Pojedynek: Lumia 720 kontra Lumia 820

|

Lumia

Po premierze telefonu Nokia Lumia 720 wiele osób wcześniej przymierzających się do zakupu modelu Lumia 820 zaczęło brać pod uwagę 720-stkę. Niestety, minus tego modelu był taki, że posiada on odrobinę słabszą specyfikację (słabszy CPU i „jedynie” 512 MB RAM), a co za tym idzie pewne ograniczenia narzucone przez system Windows Phone. Jak to wygląda w praktyce? Czy Lumia 720 wypada gorzej niż Lumia 820? Postaram się opisać w tym porównaniu największe różnice pomiędzy tymi modelami.

Wygląd i jakość wykonania

Pod względem wyglądu i jakości wykonania modeli Lumia 820 i Lumia 720 jest kilka zasadniczych różnic.

l720vsl820-6

Pierwszą jest obudowa – w obydwu modelach została ona wykonana z poliwęglanu z tym, że  Lumia 720 jest jednoczęściową konstrukcją, a z kolei Lumia 820 posiada wymienne obudowy. Możliwość łatwej zmiany obudowy jest zarówno zaletą jak i wadą. Zaletą, ponieważ dzięki nim możemy łatwo wymienić baterię, a dodatkowo dokupić obudowę rozszerzającej funkcjonalność telefonu o bezprzewodowe ładowanie. Wadą, ponieważ jakość ich wykonania jest dużo gorsza. Gorsze wykonanie widoczne jest przede wszystkim w narożnikach obudowy, mają w zwyczaju pojawiać się na nich delikatne pęknięcia (widoczne na zdjęciu poniżej), powstające nawet podczas zdejmowania obudowy (zwłaszcza w błyszczących kolorach). Dodatkowo błyszczące obudowy w Lumii 820 (czerwony, żółty, niebieski, fioletowy i biały) łatwo zbierają odciski palców i drobne rysy(!). Z kolei przez matowe obudowy Lumii 720 łatwo telefon zabrudzić, przede wszystkim w jasnych kolorach (żółty i biały). Zabrudzenia wyczyścimy, ale rys nie usuniemy.

l720vsl820-4

Wiele osób mówi, że w modelu Lumia 720 brakuje charakterystycznej blaszki z tyłu obudowy, pełniącej rolę osłony obiektywu aparatu, przez co model nie wygląda tak dobrze jak modele z wyższej półki. Nie jest to prawdą, powiedziałbym nawet całkiem odwrotnie – tył Lumii 720 prezentuje się dużo lepiej niż Lumii 820. Osłona aparatu w tym drugim została wykonana z czarnego, ceramicznego materiału, który po jakimś czasie bardzo się rysuje, a rysy na czarnym kolorze są bardzo widoczne. Nie zapowiada się, żeby samo szkiełko chroniące obiektywy w obydwu modelach było narażone na zarysowania.

Lumia

Kolejną różnicą jest szkło chroniące wyświetlacz przed zarysowaniami. W modelu Lumia 720 zastosowano popularną ochronę w postaci szkła Gorilla Glass 2, której powierzchnia jest delikatnie zaokrąglona, co w efekcie prezentuje się świetnie. W Lumii 820 zastosowano zwykłego hartowane szkło ze zwiększoną odpornością na zarysowania. Jak to wygląda w praktyce? W obydwu przypadkach nie musimy się martwić o drobne zarysowania, jedno i drugie szkło spełnia swoją rolę. Gorzej jest jednak w przypadku drobnych wgnieceń ekranu, które mogą powstać przykładowo kiedy wyciągamy telefon z dopasowanych jeansów i ekran „przytuli się” podczas tej czynności do jakiegoś metalowego elementu w pobliżu kieszeni (przykład zapożyczony od znajomego). W takim przypadku Gorilla Glass sprawdza się lepiej, z kolei szkło z Lumii 820 łatwo ulega wgnieceniu co później jest widoczne na wypalcowanym ekranie.

l720vsl820-5

Spasowanie elementów konstrukcji w obydwu modelach stoi na najwyższym poziomie. Nawet w przypadku Lumii 820 z wymiennymi obudowami po dłuższym czasie używania nie zaznamy żadnych luzów. Lumia 720 jest lepiej wyprofilowana, lżejsza i odrobinę węższa od Lumii 820, przez co dużo lepiej leży w dłoni.

