Nokia Eros i Mars nowymi członkami rodziny Lumia?

|

lista eros marsNokia się rozkręca. W swojej gamie ma już wiele telefonów przeznaczonych na poszczególne półki cenowe. Jednak jeżeli chodzi o samą rodzinę Lumia  to mamy kilka braków, które mimo wszystko wynikają z ograniczeń systemu Windows Phone. Oczywiście mam na  myśli urządzenia określane jako phablety (najprościej mówiąc smartphone’y z dużymi wyświetlaczami). Do sieci wyciekła fotografia przedstawiająca słuchawki, które pojawią się w ofercie operatora O2 w Niemczech.

Jak możecie zauważyć na powyższej tabeli, do czynienia mamy z dwoma obcymi Nokiami: Eros i Mars. Pierwsza nazwa kodowa od razu nasuwa na myśl odpowiednika Eos dla O2. Podobnie słuchawka z prawdziwym PureView dla sieci AT&T nosi nazwę Elvis. Jednak to wszystko to tylko przypuszczenia. Równie dobrze oba modele mogą okazać się słuchawkami spoza rodziny Lumia. Skupmy się jednak, że to będą smartphone’y oparte na Windows Phone – jest to bardzo możliwe, gdyż pozostałe słuchawki przedstawione na liście również posiadają zaawansowany system operacyjny.

Także Erosa teoretycznie możemy odhaczyć jako odkrytego. Pozostaje Mars. Osobiście nie mam żadnych skojarzeń z tą nazwą. Wielu Internatów uważa, że to może być uzupełnienie rodziny Lumia o wspomnianego na początku phableta wyposażonego w wyświetlacz o większej niż dotychczasowo stosowanych przekątnych oraz rozdzielczość FullHD (1080p), która z pewien czas będzie wspierana przez Windows Phone razem z aktualizacją GDR3. Również pojawiały się informacjach o nadchodzących phabletach, o których pisaliśmy wcześniej. Mimo wszystko, równie dobrze może to być specjalna edycja chociażby Lumii 620 dla O2.

Spoza Windows Phone w tabeli możemy wyróżnić modele HTC One Mini i Max, które również jeszcze nie ujrzały światła dziennego.

Jednak wracając do wspomnianych Nokii Eros i Mars. Być może Wy macie swoje prognozy na temat tych modeli?

źródło: engadget.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.