Nokia Pro Camera dla wszystkich Lumii 92X

|

nokia pro cameraNie spodziewajcie się, że po premierze Nokii Lumia 1020, która odbyła się wczoraj, będziecie mogli o tym zapomnieć. Oj nie… :). Mimo jednak, że niewiele poznaliśmy nowości to od razu pojawiło się wiele wątpliwości na szereg tematów. Jednym z nich jest nowa aplikacja, dedykowana oczywiście tylko i wyłącznie Nokiom.

Konferencja „Zoom Reinvented”, oprócz nowego urządzenia i akcesoriów dedykowanych mu, ujawniła światu nową bardzo interesującą aplikację. Skoro była to konferencja poświęcona głównie fotografii toteż i wspomniany program dotyczy tego zagadnienia. Na myśli oczywiście mam nowy sposób obsługi aparatu w Lumii 1020 poprzez „Nokia Pro Camera” (zwykły system również jest dostępny). Po prezentacji tej aplikacji pojawiły się wątpliwości i pytania, czy użytkownicy innych smartfonów z serii Lumia będą mogli poznać możliwości tego programu? Okazuje się, że tak. To też będzie kolejny aspekt przemawiający na korzyść Nokii jeżeli chodzi o aktualizację Windows Phone GDR2, a w przypadku Finów: Nokię Amber. Za niecały miesiąc, po aktualizacji, użytkownicy Lumii 92X (920, 925 i 928 – wszystkie z PureView) będą mogli zadecydować czy chcą korzystać z obecnej aplikacji sterującej aparatem, czy też wolą Nokia Pro Camera.

Czym wyróżnia się ta aplikacja? Przede wszystkim pozwala na znaczne zmiany ustawień aparatu, niedostępnych wcześniej, takich jak na przykład:

 • czas naświetlania (od 1/16000 do 4 sekund);
 • wartość EV;
 • ISO (od 100 do 4000);
 • balans bieli;
 • ręczne ustawianie ostrości.

Także nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać do sierpnia na pojawienie się komunikatu o dostępności nowej wersji oprogramowania Windows Phone. Czekamy :).

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Ogurrr

  cholera, fajnie, ale to aplikacja na którą czekam od samego początku wp8 a mam lumie 820… Mam nadzieje ze jednak będzie mozna ja zainstalować choćby na 820 i 720 dodatkowo…

  • Ziggy

   Możliwe że dostaną również inne modele, ale już w wersji okrojonej. Np. Lumia 920 pozwala w tej chwili ustawić ISO od 100 do 800. Czy też będzie można do 4000 jak w 1020? Jednak podzielam twoje zdanie, że fajnie by było gdyby i inne modele dostały tę aplikację.

   • Łukasz Pająk

    Głównie tu chodzi o technologię PureView.

  • Kasjan

   Ja włśnie kupiłem 720 i też bardzo bym chciał dostać tą aplikacje. Reczne ustawianie czasu naswietlania to super sprawa. Kupiłbym ta apke nawet za spore pieniadze jesli bylaby tylko dostepna w sklepie.

 • Athlon007

  Lumia 620, i cały misterny plan poszedł w pi*du.