Microsoft ukazuje wczesne koncepcje Windows Phone

|

Windows PhoneZastanawialiście się kiedyś jakie były wstępne koncepcje Windows Phone? Plany nad nim niewątpliwie musiały trwać długo. Windows Mobile nie odniósł dużego sukcesu, a już na pewno wersja 6.5, która zadebiutowała przy rosnącej potędze Androida. Microsoft wpadł na genialny pomysł i ukazuje nam wczesne projekty obecnej wersji swojego mobilnego systemu Windows Phone i jego nakładki Modern UI.

Gigant z Redmont dał nam ledwie przekraczający pół minuty filmik, który pokaże łącznie 6 wczesnych koncepcji. Jasno z nich widać, w którą stronę zmierzali projektanci tego systemu. Z każdą jego wersją bardziej minimalizowali wygląd aż do obecnej, kwadratowej postaci. Poniżej wspomniany filmik:

I jak? Pierwsze dwie wersje zbyt standardowe. Nic nadzwyczajnego, ot kolejny mobilny system. Trzecia opcja to miła odmiana od kafelków – kółeczka. Jeżeli dałoby się je dowolnie rozrzucać po pulpicie, to chętnie przetestowałbym taki system. Każdy następny koncept to już wyraźna ewolucja obecnego Modern UI. A który Wam przypada do gustu, poza oczywiście finalnym projektem? ;-)

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)

 • asdf

  oba ładniejsze od tego co wydali finalnie…

 • Karol

  Możecie mnie zjechać ale 5 podoba mi się najbardziej :P

 • prV

  Ten jasny motyw był całkiem całkiem.

 • http://appsportal.pl/ Michał Pawlicki

  4 i 5 całkiem całkiem :)

 • Marek

  http://tiny.pl/hsd5d – Tatrzecia opcja – kółeczka to chyba pochodna WinMo 6.5

 • Kamo

  powiem tak…. miałem kilka telefonów z androidem,miałem dwa iphone’y…teraz mam Lumie 800 z WindowsPhone 7.8 , w responsywnosci i szybkosci działania,jak na razie zaden z systemów nie dorównywał lumii i jak sądze nie dorówna.
  Podczas gdy android obecnie potrzebuje minimum bodajże 256mb ramu,512 to tak zeby jako tako juz chodził ale zdazają się zacinki, iphone 3gs,4,4gs przy włączonych kilku app potrafi zaciąc troche,zamysleć się etc…potrzeba coraz mocniejszych telefonów/procesorów pamieci… jak słysze ze telefon ma 1gb GDDR3 czy gddr5…mysle sobie
  -ej chwile!… przeciez mam w xboxie 512 GDDR5 pamieci graficznej dzielonej z ramem.
  Po co tyle w telefonach?

  Aktualnie nokia lumia 800 , proc 1,5 , 512mb ramu,telefon chula jak szaony,bardzo responsywny, panorame sferyczną składa błyskawicznie (blisko 20-30zdjeć).
  Po co więcej ramu czy szybszy proc?
  Ok,do gier…ale kto normalny gra na telefonie? OD tego np osobiscie mam PSP,niebawem PSP Vita (jak bedzie wiecej gier) ….

  A same kafelki w kilka dni od kupienia tel stały sie moimi ulubionymi! chwile po tym kupując nexusa na androidzie posmutłem że nawet nie moge zmienic koloru tematu a co dowpiero ze nie ma tam kafelków:/

  MS! TYM RAZEM WYSZŁO Z TWARZĄ!