AdDuplex: Windows Phone 8.1 jest już testowany

|

windows phone

Nowa wersja systemu Windows Phone oznaczona numerem 8.1 jest już testowana. Została zauważona w statystykach systemu reklamowego AdDuplex, o czym za pośrednictem swojego konta na twitterze poinformował Alan Mendelevich, założyciel.

Najwięcej odsłon reklam wykonano z urządzenia oznaczonego jako Nokia P4301 z zainstalowanym systemem Windows Phone 8.1, oprócz tego pojawiły się także wyświetlenia z HTC 8X i Lumii 920 z zainstalowanym WP 8.1. Spekuluje się, że może być to Windows Phone Blue, o którym mówi się od jakiegoś czasu. Jednak bardziej prawdopodobne wydaje się, że Windows Phone 8.1 to tak naprawdę aktualizacja oznaczona symbolem GDR2. Śmiem tak twierdzić, ze względu na mały przeskok numeracyjny w oznaczeniu systemu. Do użytkowników ma ona trafić w okolicach jesieni.

Dla przypomnienia: przed aktualizacją do Windows Phone Blue mamy otrzymać jeszcze dwie aktulizacje – GDR2 i GDR3 (General Distribution Release). AKtualizacja GDR2 ma dodać do systemu m.in. Radio FM oraz funkcję „Quiet hours”, dodatkowo telefony Nokia Lumia zyskać mają funkcje „double-tap to wake” i „Flip-To-Silence”. O aktualizacji GDR3 póki co nie wiemy nic.

źródło: twitter


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • Kasjan

  Czyli, że GDR2 dopiero jesienią ?

  • Artur Kwiatkowski

   Oficjalnej daty jeszcze nie ma.

   Zapewne nowe oprogramowanie zostanie zaprezentowane 14 maja, wraz z nowymi modelami Nokia Lumia. Zapewne trafią one do sprzedaży na przełomie czerwca i lipca. Zapewne do innych modeli nowe oprogramowanie trafi z lekkim poślizgiem (marketing, najpierw najnowsze modele). Uwzględniając te wszystkie „zapewne” można obstawiać późne lato lub jesień.

 • Siekierka

  Jak to o GDR3 nie wiadomo nic? Przecież mówi się tyle o 1080p i 4-rdzeniowcach. A Blue to będzie na sto procent 8.1 w numeracji – bo taka sama przyjęta jest dla wersji desktopowej – „zwykły” Windows 8 w wersji Blue też przyjmuje oznaczenie 8.1.

  • Cris xd

   Blue na Windows Phony będzie 3 miesiące później niż deskoptowy odpowiednik ktory ma zadebiutować we wrześniu.

   • Siekierka

    Ale na bank będzie nazywał się Windows Phone 8.1. Microsoft chce unifikować że sobą systemy – i dobrze.