SkyDrive – czemu tę aplikację trzeba doinstalowywać?

|

skydrive logo

Podczas premiery Windows Phone, następcy uznanego już systemu Windows Mobile, Microsoftu postanowił nie dawać użytkownikom możliwości korzystania z kart pamięci – jedynie niektóre Samsungi na rynek amerykański oficjalnie umożliwiały rozszerzenie wbudowanej pamięci za pomocą kart MicroSD. Alternatywą dla tego typu poszerzenia dostępnej pamięci dla użytkownika korporacja z Redmond dała wirtualny dysk, tzw. chmurę, która została nazwana SkyDrive.

skydrive screen1

Za czasów Windows Phone 7 na tym dysku mogliśmy wykorzystać standardowe 25GB miejsca, z czasem Microsoft ograniczył tę liczbę do 7GB. Jednak od początku ze SkyDrive mogliśmy korzystać tylko poprzez Office’a i Zdjęcia. Pozostałe pliki (wszelkiego rodzaju) nie były obsługiwane przez telefon i nie mogliśmy ich przeglądać. Do tego potrzebna jest osobna aplikacja, którą musimy doinstalować z Windows Phone Store. Nazwa taka sama jak wirtualnego dysku oczywiście.

skydrive screen2

Dopiero teraz tak naprawdę możemy korzystać w pełni z naszej dodatkowej pamięci i lokować na niej wszystko, co nam się tylko podoba – tym samym korzystać z tych plików. Sama otoczka graficzna została utrzymana w typowym dla Windows Phone stylu Modern UI (dawniej Metro UI).

Dziwi mnie fakt, że tak niezbędna aplikacja nie jest dostępna od razu po włączeniu telefonu – należy ją doinstalować z marketu, a niektóre zbędne programy od razu mamy do dyspozycji. No cóż, najważniejsze, że SkyDrive jest dostępne dla wszystkich za darmo, niezależnie od posiadanej wersji systemu.

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Tirinti

  HTC HD7 też można rozszerzyć microSD, tyle, że trzeba zerwać plombę gwarancyjną i odkręcić kilka śrubek. Po włożeniu karty telefon nie działa i wymaga przywrócenia ustawień fabrycznych. Sam mam tak rozszerzonego do 32GB.

  • Łukasz Pająk

   Jak w każdym htc… I co z tego skoro to nie jest normalny sposób?

   • Tirinti

    To z tego, że przynajmniej można było.
    Gdyby tak Lumia 920 mogła być rozszerzona po rozłupaniu to bym kupił i rozłupał, przy okazji bym wymontował odbiornik ładowania bezprzewodowego aby trochę zmniejszyć wagę.

 • maqmba

  ja używam sky manager (płatny) jest lepszy

  • Łukasz Pająk

   Ale płatny ;)

 • Adam

  Nic nie ograniczyli, bo nadal mam darmowe 25 GB.

  • jartek

   Ograniczyli dla nowo założonych kont.

 • Marcin

  Co z tego, że można wysłać wszystko skoro nie mogę pobrać wszystkiego. Filmów w ogóle nie mogę pobierać, mało tego, jeśli film sam nie załaduje się do chmury to nie mogę go wysłać tam ręcznie nie kompresując go do śmiesznej rozdzielczości. Tak jest czy nie potrafię czegoś zrobić?