grafika robiona w 10min tylko napisy. Zdecydowanie bardziej podobała mi się wcześniejsza wersja aplikacji była milsza dla oka niż ta.

  • KriX

   Tak właśnie wygląda modern ui, też tego za pięknego nie uwazam, choć aplikacje na PC wykonane w tym stylu są już dużo ciekawsze

   • Artur Kwiatkowski

    „Tak”, czyli jak? Zarówno pierwsza wersja Mój Orange, jak i ta tutaj są utrzymane w Modern UI. Z tym, że ta tutaj bardzo straciła na czytelności, głównie przez małe czcionki (być może efekt dopasowania do wyższych rozdzielczości). BTW, „Też tego za pięknego” jakieś to takie nie po polskiemu ;-)

    Aplikacje utrzymane w Modern UI potrafią wyglądać naprawdę świetnie. Przykładów nie trzeba szukać daleko, weźmy chociaż aplikację Foursqare, IMDB, Sport.pl LIVE czy którąś polską aplikację bankową.

    • KriX

     No tak można, jednak są to wyjątki. Większość stosuje czarne lub białe tło i brak żadnych dodatkowych „ozdóbek”… Czyli wychodzą same napisy na czarnym/białym tle, co słabo dość wypada

     • Artur Kwiatkowski

      Nie zawsze słabo. Tutaj akurat słaba czytelność jest spowodowana przez wielkość (słowotwórstwo: małość) czcionek.

     • Mój Orange

      Dziękujemy za zainteresowanie aplikacją i uwagi.

      Wygląd to zawsze kwestia gustu; aplikacje samoobsługowe Orange są raczej oszczędne w grafice i w stosunku do 1.0 tu się wcale dużo nie zmieniło. Mój Orange na pełnić funkcje informacyjne, to nie jest narzędzie do korekty zdjęć. Bierzcie też pod uwagę, że to musi dobrze działać na telefonach będących w słabym zasięgu, z transmisją po EDGE.
      Negatywnie na wygląd wpływa też wsparcie dla Windows Phone 7.5, z jednoczesnym budowaniem aplikacji pod 8.0. Stąd niedopasowana rozdzielczość czy nieproporcjonalny układ elementów na urządzeniach z WP 8. To się zmieni dopiero gdy rynek przemigruje do Windows Phone 8 albo Microsoft poprawi SDK.
      Nad czcionkami popracujemy i w miarę możliwości powiększymy w kolejnej wersji.

      Zapraszamy do śledzenia wątku na forum: http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,2361300107,title,wersja-windows-phone,forumcategory.html

 • Bounce

  Jak dla mnie lepsza wersja niż stara. Kilka dni temu zaktualizowałem i bardziej mi się podoba. :D