Windows Phone otrzyma wsparcie dla rozdzielczości 1080p

|

rozdzielczości

System Windows Phone od wprowadzenie „ósemki” oferuje wsparcie dla trzech rozdzielczości - WVGA (800×480), WXGA (1280×768), and 720p (1280×720). Według źródeł The Verge wraz z końcem bieżącego roku Microsoft planuje dodać do swojego systemu mobilnego obsługę rozdzielczości Full HD (1920×1080). Dzięki czemu producenci sprzętu mają chętniej sięgać po duże ekrany przy projektowaniu nowych urządzeń z Windows Phone.

Wsparcie dla nowej rozdzielczości ma dodać nowa wersja systemu WP8 – GDR3 (General Distribution Release). Pierwsze urządzenia pracujące pod jej kontrolą mają zostać zaprezentowane jesienią, a do sprzedaży trafią w okolicy świąt. Oprócz dodania obsługi wyższych rozdzielczości dostaniemy także wsparcie nowych procesorów Qualcomma, co zaowocuje zapewne urządzeniami z czterordzeniowymi procesorami na pokładzie.

Takie posunięcie prędzej czy później musiało nastąpić. Producenci smartfonów z Androidem już jakiś czas temu pokazali pierwsze urządzenia wyposażone w ekrany o rozdzielczości Full HD i przekątnej 5+ cala (SGS4, Xperia Z, HTC One). Warto w tym miejscu także przypomnieć, że HTC zrezygnował z zaprezentowania modelu z dużym ekranem (nazwa kodowa HTC Zenith) właśnie ze względu na brak wsparcia dla rozdzielczości FHD.

źródło: The Verge


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • gregor

  Super

 • http://www.facebook.com/maciej.jachnowicz Maciej Jachnowicz

  I na co to komu? Owszem, 480×800 może i jest mało, strony wyglądają średnio i ciągle trzeba się bawić w „szczypanie” ekranu, lecz WXGA czy HD 720p to w zupełności wystarczy. Mój laptop z 15,6′ ekranem ma „ledwie” 1366×768, to po ki grom mi taka duża rozdzielczość na tak małym ekranie? ;)

  • http://twitter.com/thedjddavid Dawid Kuchciński

   Jak dla mnie to chodzi tylko o coraz większe zbliżenie systemów W RT i WP. Przy WP 9 jeśli tak to się będzie nazywać, to będzie już ten sam system

  • qba

   Po to żeby obraz był ostry i czytelny tak jak na np. HTC One.

   1366×768 było dobre w laptopach 10 lat temu, współczesne mają matryce 15,4″ 2880×1800.

   • http://www.facebook.com/antyhaker93 Konrad Uroda-Darłak

    Zabawne, jeszcze nie widziałem żadnego w „normalnej” cenie i z taką rozdziałką xP

    • qba

     To popatrz na MacBooka Pro 15, który jest jednym z najpopularniejszych notebooków na rynku.

     • Krzyś

      Wstyd się przyznać, ale nie znam nikogo kto ma jeden z najpopularniejszych modeli notebooków ;) Za to znam pierdyliard ludzi z HPkami, Asusami, czy DELLami (mniej popularnymi rzecz jasna od MB Pro). Podaj mi może model notebooka innej firmy niż Apple ze wspołczesna matryca :) Ewentualnie możesz zarzucić jakimś Makiem w normalnej cenie z taką rozdzielczością(dla mnie normalna cena to tak do 4,5 tys, góra 5).

     • mashirono_neko

      MacBook to nie jest „normalna” cena. A już na pewno nie Pro i nie z retiną ;)

     • http://www.facebook.com/antyhaker93 Konrad Uroda-Darłak

      Aha …

   • http://www.facebook.com/Przemyslaw.Gdanski Przemysław Gdański

    Tylko Macbooki. Ciekawe dlaczego iMaci nie mają retiny.

  • http://jakubrusinek.pl/ Jakub Rusinek

   Argument z laptopem strzałem w stopę. Przy takiej gęstości pikseli, wszelkie łuki są poszarpane. Zwiększanie jej dobrym kierunkiem rozwoju. Dzięki temu ekrany będą wierniej odwzorowywać obraz. Mówiąc o tym, komu ile wystarczy, możemy się ośmieszyć jak Bill Gates wypowiedzią o pamięci RAM ;) . Najlepszym dowodem na słuszność niech będą telewizory. Ta sama rozdzielczość FullHD na ekranach od 22” do ponad 40 ma zachwycać? Przy 22 mamy gęstość jak na 15,6” z rozdziałką 1366×768. Na większych ekranach już nie ma się z czego cieszyć, bo jest tylko gorzej – fizyczny rozmiar plamki jest większy.

   • http://www.facebook.com/maciej.jachnowicz Maciej Jachnowicz

    Owszem, dlatego siedzisz dalej. ;) Kto kupi telewizor 50″ do pokoju 3×3? Telefonu zawsze używam z tej samej odległości.

    • http://jakubrusinek.pl/ Jakub Rusinek

     Z takim podejściem smartfony by nie powstały, a wyświetlacze LCD zatrzymałyby się na etapie kalkulatorów.

    • Artur Kwiatkowski

     Chyba mylisz przekątną ekranu z rozdzielczością ekranu. To od przekątnej zależy odległość siedzenia, nie od rozdzielczości.

 • http://www.spieprzajgoogle.com Tomek

  najwyższy k czas!

 • JJ

  Pojebało ich do reszty