Paczkometr – najlepszy lokalizator przesyłek kurierskich

|

paczkometr

Jakiś czas temu Łukasz prezentował Wam aplikację Gdzie jest moja paczka? służącą do monitorowania statusu przesyłek kurierskich. Sam wysyłam i odbieram dużo przesyłek kurierskich, więc czym prędzej ją zainstalowałem i przetestowałem i szczerze mówiąc nie przypadła mi ona do gustu. Szukałem alternatywy, ale nie znalazłem żadnej. Kilka dni temu się to zmieniło, dostałem maila z informacją o pojawieniu się i prośbą o przetestowanie aplikacji Paczkometr, czyli najlepszej i najładniejszej aplikacji do lokalizacji przesyłek kurierskich (znanej z systemu iOS).

Paczkometr to aplikacja służąca do lokalizacji przesyłek firm kurierskich: InPost, GLS, DHL, UPS, Siódemka, DPD, DB Schenker, Poczta Polska, Opek, TNT oraz K-EX. Wystarczy wpisać numer przesyłki, wybrać firmę kurierską i opcjonalnie wpisać nazwę przesyłki (np. zawartość), a w wyniku otrzymamy aktualny status naszej przesyłki. Oprócz statusu tekstowego (czas zdarzenia, lokalizacja i status) możemy także przejrzeć lokalizację naszej przesyłki na mapie. Nie zabrakło także powiadomień push o każdej zmianie statusu przesyłki.

paczkometr

Od stronie funkcjonalnej aplikacji nic nie brakuje. Co ze stroną wizualną? Wygląd to największy plus aplikacji. W porównaniu do wcześniej wspomnianej aplikacji Gdzie jest moja paczka?, której aspekt wizualny nie zachwyca, Paczkometr wygląda tak dobrze, że aż chce się sprawdzać status naszych przesyłek. Dostajemy przejrzysty, nowoczesny wygląd z płynnymi animacjami, w którym zadbano o każdy, nawet najmniejszy detal.

W trakcie testów aplikacji pojawiło się kilka błędów podczas generowania trasy przesyłki na mapie, jednak autor zapewnia, że znalazł już rozwiązanie i stosowna poprawka powinna pojawić się w Sklepie w okolicach środy. Aktualizacja (v.1.1.0.0) jest już dostępna – po błędach nie ma ani śladu.

Aplikacja Paczkometr jest dostępna za darmo i każdy kto od czasu do czasu korzysta w usług firm kurierskich powinien mieć ją zainstalowaną na swoim smartfonie.

Paczkometr na Windows Phone:

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.

 • Guest

  Bardzo prosimy o wersję na Androida

  • Artur Kwiatkowski

   Będzie i wersja na Androida ;)

   • gregor

    jak miło widzieć takie prośby :D hahah

    • Artur Kwiatkowski

     O tym samym pomyślałem ;) Windows Phone na kilka „perełek” (Disqus, Gravity Guy 2).

 • Guest

  Przydała by się czasem funkcja skanowania kodu przesyłki i wprowadzenie zeskanowanego kodu bezpośrednio do formularza dodawania przesyłki.

  • michał

   ok, nie zauważyłem wcześniej przycisku na dole… ;) (ale mógłby być jakoś lepiej oznaczony) :)

 • http://www.facebook.com/pnyczaj Paweł Nyczaj

  Ciekawe kiedy pojawi się Paczkometr na Androida (na razie mam Samsunga z Androidem, planuję przejście na WP). Poza tym poważny deweloper mimo rosnącej popularności WP nie może pominąć Androida, którego zasięg w sensie liczby smartfonów jednak pozostanie większy. Grafikę ma lepszą, niż Gdzie jest moja paczka.

  • Artur Kwiatkowski

   Tak jak już niżej wspomniałem – trwają prace nad wersją na Androida ;)