Ekran

Wyświetlacz to jedna z największych i najbardziej istotnych różnic pomiędzy Lumią 720 a Lumią 820. Choć przekątna i rozdzielczość jest taka sama to technologie w jakiej zostały wykonane ekrany w tych modelach się zasadniczo różnią. W Lumii 720 został zastosowany panel LCD IPS, a z kolei model Lumia 820 posiada chyba bardziej popularny w dzisiejszych czasach ekran typu AMOLED.

l720vsl820-7

AMOLED w Lumii 820 to przede wszystkim głęboka czerń, większe kąty widzenia, mniejszy pobór energii, jaśniejszy obraz i bardziej nasycone kolory (podkręcone, nienaturalne, „przekolorowane”). Najgorsza w ekranach typu AMOLED jest ich „żarówiastość”, którą najbardziej da się zauważyć w pomieszczeniach w nocy – ekran aż razi po oczach. LCD IPS z Lumii 720 teoretycznie robi słabsze wrażenie, ale nie oznacza to, że jest dużo gorszy. Kolory wyglądają bardziej naturalnie, choć w zestawieniu z AMOLED-em wydają się być wyblakłe (efekt tego, że są mniej nasycone). Widoczność w słońcu, dzięki powłoce ClearBlack i jasności na poziomie 630 nitów, jest na bardzo zbliżonym do L820 poziomie.

Ostatecznie, gdyby postawić te dwa modele obok siebie, ekran zastosowany w Lumii 820 przyciągałby na pewno większą uwagę. Mnie bardziej odpowiadają ekrany typu LCD, ale to kwestia gustu.

Dźwięk

O dźwięku krótko, ponieważ nie ma dużych różnic. Zarówno jakość jak i głośność dźwięków wydobywających się z głośnika zewnętrznego są na podobnym poziomie. Podobnie jest ze słuchawkami. W Lumii 720 moje obawy się potwierdziły – kiedy położymy ją „na plecach” i głośnik dokładnie przylega do powierzchni, dzwonek nadchodzącego połączenia może być niesłyszalny. Raz zdarzyła mi się taka sytuacja.

Aparat

Nokia Lumia 720 jest reklamowana jako smartfon z aparatem wysokiej klasy w przystępnej cenie. Tylny aparat fotograficzny posiada matrycę o rozdzielczości 6,7 Mpix, natomiast przedni 1,3 Mpix. Zastosowano w nim specjalny układ optyczny marki Carl Zeiss o największej przysłonie spośród wszystkich urządzeń firmy — f 1,9. Zarówno tylnym jak i przednim aparatem zarejestrujemy materiały wideo w jakości 720p (1280 x 720 pikseli) z dźwiękiem mono. Lumia 820 także posiada optykę marki Carl Zeiss. Z tyłu znajduje się aparat 8 Mpix, a z przodu jedynie 0,3 Mpix. Z racji posiadania mocniejszego procesora dostajemy możliwość zarejestrowania tylnym aparatem materiałów wideo o rozdzielczości 1080p (1920 x 1080 pikseli), a przednim jedynie w rozdzielczości VGA, dźwięk i w przypadku tego modelu jest monofoniczny.

Jak to ma się w praktyce? Jakość zdjęć z obydwu modeli jest porównywalna. Poziom szumów i oddanie detali są na zadowalającym poziomie. Kilka fotek porównawczych:

https://drive.google.com/folderview?id=0B2nycC00XjDVVmt0bGhGcnZIdkk

Na pochwałę zasługuje na pewno kamerka do rozmów wideo z modelu Lumia 720. Obraz z niej jest o wiele lepszej jakości niż z tej z Lumii 820. Fotka do porównania:

Lumia 720 - front cam

 

Lumia 820 - front cam

Sprzęt, system, wydajność i łączność

To właśnie specyfikacja techniczna jest tym, co najbardziej rozróżnia Lumię 720 od Lumii 820. Sercem modelu Lumia 720 jest dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 MSM8227 o taktowaniu 1 GHz wspomagany 512 MB pamięci RAM, z kolei Lumia 820 ma w środku Snapdragona S4 MSM8960 o taktowaniu 1,5 GHz, który wspomaga 1 GB pamięci RAM. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w przypadku systemu Windows Phone 8 niektóre aplikacje i funkcje nie działają na urządzeniach z 512 MB RAM.

