Oficjalna aplikacja Adobe Reader już dla Windows Phone 8!

|

adobe reader logoDługo trzeba było czekać, ażeby Adobe w końcu postanowił stworzyć i wypuścić oficjalny czytnik plików PDF na Windows Phone 8. Na szczęście już jest i od dzisiaj możemy go pobrać z Windows Phone Store.

Oczywiście wersja dla Windows Phone 7.x dostępna jest od bardzo długiego czasu, ale ostatnia datowana aktualizacja miała miejsce 7. stycznia bieżącego roku. Aplikacja idealna? Nie sądzę, po prostu programiści zapewne ponownie odpuścili sobie starszy system Microsoftu.

adobe reader screen1

Wróćmy jednak do aplikacji dedykowanej smartfonom z najnowszą wersją mobilnego systemu korporacji z Redmond. Jak możemy wyczytać z opisu aplikacji Adobe Reader znajdującego się w markecie, program pozwala na:

  • szybkie otwieranie plików PDF;
  • oglądanie zabezpieczonych plików i przypiętych notatek
  • przeszukiwanie tekstu;
  • ustawienie konkretnej strony (przydatne przy ogromnych dokumentach);
  • proste przybliżanie/oddalanie tekstu.

adobe reader screen2

Aplikacja jest oczywiście dostępna za darmo do pobrania z Windows Phone Store. Jednak jak ona wypada na tle (z pewnością) dopracowanej już konkurencji, jak chociażby na przykład opisywanego swego czasu PDF Readera czy też oficjalnej aplikacji Microsoftu służącej do odczytu plików PDF? Na ocenę czekam z Waszej strony. Osobiście uważam, że zarówno aplikacja Microsoftu jak i Adobe niezbyt pozytywnie wypada przy produkcji PompolutZ. Być może w międzyczasie powstał jakiś lepszy czytnik plików PDF? Każda z trzech wymienionych przeze mnie aplikacji zbiera przeróżne opinie – zarówno pozytywne jak i negatywne. Doczekamy się idealnego czytnika plików PDF?

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.