Google chce usunięcia aplikacji YouTube ze Sklepu

|

youtube

Nie tak dawno Microsoft udostępnił odświeżoną aplikację YouTube dla urządzeń z Windows Phone 8. Poinformował również o tym, że aplikacja jest testowana na Windows Phone 7 i niebawem znajdzie się ona w Sklepie. Radości nie było końca. Do czasu… Google „poprosiło” Microsoft o usunięcie aplikacji z Windows Phone Store oraz dezaktywację pobranych do 22. maja. Według giganta z Mountain View, aplikacja na system Microsoftu nie spełnia wymagań dotyczących API (dokładnie chodzi o umiejscowienie reklam), przez co aplikacja jest „niekompletna” i niezgodna z zasadami użytkowania. Google zasłania się tym, że zaistniała sytuacja może zaszkodzić ich partnerom. Jak jest w rzeczywistości, i czy faktycznie to jest problemem?

Microsoft postanowił jednak wystosować odpowiedź, w której zaznacza, że „byliby bardziej niż szczęśliwi mogąc uwzględnić reklamy w aplikacji, lecz niezbędny do tego jest dostęp od Google”.

Jak skończy się ta farsa? Tego nie wie nikt. Wiadomo jednak, że jak zwykle najbardziej poszkodowani są użytkownicy.

źródło: The Verge


 • Athlon007

  Google kombinuje jak koń pod górkę żeby zmusić ludzi do Androida…

  • Adam

   No nie bardzo, bo udostępnia swoje usługi na iOS.

   Jedyne co Google robi to na złość Microsoftowi.

   • b.

    wniosek jaki się nasuwa.. boją się znikomego WP bardziej niż iOS

    • http://twitter.com/GrzegorzReczek Grzegorz Reczek

     Google pisze tylko aplikacje na iphona bo widzi. W nich potencjalnych klientów andka…. a swoją droga to ostatnio szukałem konkretnej alternatywy dla youtube i chyba ja znalazłem aplikacja nazywa się dailymotion

 • F4YD

  Chodzi o to że w nowym YouTubie na WP8 nie ma reklam google’a. Z Apple Google ma umowę na dostarczanie tego serwisu. Myślę że dla Google ten system z 3% udziałem na rynku nie jest zbyt wielkim zagrożeniem dla otwartego androida.

 • saszynski

  nie uzywam… wole SuperTube i przy okazji ściagnac sobie film na telefon.