Jednego systemowi Windows Phone zarzucić na pewno nie można – braku optymalizacji, dzięki temu działa on na każdym sprzęcie bardzo wydajnie. Lumia 720 pomimo słabszego procesora i mniejszej ilości pamięci RAM podczas wykonywania podstawowych czynności (przeglądanie sieci, słuchanie muzyki, podstawowe aplikacje) działa równie szybko i stabilnie co Lumia 820. Wolniejsze działanie modelu Lumia 720 można zauważyć w kilku sytuacjach:

 • bardziej rozbudowane aplikacje uruchamiają się 1-2 sekundy dłużej,
 • gry uruchamiają się kilka-kilkanaście sekund dłużej,
 • aplikacje instalują się wolniej.

W innych sytuacjach ciężko dostrzec to, że mamy „pod maską” słabszy procesor. Dla przykładu pozwoliłem sobie przetestować grę Temple Run, która pierwotnie była przeznaczona dla urządzeń z 1 GB RAM, a dopiero później została zoptymalizowana dla tych z 512 MB RAM. Szybkość jej uruchamiania można zobaczyć na poniższym wideo:

Oprócz tego warto wspomnieć, że Lumia 720 podczas czynności obciążających procesor (granie, przeglądanie internetu, słuchanie muzyki przez spotify) o wiele mniej się grzała. Zapewne jest to związane ze słabszym procesorem.

Teraz krótko o pozostałych kwestiach podchodzących pod ten akapit. Zasięg sieci komórkowej miałem lepszy na Lumii 720. Obydwa telefony były zalogowane w sieci Orange, kiedy zabrałem je do miejsca gdzie z zasięgiem bywają problemy Lumia 820 zasięg straciła, a Lumia 720 miała jedną kreskę. Dodatkowo Lumia 820 oferuje łączność LTE, której w L720 nie znajdziemy. Również w kwestii zasięgu Wi-Fi Lumia 720 radziła sobie lepiej: domowa sieć zawsze na niej miała „kreskę” więcej, a oprócz tego znajdowała sieci, których Lumia 820 nie widziała. Pytaliście mnie jeszcze o ilość wolnej pamięci po przywróceniu ustawień fabrycznych w obydwu urządzeniach. Odpowiadam – w obydwu przypadkach jest taka sama, około 5 GB wolnej przestrzeni. Warto również zaznaczyć, że Lumia 720 posiada okrojoną wersję nawigacji HERE Drive, zamiast licencji globalnej dostajemy licencje lokalną (na kraj pochodzenia karty sim).

l720vsl820-3

Bateria

Lumia 720 ma ogniwo litowo-jonowe o pojemności 2000 mAh, a Lumia 820 odrobinę mniej pojemne 1650 mAh. W praktyce wygląda to mniej więcej tak jak w teorii. Lumia 720 wypada o wiele lepiej niż 820-stka. Wiadomo, wiąże się to z mniej prądożernymi podzespołami.

Kiedy Lumia 820 po dniu intensywnej pracy (głównie przeglądanie internetu po sieci komórkowej) wczesnym wieczorem prosi się o podłączenie do ładowarki, Lumia 720 ma jeszcze spokojnie zapas do południa następnego dnia.

Podsumowując

Ciężko byłoby wyłonić jednoznacznego zwycięzcę tego pojedynku, ponieważ każdy z nas wymaga od telefonu czego innego. Dla wszystkich ważna jest płynność działania interfejsu i stabilność systemu, dla jednych ważne jest długie działanie na jednym ładowaniu i solidna obudowa, inni ponad wszystko postawią możliwość uruchomienia najnowszych gry i posiadanie „pod maską” topowych podzespoły. Każdy telefon z Windows Phone 8 zapewni płynne działania i stabilność systemu. Jeśli chodzi o pozostałe kwestie w przypadku modeli Lumia 720 i Lumia 820, mam nadzieje, że rozwiałem Wasze wątpliwości. Jeśli czegoś nie uwzględniłem, to zapewne nie ma większych różnic w danej kwestii pomiędzy tymi modelami.

