Nokia Eos jako Lumia 1020 i 909

|

oko eosTak jak zaznaczam to coraz częściej, tak coraz więcej wiemy na temat nadchodzącej premiery Nokii Eos, która ma się odbyć za 4 dni. Niestety nie jesteśmy pewni, co do nazwy nadchodzącego urządzenia, które coraz częściej określane jest jako cameraphone. Finowie tym samym, razem z Samsungiem tworzą nową grupę urządzeń mobilnych ukrytych własnie pod tak nazwaną kategorią. Mimo wszystko jak Eos będzie nazywał się w oficjalnej sprzedaży?

Dotychczas smartfony Nokii z Windows Phone, czyli seria Lumia były określane trzema cyframi. I tak oto obecnie najwyższym modelem jest Lumia 928 (pod względem liczby). Jednak w zależności od regionu możemy spotkać także słuchawki z dodanymi literkami, np.: Lumia 920T dedykowana chińskiemu operatorowi China Mobile. Nokia ta różni się od Lumii 920 głównie zmienionym modułem łączności dostosowanym do technologii stosowanej w Chinach. Tak też najprawdopodobniej będzie właśnie z Eosem i jego oficjalną nazwą. Pierwszym przypuszczeniem była Lumia określona numerem 1020. Wzbudziło to trochę podejrzeń, ale kilka dokumentów potwierdzało tę nazwę. Mimo wszystko później przechrzczono Eosa na Lumię 909, co miałoby nawiązywać do pierwowzoru, czyli modelu 808 PureView gdzie po raz pierwszy Nokia zastosowała tak zaawansowany moduł aparatu i całego z nim związanego osprzętu. Osobiście według mnie bliższa prawdopodobieństwa była ta druga nazwa. Jednak jak się okazuje, obie te nazwy mogą się pojawić oficjalnie. Tak jak wspominałem na początku tego akapitu, duże znaczenie będzie miał rynek. I tak oto Lumia 1020 to rynek chiński, a Lumia 909 należy do AT&T. Zapewne również reszta społeczeństwa również pod tą drugą liczbą będzie mogła zakupić Eosa.

Niestety, nie wiadomo czy obie słuchawki będą się czymś różnić. Najprawdopodobniej jedynymi zmianami będą moduły łączności, które występują w przypadku wymienionych wyżej wariantów Lumii 920 i 920T.

Na koniec jedna ważna rzecz – to nie jest oficjalna wiadomość, a w dużej mierze plotka. Czy się sprawdzi? Dowiemy się o tym za 4 dni.

źródło: windowsphonedaily.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Vader84

  Oj gdybanie na siłę ciągle wokół tego samego.

  • Łukasz Pająk

   Szczerze mówiąc to nie kojarzę, żebyśmy pisali o tym wcześniej.

   • Vader84

    Przepraszam, czepiam się i zapewne masz racje.

 • Siekierka

  Nazwa Lumia 1020 powinna być zarezerwowana dla phabletu/tabletu. 909 wcale nie jest jakaś większa od 920/925…

  • Łukasz Pająk

   Jest z frontu tych samych rozmiarów nawet :)