Nokia prezentuje zgrabną ładowarkę przenośną DC-18

|

DC-18

W dzisiejszych czasach największą bolączką najnowszych gadżetów elektrycznych są baterie. Często mają one problem z zapewnieniem pełnego dnia pracy zaawansowanego smartfona. Co zrobić kiedy nasza bateria ulegnie rozładowaniu po kilku godzinach intensywnej pracy, a my z losowej przyczyny nie mamy dostępu do gniazdka i ładowarki sieciowej? Na ratunek przychodzi Nokia z jej bardzo zgrabną ładowarką przenośną DC-18.

Najnowsza przenośna ładowarka DC-18 jest następczynią biedronkowego hitu, ładowarki DC-16. Największą zmianą jest wygląd, który teraz przypomina kafelek rodem z Windows Phone. Niewielkie wymiary tego gadżetu  (57 x 57 x 14,9 mm) oraz mała waga (65 g) sprawiają, że jest on o wiele bardziej mobilny od poprzednika. Ładowarkę włączamy poprzez wyciągnięcie kabla microUSB, wtedy też na bocznej ściance uaktywnia się wskaźnik poziomu naładowania wewnętrznego akumulatora. Minusem w stosunku do DC-16 jest mniejsza pojemność – 1720mAh. Jednak coś za coś – tutaj dostaliśmy praktyczniejsze wymiary.

DC-18

Ładowarka przenośna DC-18 będzie dostępna w czterech kolorach: błękitnym, białym, czerwonym i żółtym. Niestety, póki co ani data wejścia do sprzedaży, ani ceny nie są znane. Co do ceny – na pewno będzie ona niższa niż 150 zł. Do sprzedaży ma trafić na przełomie czerwca i lipca w cenie około 15 euro (60 zł).

Ja kupuje, a Wy? ;-)

źródło: Nokia


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.