Viber na Windows Phone 8 już dostępny

|

viber

Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że trwają prace nad klientem VoIP na Windows Phone – aplikacją Viber. Łukasz informował Was, że w pełni działającą wersję aplikacji otrzymamy na przełomie marca i kwietnia. W dniu dzisiejszym, tuż po pełnym żartów prima aprilis, Joe Belfiore za pośrednictwem swojego konta na twitterze poinformował o tym, że Viber jest już dostępny.

Viber to wieloplatformowy klient VoIP. Wszyscy użytkownicy aplikacji mogą za darmo wykonywać pomiędzy sobą połączenia głosowe, wysyłać wiadomości tekstowe, wysyłać obrazki, a jedyny wymóg to połączenie z internetem. Na początku, swoją popularność zdobył na iOS, z czasem pojawił się także na Androidzie, a teraz otrzymujemy w pełni działającą wersję na smartfony z Windows Phone 8.

Główne możliwości aplikacji:

- Darmowe połączenia głosowe z dźwiękiem o jakości HD
- Darmowe wiadomości tekstowe i obrazkowe
- Udostępnianie zdjęć przez Viber bezpośrednio z galerii (udostępnij… -> viber)
- Możliwość utworzenia konwersacji (do 40 osób)
- Udostępnienie naszej lokalizacji w wiadomości
- Obsługa żywych kafelków
- Możliwość przypięcia wybranych konwersacji do ekranu głównego
- Obsługa powiadomień na ekranie blokady

Pozostaje tylko pobierać i instalować. Szkoda, że aplikacja nie miała swojej premiery przed świętami – wtedy zaoszczędziłbym kilka groszy na połączeniach międzynarodowych ;)

Viber:

Kod QR Viber - Windows Phone Store


źródło: blogs.windows.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • radzix

  mam htc 8s i na razie funkcji VoIP w Viberze nie posiadam, na ta chwile moge wysylac wiadomosci z Viber Messengera, wiadomo kiedy sie to zmieni?

  • http://windows-phone.pl/ Artur Kwiatkowski

   Skorzystałeś z linków z wpisu?

   • radzix

    pomoglo :) ja glupi wpisalem w ‚sklepie’ viber i wyskoczyl mi tylko viber msg :]

 • Godlike

  Na co komu ten viber? Przecież jest skype.

  • Ljuboj

   Viber jest lepszy… no i szybszy ;-)

   • Tadek_M

    W czym lepszy? Skype działa w tle i to, ze ktoś chce się połączyć słyszę, gdy mam telefon w kieszeni. Viber jakoś tego nie potrafi. Mam powiadomienie, że ktoś chce się połączyć dopiero, gdy jest uruchomiony. Z resztą wtedy i tak nie słyszę rozmówcy. Na razie jednak Skype!

    • Kate

     Ja też mam problemy z Viberem na Windowsie. Na Androidzie bez problemów – słyszę jak ktoś dzwoni, dostaję powiadomienie dźwiękowe jak otrzymam wiadomość, a tu jakaś lipa. Dźwięki wiadomości słyszę jak akurat piszę na Viberze a tak to głucho. Ma ktoś pomysł jak to poustawiać? Korzystam z HTC.

 • jh82pl

  W KOŃCU !!!

 • roman

  hej, mam problem z tym viberem – po jakimś czasie od instalacji znikają w aplikacji wszystkie kontakty z viberem, zostaję ja sam na liście viber. Trzy razy instalowałem na nowo i to samo. Wyjątek stanowiła sytuacja kiedy z jednym kontaktem rozpocząłem konwersację na viberze – wtedy na liście został tylko on i ja, reszta znów poznikała. Co robię źle?

  • http://windows-phone.pl/ Artur Kwiatkowski

   U siebie nie zauważyłem problemu. Być może jest jakiś błąd – jeśli tak to zapewne wkrótce wyjdzie aktualizacja naprawiająca to.

   • roman

    więc ja nie kumam, wczoraj na chwilę znów wskoczyły mi wszystkie kontakty z viberem, po czym zaraz znów zostałem ja i ten z konwersacji. Zresztą, tak samo miałem na nokii N8. dzięi za info

 • diablica537

  a ja mam już VIBRE ups VIBER :-) i se HULA

 • Jaca

  1.) Kto zarabia na Viberze? Z czego oni żyją, utrzymanie VoIP kosztuje. Zero reklam, brak opcji Premium, wszystko dziwnie za free.

  2.) Na co zezwalamy instalując i zakładając konto? czy nasze dane i dane naszych znajomych z książki adresowej są bezpieczne?

  3.) Kto stoi za Viber – na stronie nie znalazłem żadnego adresu, nazwy firmy itp.

  4.) Czy możliwe jest, że właściciel Viber powiedzmy, że np. za rok skasuje nas wysłanymi bez naszej zgody SMSami premium, albo udostępni firmom SPAMerskim nasze dane?