Nokia Eros i Mars nowymi członkami rodziny Lumia?

|

lista eros marsNokia się rozkręca. W swojej gamie ma już wiele telefonów przeznaczonych na poszczególne półki cenowe. Jednak jeżeli chodzi o samą rodzinę Lumia  to mamy kilka braków, które mimo wszystko wynikają z ograniczeń systemu Windows Phone. Oczywiście mam na  myśli urządzenia określane jako phablety (najprościej mówiąc smartphone’y z dużymi wyświetlaczami). Do sieci wyciekła fotografia przedstawiająca słuchawki, które pojawią się w ofercie operatora O2 w Niemczech.

Jak możecie zauważyć na powyższej tabeli, do czynienia mamy z dwoma obcymi Nokiami: Eros i Mars. Pierwsza nazwa kodowa od razu nasuwa na myśl odpowiednika Eos dla O2. Podobnie słuchawka z prawdziwym PureView dla sieci AT&T nosi nazwę Elvis. Jednak to wszystko to tylko przypuszczenia. Równie dobrze oba modele mogą okazać się słuchawkami spoza rodziny Lumia. Skupmy się jednak, że to będą smartphone’y oparte na Windows Phone – jest to bardzo możliwe, gdyż pozostałe słuchawki przedstawione na liście również posiadają zaawansowany system operacyjny.

Także Erosa teoretycznie możemy odhaczyć jako odkrytego. Pozostaje Mars. Osobiście nie mam żadnych skojarzeń z tą nazwą. Wielu Internatów uważa, że to może być uzupełnienie rodziny Lumia o wspomnianego na początku phableta wyposażonego w wyświetlacz o większej niż dotychczasowo stosowanych przekątnych oraz rozdzielczość FullHD (1080p), która z pewien czas będzie wspierana przez Windows Phone razem z aktualizacją GDR3. Również pojawiały się informacjach o nadchodzących phabletach, o których pisaliśmy wcześniej. Mimo wszystko, równie dobrze może to być specjalna edycja chociażby Lumii 620 dla O2.

Spoza Windows Phone w tabeli możemy wyróżnić modele HTC One Mini i Max, które również jeszcze nie ujrzały światła dziennego.

Jednak wracając do wspomnianych Nokii Eros i Mars. Być może Wy macie swoje prognozy na temat tych modeli?

źródło: engadget.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Artur Kwiatkowski

  „odpowiednika Eos dla O2″ „Erosa teoretycznie możemy odhaczyć jako odkrytego”
  Nokia nie robi modeli na zamówienie dla operatorów z Europy (coś jak Lumia 927 dla sieci Verizon, czy Lumia 920T na chiński rynek), takie zabawy tylko u skośnookich i w USA. Poza tym, kto powiedział, że kodowe oznaczenie modelu ma być podpowiedzią jakim modelem on będzie? Tutaj można tylko zgadywać.

  Sam obstawiam, że będą to modele dostępne globalnie (bez wyłączności na dany rynek) i zapewne coś z **5 w numerku. Stawiam na Lumie 825 i Lumie 625 (ten drugi swego czasu wyciekł do sieci, miałby mieć ekran 4,7-cala). Lumia 520 i Lumia 720 zadebiutowały stosunkowo niedawno, dlatego też nie potrzebują jeszcze odświeżenia.

  • Artur Kwiatkowski

   Pierwsza grafika to rzekoma Lumia 625 z wycieku sprzed kilku tygodni. Druga (tył urządzenia) to grafika udostępniona niedawno przez @evleaks jako nadchodzące urządzenie.

   • Kol1nz

    Lumia 625 raczej na pewno nie będzie wyglądać tak, jak na pierwszym zdjęciu – stare logo Windowsa chociażby na to wskazuje.

    • Artur Kwiatkowski

     Prototypy często powstają na długo przed swoją premierą – stąd stare logo Windowsa. Podobna sytuacja miała miejsce kiedy do sieci wyciekły zdjęcia Lumii 920.

     • Athlon007

      Mi ten telefon przypomina lekko zmodyfikowaną Lumię 710.

     • CODER_BEST

      Chyba ma nawet fizyczne przyciski tak jak L710. Trochę niewyraźnie to zdjęcie.

     • Łukasz Pająk

      To nie jest słuchawka, która była podczas premiery WP8?