Windows Phone coraz bardziej popularny

|

windows phone 8

Dla niektórych to żadna nowość, dla innych może być zaskoczeniem. Trzy lata po przejściu z Windows Mobile na Windows Phone, oficjalnie system Microsotfu stał się trzecim, kosztem BlackBerry, najbardziej popularnym systemem na urządzenia mobilne. Nie ma wątpliwości, że to „powrót” Nokii oraz ich aktywność na rynku pozwoliła w znacznym stopniu zmniejszyć przepaść do Androida oraz iOS, które wciąż królują w tej branży, mając razem 92.3% udziałów na rynku smartfonów. Aczkolwiek według International Data Corporation, przez ostatni rok Windows Phone podwoił swoją sprzedaż, stając się coraz poważniejszym konkurentem dla powyższych systemów.

Windows Phone po raz pierwszy znalazł się na trzecim miejscu w rankingu, co jasno określa cel Microsoftu oraz ich głównego sprzymierzeńca, Nokii – powiedział Kevin Restivo, starszy analityk IDC’s Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker.

idcsmartphoneshipmentsq12013

 

Tabela jasno pokazuje, że system z Redmond wciąż jest daleko w tyle. Jednak biorąc pod uwagę o wiele dłuższy staż Androida oraz iOS na rynku względem Windows Phone, można być dobrej myśli, co pokazują ostatnie miesiące. Nokia ostatnio zaprezentowała nowe urządzenia z systemem Microsoftu, a w tle już słuchać plotki o następnych. Nie wiadomo do końca jednak, czy w rankingu uwzględniona została również sprzedaż urządzeń z Windows Phone 7, która wciąż jest znaczna, nie tylko na naszym rynku. Można jednak domniemać, iż tak właśnie jest, co dałoby Microsoftowi jasno do zrozumienia, że nie należy tak prędko zapominać o starszych użytkownikach.

Pytanie, czy Nokia, to znaczy Microsoft, zdoła przekonać do siebie większą część użytkowników smartfonów, których wciąż pasjonuje walka na rdzenie i cale? Apple udowodnił, że można, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby Windows Phone zbliżył się jeszcze bardziej do konkurencji i udowodnił swoją rosnącą pozycję na rynku.

źródło: wpcentral


 • Theverge

  Nokia jak na razie zdaje egzamin , gorzej z Microsoftem , który za wolno implementuje zmiany w swoim systemie. Nie są liderami , zeby mogli sobie pozwalać na tak rzadkie i tak ubogie aktualizacje.

  • Artur Kwiatkowski

   Dokładnie to samo pomyślałem po premierze Lumii 925. Super sprzęt, ale zabrakło nowości w systemie.

 • Sławomir

  Jeszcze trochę tylko niech obniżą swoje zabawki i zobaczycie!Ja już kilku zatwardziałych Androidów przekonałem do WP8(to była jak walka na szybkość każdy ze swoją zabawką w ręku,w każdej funkcji brzebijałem maruderów,jednemu aż się przegrzał androidek,ja już dobijałem do brzegu a niktórzysię dławili się funkcjami,Na mecie każdy głupio się tłumaczył

 • redneck

  Teraz czas na lumie 520 u operatorów i sprzedaż wzrośnie znacząco. Tak więc operatorzy do roboty!

 • Szpaq

  Po trzech latach na Antku przesiadka na WP…jest dobrze :)

 • http://twitter.com/pan_andrzej Pan Andrzej

  Step by step – jak to mówił Leo Benhakker.

 • CODER_BEST

  Kiedyś czyli rok temu nie widziałem nikogo z Windows Phone a teraz?? Co chwila widzę ludzi najczęściej z Lumią 610, wczoraj z HTC 8x i Lumia 920…. Jak widzę ludzi z telefonami z WP to aż mi się morda cieszy :D

 • kox

  MASZ RACJE CODER_BEST TO SAMO SĄDZE