HERE Drive kończy fazę beta i doda informacje o ruchu

|

here driveHERE Drive, bezpłatna nawigacja od Nokii to niewątpliwie wielki atut telefonów z serii Lumia. Razem z pozostałymi aplikacjami z kolekcji HERE tworzy potężne źródło informacji. Jednak dla wielu zastanawiająca była ciągłą faza „beta” tejże nawigacji. Jednak wkrótce zniknie ten napis z nazwy aplikacji i przejdzie ona w wersję stabilną.

Jak donosi WinPhoneLive.ru wersja beta HERE Drive wkrótce się zakończy. Informację taką podał Pino Bonetti, starszy menedżer ds. marketngu, poprzez portal Twitter w odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników o wprowadzenie informacji o ruchu. Jak widać na powyższym obrazku, pracownik Nokii odpowiedział, iż HERE Drive na Windows Phone 8 został zaprojektowany od podstaw specjalnie pod nowy system, i  gdy wkrótce skończy się faza beta, dojdą informacje o ruchu na drogach.

Informacja znakomita. Nie wiadomo kiedy dokładnie ta faza aplikacji się zakończy, ani do jakich krajów na początku trafi „traffic control”. Powoli już bałem się o tę aplikację, bo nie widziałem żadnej aktualizacji od zmiany „Nokia” na „HERE” w nazwie. Na zakończenie małe przedstawienie funkcji w wersji Nokia Drive z systemu Windows Phone 7. Możemy się spodziewać co najmniej takiej samej funkcjonalności na nowszym systemie.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)

 • Mariusz Łukawski

  A kiedy w końcu będziemy mieli dostęp do tej nawigacji na wszystkie telefony z WP8?? Obiecują i nadal nic. Czemu np. tacy niemcy mają od samego początku tę darmową wersję?? Nie dość że zarabiają więcej to jeszcze takie dodatki mają za free jako pierwsi.

  • WP8user

   W Niemczech przoduje android i ios, muszą tam powalczyć o klienta.

 • prV

  Zamiast informacji o ruchu wolałbym możliwość dodawania punktów pośrednich.

  • thr

   Być może będzie, jeden z pracowników odpowiedział na zadane pytanie, nie wykluczył innych nowych funkcjonalności. Wydaje się mi, że wraz z pełnoprawną wersją otrzymamy tych nowości całkiem sporo. Navi od Nokii w każdej wersji była dobra, jednak chyba ta na Symbianie miała największa funkcjonalność. Skoro WP8 jest teraz flagowym systemem, prędzej czy później musi być co najmniej tak dobra jak Symbianowa. Nie zdziwiłbym się też gdyby część nowych funkcji była zarezerwowana tylko dla Lumii.

   • prV

    No mam nadzieję. Nic mnie tak nie denerwuje jak nawigacja na siłę narzucająca mi swoją trasę.

 • mjkmjk

  NIe ma jakiegoś sposobu aby pobrać betę na HTC 8x w Polsce?

  • http://www.facebook.com/maciej.jachnowicz Maciej Jachnowicz

   Niestety. Nawigacja Nokii miała trafić do wszystkich użytkowników Windows Phone, więc być może razem z ukończeniem fazy beta zostanie ona udostępniona dla użytkowników HTC, Samsunga czy Huwaei.

 • Tom

  Mnie brakuje:
  – fotoradary albo chociaz mozliwosc instalacji Custom POI (jak w Garminie), wtedy sam sobie dociagne z netu, skoro Nokia nie chce takich paczek sprzedawac

  - point to drive – przegldam sobie mape, klikam w dany punk i nawigacja mnie do niego prowadzi… teraz sie chyba przez nokia maps w to trzeba bawic…

  - traffic – mam nadzieje, ze bedzie coraz lepszy. skoro WP8/Nokie maja wbudowany odbiornik FM, to po aktualizacji, powinny byc wstanie odbierac wiadomosci z TMC przez RDS. wtedy nie trzeba nic na sile – tylko nie wiem jak z licencjami do odbioru…..

 • http://twitter.com/AK47Adrian Adrian

  A nadal swojej trasy wyznaczyć nie można ;x