20 czerwca Samsung pokaże nowe urządzenia z serii Ativ

|

ativPamiętacie słowa prezesa koncernu Samsung, Pana JK Shin? Przypomnę, kliknijcie w ten link. A w skrócie – Samsung otwarcie przyznał, iż platforma Windows Phone jest dla nich drugorzędna, i głównie koncentrują się na konkurencyjnym systemie Android. Bardzo zmartwiło to wszystkich fanów i użytkowników systemu Microsoftu, ponieważ sugerowało to utrzymanie ledwie 3 liczących marek – Nokia, HTC oraz Huawei, z czego ten trzeci wydał ledwie jedno urządzenie ze średniej półki. Jednak, to może się zmienić…

Samsung zapowiedział konferencję prasową na dzień 20 czerwca w Londynie. Bez zbędnych podtytułów i wielkiej reklamy, proste „Premiera Samsunga 2013 – Galaxy & Ativ”. Czego można się spodziewać – wszystkiego. Oczywiście pierwsza część z podtekstem „Galaxy” nas nie interesuje, za pewnie prezentacja bardziej budżetowego urządzenia z serii Galaxy S4. To co Nas interesuje, to drugie słówko „Ativ”. Jest to seria pod kontrolą systemu Windows Phone. Na rynku obecny jest jedynie Ativ S, high-endowe urządzenie konkurujące z Lumią 920 oraz HTC 8X (a nie długo także Lumią 925). Niestety, model ten sukcesu nie odniósł przez słabą reklamę, brak wsparcia i małą dostępność, szczególnie w naszym kraju.

Tak więc – budżetowy Ativ, czyli konkurencja dla HTC 8S i całej serii urządzeń Nokia Lumia poniżej 720 i włącznie? A może tablet pod kontrolą przyszłego Windows RT 8.1, który ma wspierać rozdzielczość FullHD? Póki co jedynie ujawniono datę konferencji i obrazek powyżej, który według mnie prezentuje nowy lub ulepszony design.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)

 • Tommy Ramone

  Rownie dobrze moze to byc seria Avit pod kontrola nowego systemu samsunga jakim jest Tizen.

  • Artur Kwiatkowski

   Tizen na pewno dostanie nową serię urządzeń. Galaxy = Android, Ativ = Windows, kiedyś Wave = Bada.

   • http://www.facebook.com/maciej.jachnowicz Maciej Jachnowicz

    Yup. ;-)

 • ja1

  „Oczywiście pierwsza część z podtekstem „Galaxy” nas nie interesuje”

  Pytam się autora dlaczego?

  Skoro by nas nie interesowało np. volvo to do dzis by wszyscy jezdzilili bez pasów?
  To jest konkurencja, innowacje pchają rynek do przodu, zmuszają do rozwoju.

  Ale jak autora to nie interesuje….

  • Artur Kwiatkowski

   Tematyka naszego portalu dotyczy systemu Windows Phone, dlatego też nie ma sensu rozwijać wątku nowego urządzenia z serii Galaxy, autor ujął to krótko na swój sposób. Trudno mi uwierzyć, że ciężko się tego domyślić.

  • http://www.facebook.com/maciej.jachnowicz Maciej Jachnowicz

   Nie interesuje, jednak rzuciłem swój domysł na temat Galaxy S4. ;-) Domyślam się, że zaprezentują Galaxy S4 Mini, bo już był przeciek na samej stronie Samsunga (admin już przez przypadek na chwile wrzucił ten model do katalogu).

 • Rafał

  Czy Wy jako redakcja możecie się dowiedzieć jak jest z gwarancją na Samsunga Ativ S w Polsce? Słyszałem, że nie ma możliwości oddania do servisu w Polsce, a jestem bardzo zainteresowany tym modelem.