PuzzleTouch – trzeba tłumaczyć tytuł?

|

puzzletouch logo

Przyszła pora na kolejną grę z rozrastającej się bazy programów w Windows Phone Store. Już raz omawiałem nieco odmienne puzzle, które ukrywały się pod aplikacją omgTANGRAM. Tym razem nie będzie zaskoczenia – nazwa PuzzleTouch w pełni odzwierciedla to, co znajdziemy po otwarciu “apki”.

Od razu warto zaznaczyć, że aplikacja jest dostępna w markecie w dwóch wersjach – oczywiście darmowej i płatnej. Niestety, deweloperzy wprowadzili ogromne różnice między tymi edycjami – nie polegają one jedynie na usunięciu reklam. Zacznijmy, więc od tego, co dostaniemy w PuzzleTouch nie płacąc nic. Po włączeniu aplikacji naszym oczom ukazują się dwie przykładowe plansze do ułożenia oraz zaproszenie do kupna pełnej wersji programu i innych puzzli. Aplikacja utrzymana jest w stylu systemu Windows Phone, więc po przesunięciu na kolejne ekrany będziemy dostrzegać sporo plansz, które zostały podzielone tematycznie na:

  • zwierzęta;
  • krajobraz;
  • miejsca;
  • różne;
  • moje puzzle.

Oczywiście pierwszych czterech kategorii tłumaczyć nie muszę, więc przejdźmy do “moich puzzli”. Co sprytniejsi mogli się domyślić, że chodzi o układanie puzzli z rozbitych zdjęć i obrazków znajdujących się na smartphonie.

 Po wybraniu interesującej nas planszy program zadaje pytanie z ilu części mają składać się nasze puzzle. W darmowej wersji mamy do dyspozycji 6 lub 12 kawałków. Dodatkowo możemy wybrać zmianę rotacji puzzli (darmowa wersja – włączona o 90 stopni lub nie). Po wybraniu interesujących opcji klikamy “Start”. Naszym oczom ukazują się oczywiście puzzle i tutaj od razu rada – o wiele lepiej się je układa przy ułożeniu horyzontalnym telefonu. Niestety, darmowa wersja PuzzleTouch nie umożliwia oddalania i przybliżania całej planszy.

puzzletouch screen1

Taka możliwość istnieje w pełnej, płatnej wersji, za którą autorzy życzą sobie niecałe 7zł. Razem z tym otrzymujemy możliwość podziału planszy do 200 części i możliwość obracania puzzli o każdy możliwy kąt. Do dyspozycji także dostajemy o wiele więcej plansz do ułożenia, niektóre znacznie trudniejsze.

puzzletouch screen2

Czy warto zainteresować się tą aplikacją? Według mnie tak, ale patrząc na cenę, osobiście wolałbym kupić dwie tańsze, a bardziej wciągające gry. Jest oczywiście jedna wielka wada – dostępna tylko na Windows Phone 8. Może znacie ciekawsze propozycje puzzli z marketu?

Kod QR - omgTANGRAM Windows Phone Store


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.