Na Wyspach ruszyła przedsprzedaż modelu Lumia 925

|

przedsprzedaż

Angielski sklep Digital Phone Company Ltd. rozpoczął przedsprzedaż najnowszego flagowca Nokii, modelu Lumia 925. Słuchawka jest skierowana do najbardziej wymagających użytkowników, stąd też jej dosyć wysoka cena. Za nową, odblokowaną, z 16 GB pamięci, czarną, ciepłą i pachnącą Nokie Lumie 925 przyjdzie nam zapłacić £589.99, co w przeliczeniu na nasze daje około 2 880 zł. Pierwsze dostawy mają być już (dopiero?) 12 lipca.

Moim zdaniem cena jest mocno przesadzona. Dla przypomnienia: Nokia Lumia 920 w przedsprzedaży kosztowała od 2 500 zł do 2 700 zł (od Włoch, przez Szwajcarię, aż po Francję), a nie ukrywajmy, że model Lumia 925 to prawie to samo co L920, tylko w nowej obudowie, z mniejszą ilością pamięci wbudowanej, bez bezprzewodowego ładowanie w standardzie i z przestarzałymi już podzespołami. Od siebie mogę tylko radzić, aby wstrzymać się z zakupem. Pod koniec bieżącego roku lub na początku przyszłego zostaną zaprezentowane nowe modele, z nową wersją systemu (Windows Phone Blue), wykorzystujące nowsze technologicznie podzespoły i wzbogacone o nowe funkcje. Wtedy też cena Lumii 925 spadnie, a na rynku pojawią się ciekawsze modele z Windows Phone, za które prędzej można będzie zapłacić większe pieniądze.

źródło: WMPowerUser


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.