Zdjęcie Nokia Lumia 720 żółty Zdjęcie Nokia Lumia 820 czerwony
Nokia Lumia 720 Nokia Lumia 820
Podstawowe informacje
Przekątna ekranu 4,3″ (ClearBlack IPS LCD) 4,3″ (ClearBlack AMOLED)
System operacyjny Windows Phone 8 Windows Phone 8
Parametry techniczne
Pamięć wbudowana 8 GB 8 GB
Pamięć RAM 512 MB 1 GB
Procesor Qualcomm MSM8227 Qualcomm MSM8960
Częstotliwość procesora 1 GHz 1,5 GHz
Rozdzielczość ekranu 480 x 800 480 x 800
Rodzaj akumulatora Li-Ion Li-Ion
Pojemność akumulatora 2000 mAh 1650 mAh
Slot kart pamięci Tak Tak
Funkcje
Aparat cyfrowy 6,7 Mpx 8 Mpx
Nagrywanie wideo 720p 1080p
Dodatkowa kamera 1,3 Mpx 0,3 Mpx
Komunikacja
WiFi Tak Tak
GPS Tak, A-GPS + GLONASS Tak, A-GPS + GLONASS
Sieć GSM 850, 900, 1800, 1900 850, 900, 1800, 1900
LTE NIE 800, 900, 1800, 2100, 2600
WCDMA 850, 900, 1900, 2100 850, 900, 1700, 1900, 2100
Parametry fizyczne
Wymiary 127,90 x 67,50 x 9,00 mm 123,80 x 68,50 x 9,90 mm
Waga 128 g 160 g

Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • Kamil

  Myślałem nad przenosinami z Android’a na WP i brałem pod uwagę te dwa modele. Ten artykuł przekonał mnie bardziej do 720 mimo nieco słabszej specyfikacji.

  • Artur Kwiatkowski

   Męczyło mnie już ciągłe zakładanie z góry, że Lumia 820 jest lepsza. Owszem, pod względem specyfikacji, ale co jeśli ktoś nie gra w gry? Chciałem pokazać, że wybór zależy od potrzeb.

   • Przemyslaw Majewski

    I bardzo dobrze pan to ukazał,panie Arturze.Pozdrawiam

 • Nie ośmieszaj się

  Wielkie dzięki, na to czekałem :)

  Wybór – Lumia 720

 • Paweł

  Ktoś może mi powiedzieć co to za aplikacja pogodowa widoczna na 1 zdjęciu?

 • Bounce

  „jedno i drugie szło spełnia swoją rolę”
  „k” Ci uciekło, zaraz nad tym jak pisałeś na temat ekranu. :P

 • MarcinDl

  Mój ojciec używa 820-ki. Korzystając z aplikacji i sporadycznie z internetu (Wi-Fi ma włączone tylko wtedy, gdy chce coś w necie sprawdzić), bateria mu wytrzymuje 2 dni.

  Ale mam inne pytanie: dlaczego strona windows-phone.pl korzysta z Google Drive, a nie ze SkyDrive’a?

 • Jestemsuper

  A ja potym tekście jetem już całkowicie zdezorientowany i chyba zostanę na razie przy moim wieszającym się gio. Na początku byłem przekonany do 820, odstraszyła mnie jednak trochę słaba bateria i wiek telefonu. Potem na forum zostałem prawie przekonany do 720. Następnie jednak w 2 newsach wychodziło na to, że 720 może jednak, ze względu na słabsze wnętrze, liczyć na słabsze i krótsze wsparcie. Przeczytałem również, że na telefony z 1 gb ramu wychodzi moja ukochana fifa, zatem byłem znów gotowy kupić 820. Teraz ten tekst pokazuje z jakby lepszej strony 720. Chyba muszę poczekać na jakiś nowy model nokii.

  • Artur Kwiatkowski

   Bezsprzecznie lepsze w L720 jest wykonanie, bateria i kamerka do rozmów wideo. Wygląd to kwestia gustu. Reszta zwyczajnie daje rade. Gorsze podzespoły skoro grasz.

  • Maciej Jachnowicz

   Jeżeli nie grasz na telefonie (ahh….wracam do FIFY13 zaraz, a od dawna zbieram na Modern Combat 3 żeby przez Internet młócić), to wybór jest bardzo prosty. IPS to także świetny ekran, więc zawiedziony nie będziesz. Aparaty są porównywalne a wsparcie na pewno będzie podobne.

   • Jestemsuper

    odstrasza mnie tylko od 820 bateria. Telefonu używam dużo, a w ciągu dnia nie mam szans na ładowanie. Mogłaby Nokia wydać Lumie 820+, poprawić baterię, pękająca obudowę i wszyscy byliby zadowoleni.

    • Maciej Jachnowicz

     …czyli Lumia 822, z wyłącznością dla sieci Verizon. ;-) Ma nieco inny kształt, ale bateria 1800 mAh, nie 1650, oraz z przodu kamerka 1,2 Mpix jak w powyższej 720-tce, a nie tylko VGA.

