Znajdź otwarty hotspot WiFi w Windows Phone GDR2

|

wifigdr2

Start aktualizacji Windows Phone GDR2 nadchodzi wielkimi krokami. Już 8 lipca użytkownicy Lumii 920 będą mogli najprawdopodobniej zaktualizować swoje oprogramowanie. Pozostałe urządzenia z Windows Phone 8 dostaną monit o zainstalowaniu nowej wersji systemu tydzień później. Jednak pierwsza fala aktualizacji najprawdopodobniej pojawi się dopiero w drugiej połowie lipca ze względu na różne opóźnienia. Jednak jednym z udogodnieniem jaki wniesie Windows Phone GDR2 ma być Datasense.

Zadaniem funkcji Datasense jest pomoc w oszczędzaniu pakietu internetowego przez użytkowników smartphone’a. Jednak monitorowanie uciekających megabajtów (z podziałem na poszczególne aplikacje) z cennego w Polsce Internetu pobieranego od operatora to nie jedyna funkcja jaka została zaimplementowana w Windows Phone GDR2. Dodatkowa funkcją Datasense będzie pomoc w znalezieniu darmowej sieci bezprzewodowej, czyli po prostu hotspotów WiFi. W jaki sposób ma to się odbywać? Tak, jak widzicie to na powyższym screenie – smartfon wyświetli mapę i przedstawi gdzie najbliżej możemy skorzystać z sieci WLAN.

Do niedawna ta funkcja była na wyłączność sieci Verizon. Dzięki Windows Phone GDR2 zyskają ją również inni użytkownicy smartfonów z Windows Phone 8. Tak, więc Datasense z pewnością przypadnie do gustu w naszym kraju ze względu na jeszcze stosunkowo wysokie ceny za Internet. Może tylko pojawić się pewien problem – czy w Polsce znajdziemy odpowiednią ilość otwartych sieci WiFi, żeby ta funkcja się sprawdziła?

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Athlon007

  Zobaczymy jak to będzie działać.

 • fred

  Jeżeli tylko to dali w gdr2 to szalu ni ma…

  • Karolina

   oczywiście, że będzie wiele innych nowości

  • Łukasz Pająk

   Przeczytaj poprzednie newsy odnośnie tejże aktualizacji.

 • jartek

  A nie dalej jak kilka dni temu czytałem artykuł, że korzystanie z niezabezpieczonej sieci WiFi bez zgody właściciela jest przestępstwem…

  • maqmba

   Po części tak. Naprzykład korzystają z darmowego wifi w restauracji musisz być jej klientem jak nie to łamiesz prawo korzystając z niej

 • Vader84

  Wyczytałem że od jutra dostawca usług telekomunikacyjnych ma obowiązek poinformowania nas że wyczerpaliśmy limit danych, zatem apka troszkę straci na użyteczności ale dla samego bajeru i podglądu ok. A czy jest w WP8 jakiś licznik rozmów jak w starych tel?

 • maqmba

  mnie to nie potrzebne mam neta „do bólu”. Ale trzeba przyznać, że ciekawa funkcja