Facebook dla Windows Phone 8 w nowej wersji

|

facebook

Jak na pewno niektórzy z Was pamiętają, pod koniec kwietnia bieżącego roku do Sklepu Windows Phone trafił całkowicie odświeżony klient portalu Facebook w wersji Beta. Aplikacja tworzona przez Microsoft przez dwa miesiące od wydania otrzymała wiele aktualizacji, które głównie poprawiały błędy i stabilność aplikacji. Dziś nowa wersja klienta portalu Facebook dla systemu Windows Phone wyszła z bety. Te osoby, które korzystały ze starej wersji aplikacji w najbliższym czasie powinny otrzymać informacje o dostępnej aktualizacji – wersji 5.0.2.0.

Niestety, nowa wersja aplikacji wciąż nie jest dostępna dla starszej wersji systemu – Windows Phone 7.*. Wiadomo jednak, że będzie ona dostępna dla użytkowników WP7, jednak brak informacji kiedy to nastąpi.

Osoby, którym nie straszne błędy mogą spokojnie pozostać przy wersji beta aplikacji. Zaletą tego będą przede wszystkim częstsze aktualizacje i dostęp do nowych, rozwojowych funkcji jako pierwsi. Developerzy udostępnili stronę na której można głosować na pomysły udoskonalenia aplikacji oraz dodawać swoje własne propozycje zmian – strona znajduje się tutaj.

Aktualizacja

An update for Windows Phone 7.5 is also on the way and we will continue to update the Facebook Beta app with new features.

Wygląda na to, że aktualizacja dla Windows Phone 7 jest w drodze i powinna się pojawić w najbliższych godzinach/dniach.

Facebook na Windows Phone 8:

Kod QR Windows Phone Store

Facebook Beta na Windows Phone 8:

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • Kamil

  Jak zawsze Windows Phone 7.X jest odstawiony na bok i dopiero później trafią na niego aplikacje. A przecież 7.X ma 50% rynku

  • philly

   no i te 50% zapewne nie zostanie przy windowsie. No może co najmniej połowa tych 50%. Sam się do tej części zaliczam i mimo wcześniejszej sympatii raczej nie wybiorę już wp8. Z prostej przyczyny. Poznając się na ich polityce nie mam pewności, że wp8 nie pójdzie w odstawkę za kolejne pół roku kosztem wp9. Prędzej czy później na pewno, ale oby nie tak jak wp7..

   • Kosiek

    Wy ludzie dalej czegoś nie rozumiecie. Microsoft to nie Google, nie będą wspierać czegoś, co już jest stare. A Windows Phone 7.x zaraz będzie mieć 3 lata. To czas, aby kupić nowe telefony. A jeżeli niedawno kupiliście telefon z WP 7.x… no cóż, przykro mi, nic nie mogłem na to poradzić.

   • Tomek

    Myślę ze gdyby byla mozliwosc to starsze modele dostalyby aktualizacje tym bardziej ze system sie rozwija i MS nie moze sobie pozwalać na takie wpadki…
    ale musze przyznać ze przesiadlem sie z WP7 na WP8 z satysfakcja i myślę ze warto bylo choć sam bylem zly i rozwazalem przejscie na androida bądź ios
    znajomi uświadomili mi ze niestety ale uzytkownicy starszych modeli z ios czy androida również takowych aktualizacji do najnowszych systemow nie dostali i mimo ze sklepy z aplikacjami są bogatsze to i tak nie mieli dostępu do części topowych aplikacji podobnie jak wp7

    • Artur Kwiatkowski

     Będzie wersja na WP7 ;)

    • Mateusz

     Iphone 4 niestety nie dostał aktualizacji do IOS 7, w androidzie to jest tak że wychodzi czysty android i on powinien działać na każdym telefonie potem przesyłany jest do producenta np. Samsunga czy Sony i firma robi swoją nakładkę graficzną itp. potem idzie do twojego operatora np. Plus czy Orange i oni barandują telefon, czyli dodają swoje Animacje, aplikacje itd. a dalej jest przesyłane na twój telefon :) Więc przechodzi to przez tyle rąk.

 • THR

  No i pięknie. Nie rozumiem tylko czemu nie wstawili tej wersji jako oddzielnej aplikacji, podnieśli by średnią ocen, a tak nie wygląda to na pierwszy rzut oka zachęcająco.

 • fred

  Na pewno wp8 pójdzie w odstawkę na korzyść wp9.

  • Maciej

   To pewnie. Taka jest kolei rzeczy. Jednak WP8 zaraz będzie miało rok, tak więc spokojnie jeszcze kolejny rok jak nie dwa będzie ten system wspierany i aktualizowany. To samo tyczy się iOS, gdzie wsparcie dla telefonu wynosi 3 lata. A android… jak słuchawka wyjdzie z aktualną wersją systemu to będzie dobrze.

   • Artur Kwiatkowski

    To, że WP8 prędzej czy później pójdzie w odstawkę jest pewne, jednak jeszcze kilka aktualizacji będzie, o czym można przeczytać tutaj – http://goo.gl/fd2Gg .
    Nie mniej jednak odstawienie WP8 nie będzie tak drastyczne jak „siódemki”, gdzie wiele rzeczy (m.in. aplikacje pisane na WP8) nie jest kompatybilnych wstecz.. W „ósemce” dostaliśmy nowe jądro, którego Microsoft przez dłuższy czas będzie się trzymał, tym samym nawet jeśli pojawi się WP9 nie będzie problemów z kompatybilnością wsteczną (w teorii) aplikacji pisanych na WP9.