Lumia z czterordzeniowym procesorem na horyzoncie

|

czterordzeniowa lumiaStosunkowo niedawno informowałem Was o nowych SoC (System-On-a-Chip – układ scalony) od Qualcomma, które otrzymały zezwolenie na wykorzystanie w smartfonach opartych na mobilnym systemie Microsoftu, Windows Phone. Mowa o Snapdragonie 400, który w stosunku do obecnie stosowanych układów S4 wykorzystuje czterordzeniowe procesory i Adreno 305 (poprzednio głównie montowane było nieco wydajniejsze Adreno 225). Teraz do sieci wyciekły informacje o Lumii, która najprawdopodobniej będzie korzystała ze wspomnianego produktu Qualcomma.

Jak możecie zauważyć na powyższym screenie pochodzącym z GFXBench, nowy model od razu został zestawiony z Lumią 920. Tajemniczy telefon z pewnością nie jest słuchawką, o której ostatnio tak głośno. Czemu nie? Eos ma posiadać wyświetlacz ze wspomnianej Lumii 920, a więc rozdzielczość 720p, którą zaprezentuje czterordzeniowy telefon od razu skreśla możliwość, że ten news tyczy się po raz kolejny Eosa. Mowa jest o zupełnie innej słuchawce. Teraz tylko pytanie – jakiej? Nie ma nawet możliwości za bardzo określenia półki cenowej tajemniczej Lumii. Osobiście przeczuwam, że to może być Lumia 82x, która coraz częściej pojawia się w plotkach.

Mimo wszystko to tylko mój domysł. Z pewnością słuchawka – jeżeli pojawi się niedługo – musi być słabsza od Eosa, który typowany jest na topowy model Nokii (inaczej być nie może).

A jakie są Wasze domniemania na temat tej tajemniczej czterordzeniowej Lumii? Wysoko postawiona słuchawka czy kolejny mid-end skierowany na wysoką sprzedaż w abonamentach?

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.