  • Kmicic

   HTC 8x będzie idealny :) lepszy aparat od 720 i 820, dobra przednia kamerka, wyższa rozdzielczość, bateria dobrze wytrzymuje intensywny dzień, 1GB ram, świetne wykonanie, świetny dźwięk. Jedyna wada – nie jest nokią

   • Jestemsuper

    ten telefon prawie kupiłem na wiosnę :D , jednak zrezygnowałem, ze względu na brak wielu przydatnych aplikacji od nokii.

   • Jacek

    Etykieta producenta to nie wada. Wadą natomiast jest brak slotu na dodatkową pamięć. To duże ograniczenie.

 • Krzysiek

  Zapomnieliście dodać, że Nokia dla 820-ki serwuje Nawigacje Here Drive+, która jest całkowicie bezpłatna a dla 720-ki jest Here Drive…

  • Artur Kwiatkowski

   Pamiętałem, żeby o tym wspomnieć… do momentu aż się wziąłem za pisanie, wtedy wyleciało mi to z głowy. Dzięki!

   • prapak

    Dopisz że LTE w Lumii 820 to spory koszt a dla wielu ogromna wręcz konieczna zaleta.

    • Artur Kwiatkowski

     Słuszna uwaga. Dzięki.

 • Dariusz Adamczyk

  820 była by idealna gdyby nie ryzyko zakupu egzemplarza wadliwego przez który nie da sie rozmawiać (920 takze dotyczy ten problem) a serwis nie potrafi usunąć teko „malutkiego defektu” :( trzeba poczekać teraz na opinie o 720 jak się bedzie sprawowała. Cenowo i jakościowo 720 jest dla mnie idealna :)

 • kangaroo69

  Bardzo dobre porównanie :) piszę tak, bo dopiero dostrzegłem że za zaledwie 100 pln, więcej mogę mieć LTE, więcej Ramu i Amoleda :) Oczywiście wybrałbym 820. Z baterią faktycznie lipa, w obecnej 610 przyzwyczaiłem się do codziennego ładowania, ale do problemów z za małą ilością Ram nie dam się znów przyzwyczaić :( A na ten problem z wadliwym telefonem, to nie gwarancja za to odpowiada ? :)

 • https://www.flickr.com/photos/vindemi Vindemi

  Ja od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Lumii 720! :) Też miałem ogromny dylemat między tymi dwiema słuchawkami, bo cenowo na allegro są prawie identyczne. Jednak zadecydowała większa bateria i lepszy aparat. W ogóle wygląd = ogromny plus, smukła, pięknie leży w dłoni. Jakość zdjęć bardzo przyzwoita. Płynność systemu – zero zastrzeżeń. No i oczywiście bateria :) Telefon jest w stanie wytrzymać dwa dni, przy bardzo aktywnym korzystaniu z aplikacji przeróżnej maści. Od gier po nawigacje skończywszy na słuchaniu muzyki. Nie wiem jak przy normalnym użytkowaniu się sprawdzi, ale trzy dni na jedno ładowanie jest na pewno realne. Na dzień dzisiejszy w ogóle nie żałuję zakupu. Jedyne czego się obawiam to te nieszczęsne 512 RAM-u. No i minusik za regionalną licencję Here.

  • Maciej Jachnowicz

   Hmmm, cóż, nie wiem z której strony aparat jest lepszy w 720-tce. ;-) Powyższe fotki porównawcze Artura (bardzo dobrze zrobione, tak nawiasem :P ) wyraźnie są za 820-tką – ta drewniana kapliczka, na 720-tce ma takie zimne nieprzyjemne kolory, że ziemia wygląda aż jakby oszroniona była, a z aparatu 820-tki widać piękną zieleń i brąz drewna na kościółku. Oba testy makra nieco nie wypaliły chyba – na siodełku 820-tka wyraźnie źle ściągnęła jasność, zaś na tej pszenicy 720-tka zaserwowała za jasne kolory. Aparaty są jak najbardziej porównywalne, jednak z pewnością 720-tka nie ma lepszego. I bardzo się cieszę, bo dla mnie to ważna funkcja. ;-)

   Ah, i według mnie powinny być fotki z lampą błyskową, oraz ogólne zdjęcie wewnątrz (np. jakiegoś obrazu, kwiatka – w pomieszczeniu oświetlenie jest dużo gorsze, co lepiej wyjawi różnice).

