Więcej zdjęć Nokii Eos – tym razem w czarnej odsłonie

|

oko eosLedwo, co przedstawiliśmy Wam żółtą, nieco rozebraną, wersję topowego modelu Nokii jakim jest Eos, a już możemy się pochwalić, że po raz kolejny mamy okazje, jako pierwsi w naszym rodzimym kraju, zaprezentować kolejne zdjęcia tej jakże bardzo interesującej świat słuchawki.

Wspominałem w poprzednim artykule o różnorakich barwach z jakimi przyszło nam się spotkać przy wyborze smartfona Nokii, który został oparty na platformie Windows Phone. Wnioskując z tego, można być pewnym, że także i Eos nie zostanie pokazany w jednym kolorze, a w kilku. Już w poprzednim newsie zauważyć mogliście „oko” aparatu umieszczone w czarnej obudowie. Teraz przedstawimy Wam więcej zdjęć (z pozoru prawdziwych) smartfona z Windows Phone i prawdziwym PureView.

Delektujcie się.

eos 8 eos 1eos 3 eos 2eos 7eos 6eos 5eos 4

Ano właśnie. Tylko czy jest się czym delektować? Słuchawka od przodu wydaje się typowa dla stylu rodziny Lumia, ale tył? Tu – w porównaniu do poprzednich modeli – widzimy znaczne różnice. Nie ma już stonowanych linii i idealnie wpasowanych wstawek. Tutaj mamy do czynienia z… niemalże aparatem cyfrowym, bo zapewne na tym właśnie designerzy wzorowali się tworząc całą otoczkę wokół modułu aparatu (i lampy ksenonowej, i diody LED). Cel został wypełniony – otoczka zwraca na siebie uwagę i przypomina mikroskopijny obiektyw. Tylko, czy to się może podobać? Nie mówiąc już o dwóch wyraźnych kropkach umieszczonych w dole obudowy, które najprawdopodobniej będą odpowiedzialne za bezprzewodowe ładowanie baterii Nokii.

A na deser, porównanie z Blackberry Torch:

eos 9Wygląda na monstrum, ale pamiętając, że ma mieć wymiary zbliżone do Lumii 920, którą miałem okazję testować, z pewnością będzie można się przyzwyczaić.

Są gusta i guściki, osobiście powyższe zdjęcia nie za bardzo przypadły memu sercu, ale też nie obrzydziły. A jaka jest Wasza opinia?

 

źródło: gsmarena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • jh82pl

  czarne plecy do tego i będzie, wygląda trochę jak L900 z HTC 8X

 • maqmba

  mi by pasowała. tylko dlaczego jedyne 20Mp?… oby nie była tak słaba (jakość, wytrzymałość) jak moja l920

  • Artur Kwiatkowski

   Jeśli rzeczywiście będzie „tylko” 20 MP to na pewno dlatego, że nowy Snapdragon 600 pozwala na zastosowanie do 21 MP aparatu. Tym samym mamy odpowiedź na to jaki procesor będzie napędzał ten model.

  • aaa

   A po co ci wiecej? Liczy sie jakosc zdjecia a nie ilosc MP. W moim canonie 1000d mam 10MP a i tak zawsze robie klasyczne odibitki 15×10, nie wieksze.

  • ZadowolonyProgramistaASP

   Żeby wydrukować zdjęcie 10×15 w pełnym rozmiarze bez rozciągania a tym samym zniekształceń wystarczy mieć 2, no maks 3mpx.
   20 to i do kadrowania jest nadto. Także nie popadajmy w obłęd liczbowy ;)

   • Artur Kwiatkowski

    Widzę, że nie masz pojęcia o działaniu technologii PureView z Nokii 808. Dla przypomnienia było tam 41 Mpix, ale nie było możliwości wykorzystania tego w pełni.

    Jak dobrze pamiętam największa możliwa rozdzielczość zapisanego zdjęcia wynosiła 38 MP (format 4:3) i 34 MP (format 16:9). Ale to był jedynie dodatek. Wisienką na torcie była technologia piksel over-sampling, która porównywała dane z 7 sąsiadujących pikseli i tworzyła 1 w teorii najlepszy. Dzięki temu finalne zdjęcie zapisywane było w rozdzielczości 5 MP i praktycznie na jeden piksel składały się dane z siedmiu pikseli, dzięki czemu zdjęcie miało być ostre i pozbawione szumów.

    Czego możemy się spodziewać teraz? Na pewno udoskonalenia tej technologii. Jednak co z tego wyjdzie przekonamy się jak telefon trafi do pierwszych testerów.

 • http://www.snaphub.pl/ Snaphub

  Jakby miałą rewelacyjny aparat to ja bym przymknął oko na to jak wygląda z tyłu ;)