Windows Phone w Polsce ma 20 procent rynku smartfonów

|

windows phone

Windows Phone wciąż stara się dogonić Wielką Dwójkę, czyli iOS i Androida. Wychodzi mu to… różnie – wszystko zależy, w której części świata zapytamy. W Polsce Windows Phone ma się bardzo dobrze. Według szefa regionalnego działu Windows Phone, Terrego Myersona, udziały mobilnego systemu od Microsoftu w naszym kraju przekroczyły właśnie próg 20%. Tłumaczy on, że tak duża popularność wynika z przywiązania Polaków do telefonów marki Nokia oraz atrakcyjnych cen smartfonów w stosunku do oferowanych funkcji.

Dodatkowo w Polsce powstaje bardzo dużo aplikacji dla mobilnych okienek. W Sklepie jest ich obecnie ponad 130 tyś., z czego 10% powstało w Europie Środkowo-Wschodniej. Najaktywniejsi w tej części Europy są Polacy, tworzą miesięcznie aż 250 nowych aplikacji.

źródło: Reuters, rpkom.pl


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • http://www.facebook.com/michal.szulczewski Michał Szulczewski

  Im więcej aplikacji tym lepiej,miałem symbiana na nokii E51,XM5530 miałem androida na samsungu galaxy mini i badę na samsung wave teraz mam windows phone by HTC 8X „dziwna nazwa” i jestem zadowolony a im więcej aplikacji tym lepiej aczkolwiek jaki udział w rynku ma jaki producent,telefon zależy głównie od dostawców komórkowych…

  • Kasjan

   No nie do końca bo na to co oferują dostawcy wpływ mają konsumenci, czyli my. Część osób kupuje telefony prosto od producenta, albo ze sklepów. A jest jeszcze rynek wtórny. Co do newsa jak najbardziej jest to optymistyczna wiadomość, oby tak dalej ;) Pozdrawiam.

 • Adam

  Zdjęcie jest nieodpowiednie, bo większość z tych 20% to Lumie 610.

 • Siekierka

  O dziwo ceny tanich smartfonów z WP8 są u operatorów atrakcyjne (przynajmniej w Play) – w ofercie, która na początku przyszłego roku będzie mnie interesowała Ascend W1, WP 8S i Lumia 620 kosztują tylko po 100-200 zł. Poza tym, coraz więcej osób poznaje się na WP. Szkoda tylko, że Windows Phone Store i Windows Store nie są połączone… bo na WP jest wiele aplikacji, których na tablecie mi brakuje.

 • fff

  człowiek z mordą cwela znów coś zajebał z innej strony

 • http://www.facebook.com/pnyczaj Paweł Nyczaj

  Na Allegro można kupić nieużywaną Lumię, którą ktoś kupił u operatora ale z różnych przyczyn ją sprzedaje już nawet poniżej 650 zł. Nie wspominając o cenach Lumii 610 pochodzącej głównie z Orange, no ale to już jest WP 7.8 a nie WP8. Tak więc ceny tych smartfonów faktycznie są dobre. Nawet Lumia 820 czy 920 jest nieco tańsza od androidowych smartfonów o podobnych parametrach (niestety waga i grubość tych topowych Lumii większa niż topowych Androidów). Czasem na Allegro można jednak spotkać iPhone 4 za ponad 800 zł (raczej bliżej 900 zł).