   • asd

    820 ma większą rozdzielczość zdjęć, i to tyle. 720 ma większą matrycę i aparat bardziej przystosowany do robienia zdjęć w słabym świetle. Oglądałem i porównywałem wiele zdjęć tych telefonów i moim zdaniem 720 ma lepszy aparat.
    Poza tym pojawiają się opinie że w 820 proces robienia zdjęcia i zapisywania jest zbyt długi.

 • Phoenix505

  Takie info dla autora : Nokia Lumia 820 ma aparat 8.7 mpx a nie 8.

 • Domi

  Witam, mam pytanie odnośnie karty pamięci – gdzieś wyczytałam że najlepsze do tej Nokii są „Class 6″ ale czy jakiejś konkretnej firmy? Np.: Samsung, SanDisk, PNY ? Jaka karta pamięci byłaby najlepsza (proszę o konkrety)

  Oraz drugie pytanie, odnośnie etui – jakie będzie najlepsze? Jakieś gumowe?

  Będę wdzięczna za odpowiedź :)

  • Artur Kwiatkowski

   Jeśli chodzi o karty pamięci, im wyższa klasa, tym wyższa prędkość zapisu danych (Class 10 – najszybsza, Class 2 – najwolniejsza). Telefon nie jest jakiś super szybki, więc w mojej opinii wystarczy tutaj Class 4 lub 6. Firma? Na pewno nie jakiś NoName. Kup SanDisk, AData lub Goodram.

   Sam nie lubię nosić telefonu w pokrowcach, ponieważ przez nie staje się on grubszy. Poza tym w Lumii 800, którą przez jakiś czas nosiłem w silikonowym pokrowcu odbarwiła się obudowa (miałem niebieski kolor telefonu), pomijam już to, że zbiera się w nim kurz. Jeśli jednak uparłaś się na pokrowiec wybierz taki, który będzie Ci najbardziej odpowiadał z wyglądu. I nie kupuj najtańszych ;)

   • Domi

    Super, dziękuję za konkretną odpowiedź :)

   • TurboDymoMan

    No niestety nie tak pieknie jak piszesz.
    Moze i telefon nie wymaga tak szybkich kart pamięci jak aparat cyfrowy, ale różnica pomiędzy Class 4 a Class 10 jest b.duża.
    Odczyt jakichkolwiek plików – muzyki, zdjęc, plików pdf, doc itp. z karty pamięci Class 10 odbywa się bez lagów, płynnie i „nadąża za palcem” prawie.
    Przy Class 4 przeglądając galerię to niekiedy trzeba poczekać aż „system ruszy” by zmienić fotkę na inną. Na dłuższą metę to odczuwalne i warto dołożyć dosłownie niekiedy paręnaście złotych do karty Class 10!

  • Marcin S.

   Polecam etui NILLIKIN dobrze przylega i w przeciwieństwie do gumowych etui nie dostaje się pod nie kurz

 • Jozek

  Mimo tego ze l 820 jest starsza od l 720 to i tak trzyma fason :)
  moj glos leci na 820 :)

 • hellhax

  fajny artykuł. dzieki:)

 • Heloł

  Można dodatkowo napisać, że lumia 820 oferuje LTE, czego nie ma 720.

 • Nikuś

  Po tym porównaniu cieszę się, że wybrałem lumię 820, jestem zadowolonym posiadaczem.

 • jartek

  A teraz czekam na 820 vs 920! :D

  • Łukasz Pająk

   Jest sens robienia takiego porównania? :)

   • asdf

    nie

    • GINTER

     zdecydowanie nie bo to inne ligi.

 • slawek

  panowie pytam czy jest tethering[ udostępnienie internetu] przez wifi lub bl w tych modelach

  • Łukasz Pająk

   Tak.

 • Arkadiusz Smyczek

  posiadam od 5 tygodni 720stke. jestem bardzo zadowolony. corka ma 800, dlatego zdecydowałem się na zakup 720, troche wiekszy. jestem bardzo zadowolony z zakupy, telefon bardzo dobry

 • Zygmunt

  Jeżeli chodzi o słabą baterię w 820 to jest na to sposób! Wpisz „bateria lumia 820″ na allegro (http://allegro.pl/listing/listing.php?string=bateria+lumia+820) :-) Bateria 1800mah za niecałe 40zł

 • xenon