Square Off – powalczmy z kosmitami

|

square off logoNo i proszę, udało mi się wciągnąć w grę na mojej Lumii 820, którą sam znalazłem w markecie. Co ciekawsze, jej jedynym zadaniem według mnie jest „odmóżdżanie”, ale to dobrze – można na chwilę się oderwać od rzeczywistości. Mowa oczywiście o Square Off.

Naszym zadaniem jest walka z kosmitami postacią, która również jest dla nas obca (na początku mamy opowiedzianą jej historię). Cel – obrona ludzkości oczywiście. Sterowanie wbrew pozorom znośne (nigdy nie trawiłem tego typu gier i ich obsługi na telefonach komórkowych z dotykowymi wyświetlaczami). Poruszamy się jednym wirtualnym „padem” (lewa strona ekranu) oraz celujemy i strzelamy drugim (prawa strona). A do wyboru mamy kilka rodzajów broni – począwszy od zwykłego pistoletu, przechodząc przez przeróżne bomby, miotacze płomieni, shotguny, a kończąc na wyrzutni rakiet. square off screen2

Gra została podzielona na kilka etapów – jest ich dokładnie 8 (razem z tutorialem). Cel gry już omówiłem, a więc przejdźmy do samej rozgrywki. Na początku zwalczamy drobne jednostki wroga z małymi statkami kosmicznymi („talerzami”), ażeby dojść do 5. poziomu i zmierzyć się z „bossem”. Po jego zniszczeniu odblokowujemy kolejny etap gry. Oczywiście możemy grać dalej i tylko podbijać wynik, aby znaleźć się na wyższym miejscu w ogólnoświatowym rankingu.

square off screen1

To by było na tyle pokrótce. Grafika typowa dla tego typu gierek – 2.5D, dobrze dobrana. Dźwięk osobiście nie przypadł mi do gustu, ale również ujdzie w tłumie.

Square Off dostępne jest w dwóch wersjach. Oczywiście jedna z nich jest płatna i z tego, co udało mi się zauważyć to w odróżnieniu do darmowej nie posiada reklam, które faktycznie momentami są irytujące i udaje się je włączyć zupełnie niechcący. Mimo wszystko cena Square Off wynosząca 5,49zł nie za bardzo odpowiada wyłączeniu czarnego paska z mało interesującymi informacjami. Także pobrać proponuję wersję trial Square Off (ograniczona rozgrywka) lub Square Off Free (wyposażona w reklamy) z naciskiem na tę drugą możliwość.

Gra dostępna jest na wszystkie smartfony z Windows Phone.

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.