Facebook Beta zaktualizowany

|

facebook

Od niedawna możemy cieszyć się ze zmian, które wprowadza Microsoft w związku z natłokiem narzekań na sztandarowe aplikacje tejże korporacji. Jedną z nich jest Facebook, który w obecnej wersji finalnej jest wprost fatalny i żadna aktualizacja ani trochę nie przybliżyła tego programu do konkurencyjnych z innych platform. Dlatego też w markecie możemy znaleźć Facebook Beta, który właśnie został zaktualizowany do wersji 5.0.1.3.

Poprzednia wersja nosiła oznaczenie 5.0.1.2 toteż zmiany w numeracji są marginalne. Jednak jakie faktycznie nastąpiły zmiany w aplikacji? Oficjalnego changelogu nie ma, więc musimy posiłkować się tym, co użytkownicy odkryli. Zmian niestety widocznych nie ma – jedynie usunięto drobne bugi, a poważne dalej pozostały – wielu użytkowników skarży się na niepoprawnie działające powiadomienia przy wyłączonej aplikacji.

Niemniej jednak wszystko idzie w dobrym kierunku i pozostaje kwestia kilku tygodni, a ujrzymy w pełni sprawną, finalną wersję Facebooka (nazwanego obecnie Beta) i będziemy mogli zapomnieć o fatalnym poprzedniku, który dalej męczy wielu użytkowników. Najprawdopodobniej nastanie to razem z premierą Windows Phone 8.1, a więc lada moment. Cierpliwości :). Chociaż w mojej skromnej opinii oficjalny klient Facebooka jeszcze odstaje od konkurencji z iOS i Androida.

Pamiętajmy, że zarówno odświeżona wersja Facebooka jak i YouTube zawita również na smartphone’y z Windows Phone 7.X.

Facebook Beta na Windows Phone 8:

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.

 • Konrad

  Wiadomo juz kiedy trafi również na WP 7.X?

  • Łukasz Pająk

   Niestety nie ma konkretnych terminów.

   • Damian

    haha z 7.8 też nas wyr*chali więc teraz będzie podobnie. w czerwcu zmieniam telefon, i na pewno to nie będzie Lumia ani WP ;)

 • Edek

  Dlaczego kiedy jestem na facebooku na telefonie, nie ma obok mojego imienia i nazwiska takiego telefonu? Jest tylko zielona kropka. Czy nowa aktualizacja wprowadzi taką funkcję?

  • Maciek

   Ikonka telefonu wyświetla się, kiedy nie jesteś połączony z czatem, a wcześniej logowałeś się chociażby raz przez aplikację Messenger. Niestety aplikacja jest dostępna na iOS i Andka. Aktualnie na WP nie ma i wątpię żeby się pojawiła

  • Łukasz Pająk

   Ikonka telefonu informuje, że istnieje przesłanie tej wiadomości na telefon/iPod itp. Windows Phone nie wspiera za bardzo aplikacji w tle, więc ciężko o porządny sam Messenger.

 • kolecc

  dlaczego ja mam fecebook tylko w wersji 4.2.1.0 i telefon nie widzi aktualizacji ? Lumia 920
  Ogólnie brakuje mi komunikatów ze jest możliwość aktualizacji aplikacji w markecie.;/
  Jest na to jakaś rada ?

  • Artur Kwiatkowski

   To jest wersja Beta, oddzielna aplikacja, dlatego nie wyszukuje aktualizacji. Nie wyszukasz jej w Sklepie, musisz skorzystać z bezpośredniego linka.

   • kolecc

    acha, dzięki za odp.

 • Kamil

  Jeżeli Microsoft chce aby WIndowsPhone osiągnął sukces to powinien bardziej zadbać o użytkowników z wersją 7.X, bo na razie to większość aplikacji wychodzi tylko na wersję systemową 8

  • Łukasz Pająk

   Tylko, że wszystkie apki Microsoftu trafiają również na WP7 (o ile mogą). To kwestia deweloperów, którym nie chce się portować apek na umierający system.

   • Damian

    a kto spowodował że to umierający system ? podpowiem Ci: firma stworzona przez Billa Gatesa, przez co zrazili mnie do siebie i nawet nie pomoże to, że jestem nokiowcem, w czerwcu prawdopodobnie iOS ;)

    • Tomek

     Ale Apple czy Google podobnie usmiercaja starsze wersje systemu jest problem z aktualizacjami i dodatkowymi funkcjami

     • Damian

      haha iPhone 3s dostaje aktualizację do do iOS a jego premiera była kilka ładnych lat temu, a z kolei flagowe modele androida (ja mam Lumię 800- a więc flagowca od nokii) dostaje aktualizację do najnowszego oprogramowania od androida przez 2 lata, a potem mogę sobie nieoficjalne rom wgrać …